ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Моля за помощ, марихуана - последици

Модератори: админ, консултанти

atmosphere123

Re: Моля за помощ, марихуана - последици

Мнение от atmosphere123 » 05 дек 2010 11:29

баси ... вие луд ме изкарахте
хах

Наркотици казах, че освен марихуана не съм приемал други,
е да вярно е, че или съм изпушал много или, Бог , знае с кво са я друсали...

Иначе първия път като ми стана така, бях супер уплашен , втори път да не ми се случи и като ми се случи втори път, вече бях мега уплашен..и отключило явно.. няква болест тва е ясно..
ама все още мисля, че не съм луд хаах

atmosphere123

Мнение от atmosphere123 » 10 дек 2010 00:56

Имам само въпрос, към Д-р Цончев.
Така понеже случката с блек рама, марихуаната и бирата ми се случи в петък или съботен ден, а до колкото знам организма се изчиства за 1-2 дни, а аз във вечерта на случката се простудих и след 1-2 дена бях на лекарства и антибиотици...

Има ли няква връзка между нещата ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 дек 2010 15:22

Съвсем възможно е. Подобни епизоди първо способстват за простуда, второ водят до спад в имунитета и вероятността за заболяване се увеличава.

atmosphere123

Мнение от atmosphere123 » 12 дек 2010 23:47

Благодаря ви

от няколко дена опитвам по 10 минути да медитирам и май има ефект
и утре през личната ще мина

Поздрави,

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 дек 2010 12:54

Благодаря, весели празници!

svetliq

Мнение от svetliq » 14 дек 2010 13:24

Не ви се е отключила никаква болест. Не взимайте съвет от лекари, които не са помирисвали марихуана в живота си. Сега ще ви кажа моето мнение. Като тийнейджър пушек често трева и на няколко пъти имах ужасни преживявания след пушене. За да съм по - конкретен състояния много близки до колапс - същото мисля, че сте изпитали и вие. Обяснението е просто марихуаната действа, причинявайки лека мозъчна исхемия, което от своя страна води до характерния й ефект. След тези случки дълго време имах страх от припадъци, започнах да изпитвам страх да пътувам в задушни автобуси, да стоя в претъпкани и горещи аудитории, чувствах се замаян. Товаобаче не се дължи на тревата, дължи са на псичиеското ви състояние, предизвикано от предколапсното състояние. Всеки, който е изпитвал кпалс или е бил близо до него зане,че е ужасно сустояние, винаги съм си мислел, че така се чувстват хората в агония. В момента тялото и съзнанието ви, веднъж усетили ужаса от отва състиоя ние всячески се стремят да го избегнат като отключват защитен психологическимеханизъм, Най - вероятно сте развили и лека депресия, но всичко това е поправимо. Моят съвет е - не се вторчвайте в себе си, не си търсете симптоми, изпълнете деня си със значими и хубави преживявания ище видите, че всичко ще отмине.
Последно - не пушете такива боклуци. Всеки тревоман ще ви каже, че тревата е велико нещо. Аз ще ви кажа,че при системна упшотреба превръща хората в апатични лентяи без цел и идея в живота си - виждал съм много примери около мен.
Не попитах за приятелка, ако нямате си намерете и насочете енетгията си върху прелестите си - ще видите страхотния ефект :P

atmosphere123

Мнение от atmosphere123 » 15 дек 2010 17:14

Всъщност днес бях на психиатър.
и постави като диагноза - депресивен епизод
обясни ми, че марихуаната намалява броя на някакви вещества забравих им името, които са нужни за адекватното поведение нещо такова
и ми изписа 2 лекарства, които снабдяват мозъка, с тези вещества и така

Другата седмица ми каза да мина, още една консултация да направим...

Иначе приятелка имам "почти" , тоест цялата зимна ще сме заедно(чук, чук на дърво,xaxa )
и така, Благодаря , че попита! Изпълва ме с позитивни емоций и чувства

Благодаря и за отделено време, и за полезната информация, която ми предостави

Весели Празници, ви пожелавам

atmosphere123

Мнение от atmosphere123 » 15 дек 2010 21:23

Всъщност предписа ми
Ксенатор, Ноотропил и със зелена рецепта Rivotril нещо такова.

какво ви е мнението ?
щото като пих Тиоридазин ми беше някво супер отпуснато , има ли вероятност пак да ми стане така

svetliq

Мнение от svetliq » 16 дек 2010 13:03

Мнението ми е да не пиете никакви лекарства, те само ще влошат състоянието ви. Какво според вас искате да направи психиатъра освен да ви изпише хапчета - ами че тпй само това прави. От тези лекарства, повярвайте ми, положението може само да се влоши. Прочетете пак какво съм ви написал по-горе, това което изпитвате е нормално за един малко по - чувстсвителен човек. Не се тъпчете с лекарства. Ако трябва отидете на психолог,но според мен определено не сте за психиатър. Най - много да ви подлуди наистина.

atmosphere123

Мнение от atmosphere123 » 16 дек 2010 18:46

Объркан съм.
нещата, които ги каза са много така...

