ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Употреба на амфетамини

Модератори: админ, консултанти

belo6anka

Употреба на амфетамини

Мнение от belo6anka » 22 юли 2015 23:47

Здравейте! Става въпрос за моя приятел.От 2 години имаме връзка, в началото на която той редовно взимаше амфетамин. Отслабна много, не спеше по цели нощи и със седмици не се хранеше. Разговарях с него и се оказа, че го прави от поне 5 години с различна честота. Може всеки ден, по веднъж в седмицата или ежедневно. Освен амфетамините пуши трева ежедневно. На купони е взимал и екстази. Въпреки обещанието му, че заради мен повече няма да го прави, съвсем скоро пак се надруса. Извини се, че било грешка. Но след седмица го направи пак и пак. От обещанието насам измина година, а аз го хващах поне 10 пъти надрусан, като може би го прави и по-често, а аз не съм усещала. Всеки път уж е за последно, просто искал да пробва ей така. Сега вече твърди, че е нов човек, че неговите приятели си друсат пред него, канят го, но той отказва. Осъзнал е каква вреда има това вещество. И само пуши когато има възможност. Аз не знам дали да вярвам,наистина директно друсан от доста време не съм го виждала, но нееднократно съм го хващала с подпухнали недоспали очи или в състояние на лека неадекватност, да среща затруднения при артикулацията на думите, подобно на пиян човек и да изглежда силно отпаднал и без всякакво желание за нищо. Твърди, че е от тревата. Много ме убеждава, че се е променил, твърди, че не е бил зависим, а го е правил за купона. Същевременно ми е разказвал преди как след дълъг рунд от прием на веществото изпитва суицидни нагласи, халюцинира и не знае какво върши и говори, докато не вземе друга доза. Много ми се иска да се е променил, наистина нямам му доверие и моля за съвет относно положението, в което се намира той. И дали е възможно наистина подобно осъзнаване и наистина да не взима нищо, макар че си е в същата компания. Благодаря ви предварително. :)

Shaider
Контакти:

Re: Употреба на амфетамини

Мнение от Shaider » 23 юли 2015 15:24

По ми е интересно защо някой ходи с наркоман.
Аз не знам дали да вярвам,наистина директно друсан от доста време не съм го виждала, но нееднократно съм го хващала с подпухнали недоспали очи или в състояние на лека неадекватност, да среща затруднения при артикулацията на думите, подобно на пиян човек и да изглежда силно отпаднал и без всякакво желание за нищо. Твърди, че е от тревата. Много ме убеждава, че се е променил, твърди, че не е бил зависим, а го е правил за купона. Същевременно ми е разказвал преди как след дълъг рунд от прием на веществото изпитва суицидни нагласи, халюцинира и не знае какво върши и говори, докато не вземе друга доза. Много ми се иска да се е променил, наистина нямам му доверие и моля за съвет относно положението, в което се намира той.
Наслушал съм се на приказки на този и онзи, че са спрели тревата и разните други в-ва, но промяната им трае около месец. Доколкото виждам и при него промяната е само на думи.
Уважаеми читатели, и вие сте разработка на военните!!! Аз съм бай Шиле Попюрданов, не си казвам истинското име от съображения за сигурност!

Blade93

Мнение от Blade93 » 27 мар 2016 02:03

Самото друсане не е чак толкова вредно или лошо, въпроса е човек да има самоконтрол и да не прекалява. В тази ситуация трудно бихме могли да говорим за зависимост, по-скоро нежелание от негова страна да спре. Моят съвет е да не го притискаш да прави нещо, което не иска. Просто да си отделя време за спане и хапване за да може да е пълноценен човек и без тупането :) Надявам се да съм ти бил поне частично полезен, успех!

cvetelina.andonova

Мнение от cvetelina.andonova » 07 сеп 2016 16:07

Самият афтърефект на стимулантитв като амфетамини е реално по-притеснителен от самата субстанция.Когато стане системно може да настъпи безсъние,което от своя страна да доведе до по-сериозни проблеми.Щом е минал по този път значи има дълъг опит с тези неща и ако сам не каже стоп едва ли някой е в състояние да го промени.

DanielED

Мнение от DanielED » 07 фев 2017 19:21

Споделял ли е за някакви други проблеми(мотивация, настроения), още преди да го е започнал преди 5г?

Отговори

Върни се в “Алкохол и алкохолизъм. Дрога. Зависимости”