ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Възможно ли е? Увредена жлеза за серотонин и допамин

Модератори: админ, консултанти

6thkind

Възможно ли е? Увредена жлеза за серотонин и допамин

Мнение от 6thkind » 28 фев 2013 15:46

Здравейте, искам да попитам възможно ли е след дългогодишна употреба на амфетамини, метамфетамини и меткатинон да се увреди жлезата която отделя серотонин и допамин. Питам защото ,мисля че моята е увредена. Мисълта за това идва от депресиите които имам. В момента пия билки и нямам депресии въобще. Не взимам наркотици от 1 година. Но се притеснявам ,че ще се налага цял живот да ги пия тези билки.

д-р Цончев

Re: Възможно ли е? Увредена жлеза за серотонин и допамин

Мнение от д-р Цончев » 28 фев 2013 19:07

възможно ли е след дългогодишна употреба на амфетамини
- аз лично не съм чувал за такова нещо.

6thkind

Мнение от 6thkind » 28 фев 2013 21:21

Аз съм постигнал мир със себе си и с всичките си недостатъци дори почти премахнах тревожните мисли но въпреки това имах всички други признаци на липса на отделяне на тези хормони. Нещата които харесвам не ми носеха нито удовлетворение,радост нито имах енергията да ги правя примерно тренировка, хубав ден на работа, победа. Къде да получа отговор, защото проблема е налице и не си внушавам добре се познавам. А и още повече след като почнах да пия билки предизвикващи отделянето на тия хормони проблемите ми изчезнаха.

6thkind

Мнение от 6thkind » 28 фев 2013 21:24

амфетамини метамфетамини предизвикват интензивно отделяне на тези хормони ,а аз злоупотребявах често да не кажа всеки ден.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 02 мар 2013 20:36

оване означава непременно увреда на структурите, отделящи тези хормони.

Сепуко

Мнение от Сепуко » 19 мар 2013 20:47

Разбира се, че е възможно.

"Какви точно са последствията за мозъка от невротоксичността на екстази, т.е., какви мисловни, поведенчески и емоционални промени могат да настъпят при употребяващите и доколко тежки могат да бъдат те, все още не е достатъчно изяснено.

Учените, провеждащи такива изследвания, са на едно мнение, че употребата на екстази може да намали или изчерпи серотониновите депа. При нормални условия серотонинът (невротрансмитер, който предава информация в мозъка) е „складиран” в специални сакчета на върха на аксоните, а ефектите на екстази отчасти са следствие от интензивно освобождаване на серотонин. Изследвания, правени през последните години, показват, че редовната употреба на екстази може да доведе до унищожаване на аксоните на нервните клетки. В същото време няма единно мнение, че това увреждане е необратимо и че може да влияе на употребяващия години наред след като е спрял употребата. Как точно става то и какви последствия може да има са въпроси, които са обект на обширни проучвания.

Продължителната употреба на екстази, особено на големи дози, може да доведе до увреждане на паметта и до периоди на депресия, които са свързани с недостига на серотонин."
http://www.drugsinfo-bg.org/bg/drugs-fa ... nt_version

Отговори

Върни се в “Алкохол и алкохолизъм. Дрога. Зависимости”