ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Природната дарба на светулката влиза в широка употреба (видео)
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст
Пийте чай от джинджифил

Мопя за съвет. Синът ми пуши марихуана. Как да му помогна?

Модератори: админ, консултанти

esia

Мопя за съвет. Синът ми пуши марихуана. Как да му помогна?

Мнение от esia » 19 сеп 2015 14:06

Здравейте!
Със съпругът ми се нуждаем от съвет. Как да помогнем на синът ни (23годишен), който пуши марихуана. Първо, ние незнаем как да подходим към него, затова ни е нужен специалист, който да помогне на нас, а след това и на него. Синът ни в момента е в чужбина, но предстои скоро да се завърне. Даваме си сметка, че е голям (затова написах годините му) и трябва сам да реши какво да прави, но мисля, че ни уважава като родители и би се вслушал в правилно даден и разумен съвет. Ще сме благодарни ако ни помогнете с препоръка на подходящ специалист от гр.Пловдив, а и с идеи, какво да правим.

esia

Re: Мопя за съвет. Синът ми пуши марихуана. Как да му помогна?

Мнение от esia » 01 окт 2015 15:30

Виждам, че доста хора са погледнали темата. Моля, ако някой знае подходящ специалист, да ни помогне!

Forum admin

Мнение от Forum admin » 02 окт 2015 09:02

Според мен дори и един психолог би Ви свършил работа. Намерете, отидете, запознайте го със случая и вероятно ще може да Ви помогне (Все пак всичко ще си зависи от професионалните му умения).
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

georgi1995

Мнение от georgi1995 » 03 окт 2015 23:09

когато бях на 17 до към 23 и аз пушех(не е по вредно от цигарите и не се пристрастяваш).
прочетете в интернет и вижте в колко страни е разрешена.когато бях на 17 години на един приятел бащта му ни хвана да пушим и каза на моите родители и ни разбиха като компания. тои си намери други приятели (наркомани) и 5 години по късно почина от свръх доза. Моя баща само ми каза че това са глупости и се усмихна.и така ме спечели като приятел и с времето просто срях да пуша.не се караите и бъдете негови приятели а не родители. ако взима хероин венозно вече няма спасение,аз бивши хероинови накомани не познавам живи :(
отидете на почивка за 2-3 дни,ако е зависим от нещо няма да издържи и 1 ден без да се скрие някаде да си вземе дозата(следете поведението му,очите дали са червени или зениците дали са разширени,дали е замаян .....) тревата е бял кахър стига да не прекалява (повече от 2-3 пъти седмично)
аз сега съм семеен на 30 години и пуша 1-път в годината когато съм на почивка с стари приятели(а съм пушел всеки ден в продължение на години).

esia

Мнение от esia » 03 окт 2015 23:45

Страхуваме се за него. Ами ако прекрачи границата? Защо въобще е започнал? Дали има проблеми, за които незнаем и ако има може би ще ги сподели по-лесно с професионалист. По поведението му съдим, че нещата са само до пушене на марихуана. Студент е, работи, взима си изпитите, пари не са липсвали от къщи.
Зачервените очи и разширените зеници нали са характерни за марихуаната, а не за хероина?

georgi1995

Мнение от georgi1995 » 04 окт 2015 10:06

очите издават всичко(алкохол,марихуана,хероин ....) за съжаление в повечето случай ако не пушиш или не пиеш си смотан и те изолират от компанията,щото си задръстен или си мамино синче.
така стоят нещата при младите(особенно около 16-20 годишна възраст) младите сме жестоки.
той е на 23 ако е искал да е прекрачи границата.незнам по добре баща му да поговори с него като приятел на по бира,от колкото да намесвате чужди хора като за начало. не го правете на драма и тои ще е искрен с вас.
(живея и чужбина и съм позабравил правописа за което се извинявам)

esia

Мнение от esia » 04 окт 2015 20:23

Ти как спря? Някой помогна ли ти или сам реши, че не си струва?

georgi1995

Мнение от georgi1995 » 04 окт 2015 20:40

ами, завърших намерих си сериозна приятелка и с времето и многото ангажименти в работата нямаш мнго време за пушене и приятели. все някога трябва да се порасне и да си по сериозен в живота за съжаление :) сега пуша само 1-2 пъти в годината да си миля че съм още млад.

esia

Мнение от esia » 05 окт 2015 20:38

georgi1995, благодаря ти за споделения опит! Дано и нашият син по-скоро да порасне!

