ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Алкохолизъм или фобия?

Модератори: админ, консултанти

tovaono

Алкохолизъм или фобия?

Мнение от tovaono » 30 ное 2013 22:55

Здравейте на всички съфорумници :)

От известно време се каня да споделя какво ми е на душата :)

На 27 години съм, 60 кг. , момче, в София живея. От 2005 г.

За всичките тези години мога да кажа със сигурност, че почти не е имало вечер без да си пийна биричка. Къде една, къде осем. Разбира се, имало е и периоди, през които изобщо не съм близвал. Но за да бъда максимално откровен, нека да си призная, че злоупотребявам. Като цяло никога не ми е било някакъв голям проблем - разбирайте с работата, по отношение на социалните ми контакти и т.н.

Но напоследък се усещам, че нещо наистина не е наред.

След като се събудя, целият ден ми е супер напрегнат, изнервен, буквално не мога да стоя на едно място, не знам дали си внушавам, но имам необходимост да съм в постоянно движение. Не мога да кажа дали е страх, но предпочитам вместо да се кача на трамвая, или тролея, да вървя пеш. Нямам настроение. Трудно ми е да се съсредоточа за нещо различно от тези си проблеми. Постоянно го мисля. За най - малкото гугълвам симптомите, чета форуми и се вкарвам в още повече размисли.

Това е от две седмици.

Изследванията ми са уж ок - пулсът малко поучестен, ама то винаги е бил така, кръвното ок, ендокринологът даже не ми пусна хормони или ехограф след палпацията и прослушването - бил съм наред, повечко спорт и здравословна храна и всичко ше се нареди.

Аз естествено отидох и на психиатър. Без да правя реклама - взеха ми 70 лв. за "сеанса", кабинетът му се намира зад би**** на бул. "България". Обясних му за проблемите си. Не разбрах нищо от това, което ми каза, но все пак ми изписа антидепресанти - анафранил 25 мг (100 мг на ден) + еголанза 5 мг (2,5 мг / половинка на ден) - диагноза депресия + хипохондрия. Както и 10 дневен прием на аулин на прахчета, както и милагама N (по три на ден) по отношение на един мой урологичен проблем, за който му споделих. Веднага започнах терапията, но тя ми повлия доста зле - разбирайте страничните ефекти като сърцебиене, мисли да не казвам за какво, разширени зеници, нервност, самовнушения и т.н. Спрях на втория ден (вчера), понеже наистина не ми понасяше. Знам че трябва да минат поне десет дни за да се види дали има резултат, но наистина не са за мен тея химии. За бонус ми се появи и шум в ушите.

Та въпросът е - всичките тези симптоми за какво говорят? За алкохолизъм (абстиненция), самовнушение, деменция, шизофрения, тумор?

Ще съм благодарен на всички, които преценят за удачно да отделят време за моя проблем :)

д-р Цончев

Re: Алкохолизъм или фобия?

Мнение от д-р Цончев » 01 дек 2013 20:34

По-скоро за депресивен период според мен, особено ако има и патомогична доминанта в мисмленето.

tovaono

Мнение от tovaono » 02 дек 2013 00:31

Много Ви благодаря, д-р Цончев :) Какво бихте ми препоръчали за да изляза от този период? :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 дек 2013 14:01

Най-добре е да се направи консултация с психиатър, мога да препоръчам в София.

tovaono

Мнение от tovaono » 15 дек 2013 15:17

Ще Ви бъда много благодарен! :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 дек 2013 18:30

София, ул. "Дунав" № 22
0888 71 98 19 - д-р Цуракова
Можете да се представите от мое име.

Отговори

Върни се в “Алкохол и алкохолизъм. Дрога. Зависимости”