ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Джогингът има своите тънкости
Кои причини за рак на дебелото черво подлежат на превенция?
Зъбите на бебето се нуждаят от дентална грижа.
Учени не спират да работят в търсене на лек за коварната болест

Употреба на амфетамини

Модератори: админ, консултанти

belo6anka

Употреба на амфетамини

Мнение от belo6anka » 22 юли 2015 23:47

Здравейте! Става въпрос за моя приятел.От 2 години имаме връзка, в началото на която той редовно взимаше амфетамин. Отслабна много, не спеше по цели нощи и със седмици не се хранеше. Разговарях с него и се оказа, че го прави от поне 5 години с различна честота. Може всеки ден, по веднъж в седмицата или ежедневно. Освен амфетамините пуши трева ежедневно. На купони е взимал и екстази. Въпреки обещанието му, че заради мен повече няма да го прави, съвсем скоро пак се надруса. Извини се, че било грешка. Но след седмица го направи пак и пак. От обещанието насам измина година, а аз го хващах поне 10 пъти надрусан, като може би го прави и по-често, а аз не съм усещала. Всеки път уж е за последно, просто искал да пробва ей така. Сега вече твърди, че е нов човек, че неговите приятели си друсат пред него, канят го, но той отказва. Осъзнал е каква вреда има това вещество. И само пуши когато има възможност. Аз не знам дали да вярвам,наистина директно друсан от доста време не съм го виждала, но нееднократно съм го хващала с подпухнали недоспали очи или в състояние на лека неадекватност, да среща затруднения при артикулацията на думите, подобно на пиян човек и да изглежда силно отпаднал и без всякакво желание за нищо. Твърди, че е от тревата. Много ме убеждава, че се е променил, твърди, че не е бил зависим, а го е правил за купона. Същевременно ми е разказвал преди как след дълъг рунд от прием на веществото изпитва суицидни нагласи, халюцинира и не знае какво върши и говори, докато не вземе друга доза. Много ми се иска да се е променил, наистина нямам му доверие и моля за съвет относно положението, в което се намира той. И дали е възможно наистина подобно осъзнаване и наистина да не взима нищо, макар че си е в същата компания. Благодаря ви предварително. :)

Shaider
Контакти:

Re: Употреба на амфетамини

Мнение от Shaider » 23 юли 2015 15:24

По ми е интересно защо някой ходи с наркоман.
Аз не знам дали да вярвам,наистина директно друсан от доста време не съм го виждала, но нееднократно съм го хващала с подпухнали недоспали очи или в състояние на лека неадекватност, да среща затруднения при артикулацията на думите, подобно на пиян човек и да изглежда силно отпаднал и без всякакво желание за нищо. Твърди, че е от тревата. Много ме убеждава, че се е променил, твърди, че не е бил зависим, а го е правил за купона. Същевременно ми е разказвал преди как след дълъг рунд от прием на веществото изпитва суицидни нагласи, халюцинира и не знае какво върши и говори, докато не вземе друга доза. Много ми се иска да се е променил, наистина нямам му доверие и моля за съвет относно положението, в което се намира той.
Наслушал съм се на приказки на този и онзи, че са спрели тревата и разните други в-ва, но промяната им трае около месец. Доколкото виждам и при него промяната е само на думи.
Уважаеми читатели, и вие сте разработка на военните!!! Аз съм бай Шиле Попюрданов, не си казвам истинското име от съображения за сигурност!

Blade93

Мнение от Blade93 » 27 мар 2016 02:03

Самото друсане не е чак толкова вредно или лошо, въпроса е човек да има самоконтрол и да не прекалява. В тази ситуация трудно бихме могли да говорим за зависимост, по-скоро нежелание от негова страна да спре. Моят съвет е да не го притискаш да прави нещо, което не иска. Просто да си отделя време за спане и хапване за да може да е пълноценен човек и без тупането :) Надявам се да съм ти бил поне частично полезен, успех!

cvetelina.andonova

Мнение от cvetelina.andonova » 07 сеп 2016 16:07

Самият афтърефект на стимулантитв като амфетамини е реално по-притеснителен от самата субстанция.Когато стане системно може да настъпи безсъние,което от своя страна да доведе до по-сериозни проблеми.Щом е минал по този път значи има дълъг опит с тези неща и ако сам не каже стоп едва ли някой е в състояние да го промени.

DanielED

Мнение от DanielED » 07 фев 2017 19:21

Споделял ли е за някакви други проблеми(мотивация, настроения), още преди да го е започнал преди 5г?

Отговори

Върни се в “Алкохол и алкохолизъм. Дрога. Зависимости”