Excess

Мнение от Excess » 28 окт 2015 15:48

Аз съм мъж на 27 години и пуша трева от 2012г. насам почти всеки ден. Преди това не я харесвах.
Това че синът ви пуши не би трябвало да ви шашка толкова, въпроса е да не посяга към по-силни стимуланти (хероин, кокаин, амфетамин и др.) Всичко си е до възприятието на самия индивид, ако му харесва и се отпуска така нищо не би го накарало да спре освен докато той самият не го реши.
Важно е да не злоупотребява, защото всяко нещо което е прекомерно вреди на организма, марихуаната специално вреди на Централна нервна система и разширява кръвоносните съдове.
Аз лично алкохол не консумирам(дори чаша бира) и смятам че всеки все с нещо се отпуска след ежедневието,чаша бира, уиски, друг вид алкохол или просто една цигарка канабис.
Ако се опитате да го ограничите, той все пак ще намери начин - вече е на такава възраст, че нищо не би му попречило най-малкото родителите. Има доста смесени мнения из интернет и като цяло у хората в световен мащаб дали марихуаната повече вреди или помага, но както казах важно е да не се прекалява. Има доста некачествени боклуци който са пръскани с разни препарати, но това вече няма как да се знае със сигурност, освен ако не си я отглежда сам човек.

zomboy

Мнение от zomboy » 09 ное 2015 18:48

Аз съм на 17 , и аз пушех до скоро,от истинската (чистата) марихуана няма страшно стига да не е смесен с други вредни химични глупости... Познавам 100 пушачи на годините на дядо ми и са много здрави, стига да не се прекалява с марихуаната, но ще дойде ден ще му омръзне както и на мен

Forum admin

Мнение от Forum admin » 10 ное 2015 10:53

Мненията за мерихуаната винаги са били проотиворечиви. Щом е наркотик, значи е опасен.
Кокаинът е бил използван с медицинки цели преди да бъде опознат напълно и спрян при хората.
Мерихуаната също все още се използва за медицински цели, но тя едва ли има нещо общо с тревата, която се продава на пазара. Демек това, че се използва в медицината не може да бъде основание за безпроблемното и' използване. Както по-горе написаха - проблемът и' е, че може да бъде обработена с химикали неясни какви за потребителя, които да засилват действието и'.
"По-добре не влизай в жълтата кутия, освен ако изходът не ти е ясен."
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

fantagiro

Мнение от fantagiro » 11 ное 2015 23:10

Това в днешно време се счита за нормално и тъй като се прави от почти всички, не се приема за незаконно... при толкова много поразии, няма как да се впечатлят, че правят нещо неразрешено от закона.
Според мен параноята по време на пушене на трева се предизвиква повече от идеята, че може да ги вкарат в ареста, ако ги хванат...
Не мисля, че ако е истинска марихуана, се отразява на мозъка... Или толкова, колкото прекомерната употреба на алкохол, цигари и прочие.
Нищо ново под слънцето, с други думи.
Опасно е ако някой внесе "подобрения" и наръси с хероин, кокаин и другите.
Възприема се като забавление.
Предполагам и за да се правят на интересни.
Може би разговор, в който да му кажеш какво например те е впечатлявало навремето у мъжа ти.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Мнение от fantagiro » 11 ное 2015 23:14

esia написа:Здравейте!
Със съпругът ми се нуждаем от съвет. Как да помогнем на синът ни (23годишен), който пуши марихуана. Първо, ние незнаем как да подходим към него, затова ни е нужен специалист, който да помогне на нас, а след това и на него. Синът ни в момента е в чужбина, но предстои скоро да се завърне. Даваме си сметка, че е голям (затова написах годините му) и трябва сам да реши какво да прави, но мисля, че ни уважава като родители и би се вслушал в правилно даден и разумен съвет. Ще сме благодарни ако ни помогнете с препоръка на подходящ специалист от гр.Пловдив, а и с идеи, какво да правим.
Значи това се прави най - вероятно по същите причини като алкохола - за развлечение, за разпускане, за да се правиш на интересен, взаимност с приятелите.

Когато се разберат подбудите на човек е по - лесно и да му се въздейства в правилна посока.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

esia

Мнение от esia » 12 ное 2015 17:59

Благодаря на всички, които споделят опит и мнения! Консултирахме се на две места и разбрахме, че нищо не можем да направим ако той не го пожелае. Разговаряхме с него, но той смята, че няма проблем. Загрижените родители могат да станат досадни, затова оставяме нещата така... Дано наистина това да не му създаде проблеми.

Отговори

Върни се в “Алкохол и алкохолизъм. Дрога. Зависимости”