ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Употреба на алкохол на празен стомах и прилошаване

Модератори: админ, консултанти

Tyson

Употреба на алкохол на празен стомах и прилошаване

Мнение от Tyson » 23 ное 2014 18:24

Имах малко проишествие свързано с употреба на алкохол. Основната прични, обаче не е точно алкохола, а това че ми беше празен стомаха.
По конкретно имах предложение да се съберем с приятели. През деня бях ял за обяд една супа и за вечеря реших, че там на място на купона ще има нещо което да ми е като вечеря - луканка, ядки и.т.н за да мога да подложа за алкохола. Уви имаше само чипс и тай се издяде доста бързо
А алкохола беше само домашна ракия- сериозно количество. По мой спомени съм изпил доста, ракия включително на екс. За съжаление по едно време ми е станало лошо и съм изгубил създание. Викнали са линейка и се събудих в токсикология. Чувствах се добре, малко постреснат. В крайна сметка се оказа, че съм с 1.8 промила (което разбрах че не е много) и доктора каза, че цялата беля е станала от това че не съм ял нищо през деня. После разбрах, че съм повръщал само течности т.е. стомаха ми е бил празен.

Можете ли да ми обясните какво точно се е случило в организма ми, че да загубя съзнание и реално, ако бях вечерял примерно една пържола с гарнитура и имаше други неща за ядене на купона щях да си изкарам нормално без да имам проблеми. Доколкото разбирам и домашната ракия е специфичен вид аклкохол защото в нея има големи количества метилов алкохол.
Принципно не пия, но когато има сабиране не се лишавам. Мога ли да считам, че не съм прекалил толкова с пиенето, а всичко се дължи на празния стомах. Просто искам да съм сигурен, за да мога когато пия алкохол отново да съм спокоен.

д-р Цончев

Re: Употреба на алкохол на празен стомах и прилошаване

Мнение от д-р Цончев » 24 ное 2014 08:17

На гладен стомах бързата стомашна резорбция на алкохола е увеличена. Липсата на храна и поетото количество алкохол води до хипогликемия, което допълнително способствува за прилошаване и загуба на съзнание. Домашния алкохол е по-богат на съединения, които се разграждат до алдехиди и кетони, които също влияят на съзнанието.
Метилов алкохол вероятно няма, тъй като от него се получават очни нарушения.

Tyson

Мнение от Tyson » 25 ное 2014 18:16

При това положение, може ли да се каже че цялата беля е само заради падането на кръвната захар в следствие на това, че черния дроб е зает да се справя с алкохола. Тоест имало е не препиване а падане на захар.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 26 ное 2014 14:59

Може и така да се каже, но вероятно причината е комплексна. Не виждам нещо страшно като цяло, нали всичко се е разминало вече...

Сепуко

Мнение от Сепуко » 02 дек 2014 01:57

Чак пък в токсикологията със загуба на съзнание заради "малко" ракия на празен стомах....
Тревогата във въпроса ти, Тайсън, и стремежът на всяка цена да чуеш, че случилото се е ок и е "само" защото ти е бил празен стомахът, и промилите са били "само" еди колко си, говори, че все пак имаш някакви съмнения, че си прекалил с количествата. И с честотата на употреба вероятно.
Аз съм алкохоличка в ремися от близо 8 години, но добре помня как ме вълнуваха същите въпроси когато пиех.
Аз много исках научно обяснение, защо на другите им няма нищо след як купон, а аз не можех да стана от леглото до вечерта. За моя случай говоря само, просто твоят пост ми припомни.
Ами ставало ми е по-лошо отколкото на другите защото съм алкохоличка. И защото не преработвам алкохола като другите хора. В моя организъм алкохолът не се разгражда до ацеталдехид, както при нормалните хора, които после го изхвърлят с урината, потта и издишванията. Ацеталдехидът е по-силна отрова от самия етилов алкохол и в моя организъм той остава неразграден след употреба на алкохол и ме съсипва освен с познатите поражения и с най-голямата мистерия в медицината от векове - кара ме да пия отново и отново.
При нормалните хора на сутринта след прекалена употреба неразположението се нарича "махмурлук". Моето сутрешно неразположение след употреба се нарича "абстиненция".
Самозаблудата и отричането са другите два коварни симптома на моето заболяване. 20 години пих и се напивах, и после пак продължавах, защото мислех, че ми няма нищо, е, добре де, само малко проблем имам с алкохола, но иначе нищо ми няма. Така разсъждавах.

Отговори

Върни се в “Алкохол и алкохолизъм. Дрога. Зависимости”