ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на магнезий често води до безсъние
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Първата грипна вълна тази година подранява с 6 седмици
Схващането, че застрашават само жените е много грешно

Въпрос за употребата на алкохол

Модератори: админ, консултанти

v0da12

Въпрос за употребата на алкохол

Мнение от v0da12 » 18 ное 2014 14:15

Здравейте :) Аз съм момче на 18 години и има неща който ме гъделичкат през последната една година а и някой други здравословни проблеми ме притесняват та по този случей искам да разкажа за къкво става на въпрос и барем някой който е минал по този път да може да изкаже мнение. За първи път започнах да имам желание да пия беше когато бях на 16 и така развих една голяма страст ако мога да кажа към алкохола. От грубо 1 година трябва да си призная,че пия всеки ден с малки изключения но имам мярка и пия по 3-4 кенчета бърбин и кола който съдържат 6% алкохол така,че не пия сериозни количества с много концентрат. Въпросът е,че няколко човека вече са изразили притеснения спрямо употребата ми въпреки,че е имало моменти в който не пия 1 седмица и нямам никъкви симптоми на абстиненция и в общи линий се чувствам както обикновенно просто ми липсва да си пийна на края на деня няколко напитки. Лично не мисля,че съм зависим а по-скоро имам голямо желание да пия по едно две след работа и да релаксирам но родителите ми ясно са изказли мнение,че прекалявам и дори според тях съм алкохолик. Бих се радвал на мнение от странични хора за да осъзная дали найстина съм пристрастен и просто не го осъзнавам все още.

НАЙ ми е важно да попитам за здравето. Първо искам да кажа,че съм хипохондрик и постоянно се притеснявам,че имам симптоми на сериозни болести но в случея има някой неща който ме тревожат в последнно време.Забелязвам,че съм направил бирено коремче което е доста нетипично за мен тъй като никога макар и вредните хранителни навици не съм надебелявал дори и с килограм а за последните 4-5 месеца забелязвам бирен корем и виснали гърди като на хората с наднормено тегло но си личи,че ръцете и краката ми са нормални докато корема и гърдите ми стават по големи с месеците. От няколко дена имам и някъква тъпа или по скоро досадна болка ниско дясно под ребрата и ми се струва,че точно там би ме болял черен дроб. Притеснен съм защото днес четох,че от продължителна консумация на алкохол може да се оголеми черният дроб и да се събере асцит в корема който подува корема а остатъка от тялото остава значително по слабо.

Снимка на къкво представлява корема ми
http://goo.gl/ZXpGJr

Извинете за тази прекалено дълга тема но много бих искал някой който има опит или най вече лекар ако може да хвърли някъква светлина по въпросът защото хипохондията ми работи и вече сериозно започнах да се притеснявам за дискомфорта под ребрата и пак ще тръгна по сума ти докторя.

Поздрави, Георги :)

д-р Цончев

Re: Въпрос за употребата на алкохол

Мнение от д-р Цончев » 18 ное 2014 23:47

Най-вероятно при такава употреба все още нищо му няма на черния дроб, но е добре да се направи една ехография на корема за всеки случай, и да се пуснат едни чернодробни ензими.
И да намалите алкохола.

v0da12

Мнение от v0da12 » 19 ное 2014 05:59

Благодаря за отговора Др.Цончев :) Най вероятно ще отида на при джи пи да ми пусне изследвания за да се успокоя.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 ное 2014 15:50

Няма страшно, ама намалете...

Отговори

Върни се в “Алкохол и алкохолизъм. Дрога. Зависимости”