ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Струва ли си да им се доверим?
- позволяват развитието на вредни бактерии
И от какво имат нужда бъдещите родилки?
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Алкохолна абстиненция и прием на диазепам

Модератори: админ, консултанти

passion

Алкохолна абстиненция и прием на диазепам

Мнение от passion » 20 мар 2014 13:29

Приятеля ми преживява много тежко развода със съпругата му и започва да пие огромни количества алкохол. Така две - три години. През последната година рядко употребява алкохол. Самичък доброволно от 5 месеца лекува черния си дроб и състоянието му е много много подобрено. Проблема е, че ръцете му треперят понякога. Лекарката каза, че е алкохолна абстиненция. Може ли да ми кажете колко време след спиране на употребата на алкохол се появява и колко продължава? От два месеца приема диазепам по предписание на личния лекар. В държанието му се забелязва промяна... особено в говора... понякога завалва думите и не може да се изразява добре... започна да забравя много...постоянно се чувства отпаднал. В листовката пише да не се приема повече от два месеца включително времето на намаляване и спиране на лекарството, а личната ни лекарката твърди че трявба още много време да го пие. Колко време е нормално да се приема това лекарство? Към какъв лекар да се обърнем за преодоляване на алкохолната абстиненция? Може ли да ни препоръчате някой в Стара Загора. Проблем с волята и желанието за излекуване няма. Човека сам търси помощ.

д-р Цончев

Re: Алкохолна абстиненция и прием на диазепам

Мнение от д-р Цончев » 21 мар 2014 09:45

Ако от доста време не употребява алкохол вероятно не се касае за абстиненция. Тя се проявява при рязкото спиране в първите няколко дни и обикновено се преодолява. В случая вероятно се касае за общомозъчни или локализирани мозъчни увреди, които е добре да се преценят от психиатър. Подлежат на лечение както тремора, така и другите оплаквания. Мога да препоръчам добър специалист в София.

kalafiri

Мнение от kalafiri » 08 апр 2014 12:15

Здравеите,

Първо не пишете на каква доза диазепам е , което е много важно. Но по симптомите които изброявате мога да предположа - амнезия, завалване на говора, че е на по-висока от необходимата му доза.
Трябва да имате предвид, че при хора с проблем с алкохола, може по- бързо да се развие и зависимост към бензодиазепини, в случая диазепам. Това, което пише в листовката е вярно, аз дори бих казал и 1 месец.
Може да посетите друг лекар, искаите направление за невролог, да речем, и да поискате друго средство за овладяване на тремора,относно алкохола помага дисулфирам (Есперал), а към него и не се развива зависимост.
Успех и всичко добро!

kalafiri

Мнение от kalafiri » 08 апр 2014 15:45

При приема на бензодиазепините има и едно основно,но много важно правило: Пие се винаги наи-ниската доза, която може да контролира симптомите, за възможно наи-кратко време (о/о 4 седм.).

Alone911

Мнение от Alone911 » 13 май 2014 16:22

Това не е алкохолна абстиненция.

Не мисля, че на приятелят ти е необходим дизепан.
Според мен е периферна невралгия и е желателно да посети невролог. Не психиатър, а невролог.
Наложително е и приятелят ти никога повече да не пие.

Дизепанът действа на някои точно по описания начин.

Отговори

Върни се в “Алкохол и алкохолизъм. Дрога. Зависимости”