ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Цигари

Модератори: админ, консултанти

Forum admin

Re: Цигари

Мнение от Forum admin » 14 май 2014 13:33

Напълно съм съгласен. За повечето хора това важи с пълна сила. Просто не бъди един от тях.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

lina123

Мнение от lina123 » 20 май 2014 13:23

Разбирам мнението ви на тази тема, но какъв ще е смисъла да не съм пушила ако утре се окаже, че умирам ?

Forum admin

Мнение от Forum admin » 20 май 2014 16:56

На този въпрос не мога да Ви отговоря аз. Тезата, която изкарах по-горе е субективна. Всеки сам решава какво да прави със себе си и то съвсем съзнателно. Зависимостта във всяка една форма е слабост на човешката психика. Ако някой се замисли как като дете не е пушил, би трябвало да му светне лампичката.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

freespirit6
Контакти:

Мнение от freespirit6 » 28 юни 2014 17:59

Определено в темата има много интересни мисли за различните разбирания за цигарите. Всичко си заслужава четенето.

v0da12

Мнение от v0da12 » 13 окт 2014 15:16

Лина съмнявам се че ще прочетеш това което съм писал сега тъй като са минали няколко месеца но все пак искам да споделя собственият си опит с цигарите да барим някой друг етусиаст се замисли преди да започне този порок. Аз започнах да пуша на 15 години и то не под натиск от приятеи а наскоро бях заминал от БГ и бях изпаднал в една депресия която доведе до това да пробвам да пуша и тъй като родителите ми са пушачи не бе никак трудно да се снабдя с цигари. Започнах както всички с по една, две цигарки сутрин, после по 3-4 и така до една кутия само след 1 година тютюнопушене. В тази първа година от моето пушене си ми бе адски кеф да пуша и дори не виждах нищо лошо в това и бях точно като теб някак си вманиачен в това да пуша и да се представям пред другите като пушач всякаш това бе някъква велика гордост и постижение докато накрая след 2-3 години тровене не осъзнах,че съм напълно зависим и е късно да спра. Сега не искам да отекчавам хората с пушаческата ми "кариера" но искам някак си да се опитам да те накрам да разбереш,че няма да усетиш кога си се закачила на пълен абонамент към тютюневата индустия и си им станала генерален спонсор за години напред. Според мен много млади хора започват този порок имайки грешната илюзия,че щом е цигарите са легални то не са толкова вредни като херойн, кокайн и тн , а многократно е доказано,че алкохолът и цигарит са едни от най пристрастителните наркотици в днешни дни. След като пушиш няколко годинки ще усетиш,че си зависима но ще храниш глупави илюзий,че можеш да ги спреш когато пойскаш докато един ден не осъзнаеш,че не е така. Дори и да решиш да ги спираш ще настъпи момента във който ще осъзнаеш,че не само си пристрастена към никотинът ами и към режима на пушене което е спорет мен най трудната стъпка за спиране на цигарите защото след като пушиш 10 години по едно и също време ще разбереш,че отказването от този режим е повече от непосилно. Та накратко след дълги години пушене ще спреш да се замозалъгваш и ще разбереш,че си адски зависими и ще имаш три опций: 1- Да дадеш всичко от себе си да ги откажеш, 2-Да добавиш към статиската на умрели пушачи и 3- Да не спреш и да се надяваш,че ще бъдеш от тези късметлий който цигарите не им се опъват и макар цял живот да са пушили те доживяват далечни старини. Надявам се всички новобранци който се колебаят все пак да прочетат това и поне леко да се замислят дали има смисъл да плащаш за собственото си отравяне или е по добра накрая на месеца вместо да имат пълен казан с фасове да имат някоя нова дрешка или пък некоя джиджавка коята да им прави кеф. :)

П.С Тъпото е че държавата ни е скапана и много млади хора се полъгват по лошият пример на възрастните който в България масово шорат всеки ден и пафкат като комини...

rumbe6kata

Мнение от rumbe6kata » 18 ное 2014 16:06

Аз наистина не разбирам, защо някой ще има такава голяма нужда да се научи да пуши!! Пуши, щом това те прави щастлива, но съм убеден, че след някоя година ще се чудиш, за какъв дявол ти е това. Всеки има право на избор. Но това е мое мнение.
Предполагам вече си се понаучила да пушиш, знам, че е нормално да ти се вие свят и да ти става лошо, но с повече практика, това отминава. Пуши по-леки цигари, кемъл са много, много тежки и остри, не са за начинаещи. Успех :)

Потребителски аватар
st.oevski

Мнение от st.oevski » 05 дек 2014 17:07

Само едно ще кажа - след 10 години пак ще пишеш в този форум и темата ще бъде ......как да откажа цигарите.

DanielED

Мнение от DanielED » 19 фев 2015 14:59

Мислех си, че тук ще прочета как да откажеш цигарите, а то удряне по съвестта.
Дай един за безволев, безболезнен/неудобен/ и запазващ същото положение на организма.
Има едни хапове Bupropion/Wellbutrin /Zyban, от които без проблем се спират цигарите, но за съжаление не се предлагат в Бг.

danimir

Мнение от danimir » 12 авг 2016 17:05

мила девойко!Имах един роднина,който все ми казваше"Едното е за сметка на друго".Можеш да си пушиш,но си вредиш на белите дробове,даваш излишни пари...,след време ще станеш родител,докато си бременна, и пушиш-вредиш на детето...Аз самия пуша и осъзнавам колко безмислено е,но...все пак не мога да се откажа!Моя добронамерен съвет е да ги откажеш,то не се замисляй,а ги спри.

userbg

Мнение от userbg » 02 сеп 2016 13:57

баща ми все казва че ще ги откаже но не ги отказва. И си пуши като комин. :evil:
https://www.youtube.com

milenapetrovaaa

Мнение от milenapetrovaaa » 19 сеп 2016 17:54

Аз пуша от 4 години, но искам да ги спра. Не се чувствам добре, става ми зле, но съм пристрастена. Търсих много начини да ги спра, но не мога. В https://7puffs.bg попаднах на стартов комплект електронна цигара от Англия, мисля,че това е едно по-добре решение и по-безвредно. Надявам се, че така постепенно ще успея да ги спра. А вие как мислите?

tediqneva

Мнение от tediqneva » 27 сеп 2016 00:50

Електронните цигари според мен са по-леки и се приемат по-добре от организма.

Отговори

Върни се в “Алкохол и алкохолизъм. Дрога. Зависимости”