ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Природната дарба на светулката влиза в широка употреба (видео)
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст
Пийте чай от джинджифил

зависимост

Модератори: админ, консултанти

teaq

зависимост

Мнение от teaq » 06 окт 2016 18:14

Моля за помощ страдам от рецивидиращо депресивно разстройство,пия Сероксат 30 мг и хедонин вечер 75мг и ми дадоха и диазепам в началота 20 мгг на ден но преживях ужасни неща и от месец съм на 30 мг на ден диазепам,като преди това бях на хапче и полвина от 10 мг.Моля ако ннякой може да ми даде съвет как мога да го намаля имал и някаква схема знам че трябма да отида при психиатъра си но не съм усигурена и засега не мога да си платя,иначе пак казвам до преди месец бях на хапче и полвина от 10 мг тук от месец съм на 30 мг защото много неща ми се насъбраха иначе го пия вече 1 година а преди това бях 1 година на Ривотрил по 1 мг на ден,и ми го смениха с диазепам ужким да ме откачат по лесно пък то какво стана.Ако някой ее имал опит с диазепама маля да сподели.Благодаря предварителнно
,

д-р Цончев

Re: зависимост

Мнение от д-р Цончев » 07 окт 2016 18:54

Как го пиете през деня, каква е схемата?

teaq

Мнение от teaq » 09 окт 2016 16:13

Здравейте д-р Цончев,сутрин вземам 10мг на обяд 5мг следобед към 16ч -5мг и вечер 5 или 10 зависе как се чуствам,Просто преживях много неприятни нещоа загубих двама близки хора за мен в рамките на 1 месец и от там започна всичко с диазепам.Но да отбележа че пия диазепам от 1 година преди това 1,6 м бях на Ривотрил 0,5мг,05,мг,05мг сутрин обед и вечер и затова ме минаха на Диазепам защото той бил с по дълъг живот в организама за да ме откачат от Ривотрила,а то стана обратното.Аз се водя с РЦД но по принцип съм с натрапливи мисли не толкоова с депресия.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 окт 2016 18:29

Какво е РЦД?
Като начало можете да намалите сутрешната доза с 5мг.

teaq

Мнение от teaq » 10 окт 2016 20:44

РЦД е рецивидиращо депресивно разстройство,а може ли да ми кажете някаква схема за спиране,днес говорих с психиатъра си каза че иска да ме вкарва в наркоманията да ме отказват,пък аз не мисля че съм за там това че пия от 3 години бензо и само последните два месеца го пия по 30 мг това означава ли че съм за наркоманията,ужас че аз да ни ги пия по блистери че да влизам там

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 окт 2016 20:19

Не означава това, но щом психиатъра смята така вероятно е правилно. Аз не съм психиатър и мнението ми не тежи като неговото.

DanielED

Мнение от DanielED » 07 фев 2017 19:10

Здравей. Не ти ли предложи схема за спиране, освен предложението да те заточи за "лечение"? Нямам схема за спиране, но ако не успееш да получиш такава от психиатър, мога да потърся и да се поразровя. Иначе през това време, ако можеш си вземи да пиеш мелатонин за преди вечер, като намалиш вечерната доза диазепам.

Иначе как е останалото лечение? От колко време пиеш Сероксат? Имай предвид, че ако започне да действа антидепресанта, ще се стабилизираш и няма да имаш такава голяма нужда от успокоителни.

Отговори

Върни се в “Алкохол и алкохолизъм. Дрога. Зависимости”