ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Тя изглежда различно при всеки
Учени откриха кой вид корелира с повишен риск от карцинома
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс

хероин

Модератори: админ, консултанти

ludvik

хероин

Мнение от ludvik » 04 мар 2011 00:07

Зравейте,д-р Цончев.Моя приятел е 4 годишен хероинов наркоман в следствие на това сега има преждевременна еякулация с която се борим,не пие никакви лекарства по този повод.Като цяло хероина го е ударил в половата система,не сме ходили при специалисти все още и за това искам първо вас да пипитам дали е визможно да е увредена и спермата му,тъй като от 3-4 месеца не се пазим,а бебе няма.Не че не допускам и други възможности разбира се,може проблема да е в мен,а може и въобще да няма такъв.Питам за да знам има ли въобще такава вероятност.И по този повод да ви попитам към кой трябва да се обърнем за този евентуален проблем,каква е процедурата за извършване на тези изследвания,бързо ли става,какво да правим?
Благодаря ви за отделеното време!

iwa

Re: хероин

Мнение от iwa » 04 мар 2011 01:06

Баща ми е лекар и работеше в ин витро клиника.Каза, че е нормално бебето да го няма 1 година.Но, ако искате да сте спокойна в това отношение, приятелят ви може да си направи спермограма.Тя ще покаже има или няма увреждане.

ludvik

Мнение от ludvik » 04 мар 2011 12:25

Благодаря,iwa !
Всяка информация ще ми е полезна.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 04 мар 2011 12:56

Наркотиците са нещо ужасно. Явно доста обичате човека до Вас, щом искате да имате дете от мъж, който най-вероятно бавно, но славно си съсипва живота...в последствие и Вашия и този на детето, което ще му родите :( . Освен, ако и вие не сте зависима от хероина! Тогава вече проблема ще е сериозен...!
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

ludvik

Мнение от ludvik » 04 мар 2011 18:49

Ами всъщност не съм се доуточнила,че хероина е зад гърба му вече,ще ше да е чист в продължение на 7 месеца,ако не беше направил скоро рецидив.Аз не съм наркоманка,но се опитвам да го разбера и да му помагам с каквото мога.Родителите му са на ясно и те също помагат.Вече направихме един курс на лечение,сега ни предстои втори.Вярвам че нещата ще се оправят,колкото до детето,това е нещо което искаме много и двамата,но явно сега не е момента!Наркоманите са болни хора,които имат нужда от разбиране и любов.С тяхна и наша помощ нещата се оправят,много е трудно спор няма,така че УСПЕХ на всички,които са на моя хал!

gepard78

Мнение от gepard78 » 24 апр 2011 04:24

Направо, не мога да повярвам, как може още да има хора, смятащи хероиновите наркомани, за един вид зло. Какво те не са хора - нямат право да имат семейство, дете, Така ли? Казвате го "jerrymaguire" (сигурно по ника, предполагам се изживявате като някой "велик" правист, а с подобни разсъждения показвате какъв сте- СОЦ-реалист). С вашето един вид обвинение към момичето, едва ли не, как може да стори един подобен акт - раждането на дете от човека когото обича, па макар бил и наркозависим...
Г-н Магуайър, и Те са човешки същества, и болни плюс това. Наркозависимостта е включена официално в списъка на заболяванията, като Хронично-рецидивиращо заболяване, но рецидивиращо в пристъпите на невъздържание, а не е престъпление. Като към всеки болен човек и към такива лица трябва да се отнасяме като с останалите страдащи от някакво заболяване.
И явно не сте запознат, та да ви го кажа - в повечето случай, именно семейството и детето дават сила на тези болни, да се преборят и най-малкото да се запишат на субституираща програма. Семейната подкрепяща среда, любовта и изживяването на поредица от положителни емоции са най-добрия стимул за решението им да се лекуват. А световната практика показва, минат ли на метадон или друг поддържащ препарат, след периода на стабилизация стават напълно годни за най-пълноценен Живот.
Не мога да осъзная как може да има още като вас, смятащи се сигурно и за интелигенти, и да оставят подобни коментари.
Да не споменавам, алкохолизма който също е едно сериозно заболяване, алкохолиците също генерират престъпност, да не говорим за домашно насилие и пълната мозъчна деградация.
Като на отказалите се наркомани, мозъчните им клетки, които изобщо доста бавно се възстановяват, са много-много по-малко засегнати отколкото при някой страдащ от хроничен алкохолизъм (световната здравна организация не прави разлика при класификацията на давете зависимости). Но за алкохолик, няма да има писано в подобен дух, тях още от соца си ги приемаме нали.

А на всички млади искам да кажа - правете деца. Тези, които имат половинки зависими, а самите не употребяват - подкрепяйте ги - най-много се нуждаят от обич и разбиране, защото за жалост отношението на Българина е още диво и неразбиращо. И опитайте близките ви зависими - не могат ли нормално да се справят, поне обсадете и да се записват на поддържащо лечение - има у нас много опции вече.
В субституиращите програмите има все повече родени НАПЪЛНО нормални дечица от родители (единия или и двамата) на метадон/субститол - затова не се притеснявайте, изход има.

Forum admin

Мнение от Forum admin » 24 апр 2011 14:12

Зависимостта към наркотиците не прави всеки един наркоман криминален престъпник. Това го знам. Преди да се доуточни Ludvik, останах с впечатление, че приятелят и все още е хероинозависим. А да правиш поколение, преди да си се изчистил или дори да нямаш намерение да се изчистиш си е направо морално престъпление, но към индивида! Звучи малко соц, но това мисля аз! Щом не ти харесва, ок - тук пишат всякакви потребители и аз приемам критики към това, което изказвам като мнение въпреки негативизма им...понякога :)

п.с.
Наркозависимостта е включена официално в списъка на заболяванията, като Хронично-рецидивиращо заболяване, но рецидивиращо в пристъпите на невъздържание, а не е престъпление
. Това е отговора!
Честито Воскресение Христово!
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

desin4o

Мнение от desin4o » 05 юни 2011 14:12

Напълно съгласна съм с jerrymaguire!

http://www.drugsinfo-bg.org/bg/ това е инфо линия и http://www.solidarnost-bg.org/ дневен център за рехабилитация! Биха могли да отговорят на въпросите ти!

v0da12

Мнение от v0da12 » 13 окт 2014 15:28

Джери е непълно прав. Аз не искам да съдя никой в момента но ако се позамислиш малко ще разбереш,че а правиш дете и да опотребяваш херойн е добра рецепта за провал на един човешки живот. Съгласен съм,че наркоманите са хора който са направили грешка и в следствие на това са болни но въпросът е чисто морален и дали този найстина смята,че може да бъде един примерен родител и грижовен баща докато е зависим към субстанция за която би направил почти всичко в период на абстиненция. Доказано е че децата приемат начина на поведение на родителите си и примерно ако е бащата е алкохолик то е много вероятно детето на алкохолика да има проблеми с алкохола след време защото това е било което е видяло и е свикнало на това нещо.

Отговори

Върни се в “Алкохол и алкохолизъм. Дрога. Зависимости”