ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Рядкото заболяване се проявява веднага след раждането
Бактериите не получават шанс да развият резистентност
Какво е разумно да очакваме от тях?
Плевралният излив може да е причина за задух

Maйка съм на алкохолик...

Модератори: админ, консултанти

vaniasem

Maйка съм на алкохолик...

Мнение от vaniasem » 03 юни 2013 20:55

...синът ми е на 33 години, пие от 17-18 годишен, но осъзна и призна че има проблем едва в началото на тази година.От февруари до сега 3 пъти беше на детокс и 2 пъти в комуна по за месец.Комуната не му помогна особено, върна се и веднага пак започна.Сега, след 3-тия детокс твърдо е решил да се пребори, още повече,че загуби работата си по причина на многобройните отсъствия и болнични.Започна иглотерапия,която ще се последва от депо-инжекция за 3 месеца, после пак курс по иглотерапия+инжекция.Надявам се да му помогне (моля ви, недейте ме разубеждава!),трябва да вярвам.Приятелката му се грижи за него (не живее при мене), но и на нея започна да й писва.Сега и тя е обнадеждена.
Комуните, освен че не винаги помагат, са и много скъпи и вече не можем да си го позволим.
Какво ще ме посъветвате ?- да му давам ли една билка "Плавун" като допълнение към лечението, или да взема по малко Антабус, както препоръчва лекуващата го лекарка, на която много се доверяваме?
Все пак искам да опитам всичко за да го спася, защото е млад, добър, и способен компютърен специалист (не защото ми е син го казвам...), и защото много искам да имам внучета и да живеем нормално.
Моля ви, не ми пишете черни и негативни мнения, задръжте си ги за себе си, аз съм се начела на такива в нета.Ако някой иска да сподели позитивен опит в това отношение, моля да ми отговори...

Катя Терзиева

Re: Maйка съм на алкохолик...

Мнение от Катя Терзиева » 02 юли 2013 23:02

Здравейте vaniasem,
Това,че синът Ви е признал проблема и иска да се лекува е първата и най-важна крачка. Няма да Ви разубеждавам да правите каквото и да е, ще изкажа само мнение. Аз съм съпруга на алкохолик и като такава ми се наложи да науча много за алкохолната зависимост. Моята препоръка е - сбирки на Анонимни Алкохолици.Защо ли? Защото хората, които са там са преминали през целия този ад са пробвали какво ли не, знаят от личен опит кое действа и кое не. Знаят за характеристиките на болестта, какви са капаните и самозаблудите в които могат да попаднат. И най- важното според мен- готови са да подадат ръка на всеки, който иска да поеме по пътя на трезвеността.
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Bo ... sb=5&part=
Тук има информация за групите в страната. Ако няма такава във вашия град, може да пробвате онлайн сбирки.
http://www.al-anon-bg.info/ Тук има информация за близките на зависимият- съзависимите.
Желая успех, надявам се да съм била полезна.

Отговори

Върни се в “Алкохол и алкохолизъм. Дрога. Зависимости”