ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

Цироза!

Модератори: админ, консултанти

vshoksym

Цироза!

Мнение от vshoksym » 28 юли 2011 16:37

Цирозис хепатис декомпресанта.Хипертония порталис, Варицес езофаги гр.ІII
това + още 1-2 неща като Асцит и нещо още по непонятно за мен са записани в епикризата на баща ми.. Той е на 46г. Всичко това е в резултат от наистина дългогодишно и непрестанно употребяване на алкохол .. Постъпи доброволно в болница за 7дни след като беше събрал вода в корема (асцит) и от прегледите разбраха ,че има цироза и му казаха ,че трябва да влезне да се лекува.. Не е пил от 7 дни .. първите дни имаше халюцинации ,глупости.. Абстинентни симптоми + делириум , но в момента са отшумяли и той е напълно адекватен.. малко отпаднал , но се пак до днеска беше в болница!
Въпросите ми са няколко :
1. Ако продължи да си пие хапчетата и не употребява алкохол ,знам че няма да се излекува ,но дроба му ще е стабилизиран и няма да има фатални последствия?
2. Трябва ли да спазва някви диети? В епикризата пише ,че всичките му органи са в отлично здраве,доктора е казал ,че може да яде всичко.. единствено не трябва да пие алкохол.
3. Нещо полезно което да кажете : храна,лечения.. ? Да го изпратим някъде да се лекува за алкохолизъм? той казва че не му се пие , не е агресивен , не търси да пие , казва че няма да пие.. но може и да се изкуши..?
Благодаря ви много !

vshoksym

Re: Цироза!

Мнение от vshoksym » 28 юли 2011 16:40

4. някой да ми обясни ако може какво означават въпросните диагнози Цирозис хепатис декомпресанта.Хипертония порталис, Варицес езофаги гр.ІII , много моля!

student

Мнение от student » 28 юли 2011 19:45

В тази статия за цироза по-долу са обяснени класовете. Обяснено е и по-натам лечение и мерки.
Портална хипертония е усложнение на цирозата и се дължи на по-високо налягане в системата на порталната вена. Варицес езофаги = разширени вени на хранопровода - също често усложнение, което може да бъде животозастрашаващо.

deskata66

помогнете ми мъжът ми е с цироза напреднал стадии

Мнение от deskata66 » 04 сеп 2014 08:47

Три години и половина мъжът ми е с цироза на черния дроб. беше спрял да пие за малко като моя откриха след което продължи да пие. Вече получи усложнение спука варици на хранопровода с обилен кръвоизлив и едвам го спасиха. Сега не пие спазва диета но се е затворил в себе си не контактува с никой остави си работата не иска да говори с никой гледа телевизия цял ден и ако някой го заговори нещо започва да се заяжда. как да му помогна да излезе от тази депресия като не иска да говори с никой и да излиза от вкъщи?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 сеп 2014 19:46

Трудна работа... добре е да се консултира с психиатър, и да се прецени дали не може да взема някой медикамент, който да пооблекчи състоянието. Проблемът е обикновено човекът да бъде заведен на специалист в такива състояния.

Сепуко

Мнение от Сепуко » 30 сеп 2014 22:52

В света до този момент не е измислен медикамент или терапия, който да лекува алкохолизъм. Аз съм алкохоличка. Пих 22 години перманентно. Ако бях продължила сега нямаше да имам възможност да напиша този пост. Трезва съм от 7 години и 6 месеца. През тези 22 години съм опитвала стотици пъти да спра. Не е възможно. Не защото не искам. Защото алкохолизмът е хронично, прогресиращо и смъртоносно заболяване. Почти не познавам хора, които сами да са се справили с проблема си. Но аз съм в дълготрайна ремисия благодарение на Анонимни алкохолици.
Хапчетата могат само да премахнат някои от симптомите на алкохолизма, но не и желанието за употреба. Спомнете си как Висоцки почина с зашит есперал в тялото, който според тогавашните медицински вярвания би трябвало да възспре алкохолика да пие. В Русия и до днес използват един психометод на кодиране, който създава уж отвращение от алкохола, но "кодираните" руснаци, които продължават да пият и да умират от пиене са милиони. Алкохилзмът не се лекува. Нужна е тотална промяна в начина на възприятие на света. На това се научих в АА. Единственото условие да влезе човек там е желанието му да спре да пие. Нищо друго. Ако някой се интересува кога и къде са ни сбирките - ето списък. Това не е комерсиално съобщение. В АА няма членски внос, нито такси.
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Bo ... sb=5&part=

Отговори

Върни се в “Алкохол и алкохолизъм. Дрога. Зависимости”