но не знам, просто искам да си се възстановя.

Тя ми обясни, че марихуаната намалява серотина в мозака, нещо такова и трябва да се снабдявам

сега пих на обед ксенатор и ноотропил и мисля, че се чувствам чувствам по-добре, но не знам

svetliq

Мнение от svetliq » 16 дек 2010 19:12

Серотонин е веществото. Мисля, че се наричаше хормонът на щастието (въпреки, че не съм сигурен дали е хормон). Това вещество се отделя при всякакви положителни емоции,от ядене на шоколад, правене на секс или да речем до слушане на хубава музика. Послушайте ме, мисля ви само доброто, почнете ли с тези хапчета - разказва ви се играта. Към тях се привиква, правят те сънлив, отпуснат, недейте. Разбирам, че сте още млад - просто трябва да не мислите за болести и да се кефите на живота. Хапчетата не са решение - не слушайте психиатрите - те само знаят да изписват хапчета.

BBelchev

Мнение от BBelchev » 17 дек 2010 10:49

atmosphere123 написа:баси ... вие луд ме изкарахте
Първо друг те е изкарал точно луд - лекарите, при които си ходил. Пил си Тиоридазин. Всъщност ти не си го пил, но важното е, че са ти го предписали. Щом са ти го предписали, значи те смятат за луд. Ето при какви случаи се прилага Тиоридазин (от кратка характеристика на продукта):
4.1. Терапевтични показания
Лечение на хронични форми на шизофрения и други форми на психози.
Поради риск от значими, потенциално животозастрашаващи проаритмогенни ефекти, продуктът следва да се прилага само при пациенти, при които не се постига адекватен отговор към лечението с други антипсихотични продукти, прилагани в адекватна доза и продължителност на лечение.
Преди започване на лечение е необходимо да се направят електрокардиограма с проследяване на QT интервала и изследване нивото на калия в кръвта, които внимателно да се проследяват и в хода на лечението.
atmosphere123 написа:Всъщност днес бях на психиатър.
и постави като диагноза - депресивен епизод
обясни ми, че марихуаната намалява броя на някакви вещества забравих им името, които са нужни за адекватното поведение нещо такова
и ми изписа 2 лекарства, които снабдяват мозъка, с тези вещества и така
Тази диагноза, поне на мен, ми се вижда много по-лека от шизофрения. Това е доста обнадеждаващо - можеше да бъде доста по-зле. Иначе точното обяснение, което ти е дала, не струва. Не се опитвай да го тълкуваш. Психиатрите и фармацевтичните компании дават подобни прости обяснения, понеже иначе трябва да обясняват много надълго и нашироко. Доста сложно е и те самите не знаят всичко в подробности.
atmosphere123 написа:Всъщност предписа ми
Ксенатор, Ноотропил и със зелена рецепта Rivotril нещо такова.
Не бързай да пиеш тези лекарства. Всъщност първите две не са чак толкова старшни, за разлика от Ривотрил. Потърси помощ от психолог-психотерапевт. Добра идея е да се посъветваш с още един или двама различни психиатри - без да им казваш каква диагноза са ти поставили предишните и какво са ти предписали вече. Иначе от тези лекарства поне през първите 2-3 седмици е нормално да се чувстваш "омагьосан". Ако успееш да издържиш толкова без да пиеш Ривотрил, може би ще се чувстваш добре така и няма да имаш нужда от Ривотрил. Това ще е много добре.
atmosphere123 написа:Тя ми обясни, че марихуаната намалява серотина в мозака, нещо такова и трябва да се снабдявам
Поставила ти е диагноза. Допускам, че диагнозата е правилна. Дала ти е някакво простичко обяснение за да не ти дава по-сложно и за да те накара да пиеш лекарствата според тази диагноза. Ефектът на марихуаната отдавна е отминал и ако беше въпрос на набавяне на вещества, организмът щеше да ги възстанови само за няколко дни. Трябва ти психолог-психотерапевт. Иначе ако разчиташ само на хапчетата, ще има да си ги пиеш цял живот.

Предлагам ти следните варианти (от най-добрия към по-лошите):
1. Потърси психолог-психотерапевт.
2. Потърси мнението на още двама други психиатри.
3. Започни да пиеш само Ксетанор и Ноотропил без Ривотрил. Опитай се да издържиш един месец така. След това отиди отново на психиатър и разкажи какво си направил и как се чувстваш.
4. Пий лекарствата точно както са ти предписани.

atmosphere123

Мнение от atmosphere123 » 17 дек 2010 15:55

Мисля, че проблемите главно ми идват, щото много мисля върху това
и мисълта си предизвиквам по-лошото, но не знам

иначе като го пих първоначално се чувствах добре и след няколко часа страничните ефекти, все едно съм омагиосан....
ривотрил не съм пил

мисля, да посета психолог-психотерапевт, но не знам в моя град къде мога да намеря такъв...

или пък да спра всички лекарства и всичко общо взето
и да вида дали до месец - два ще ми мине, всичко...

Сърдечни, благодарности

svetliq

Мнение от svetliq » 17 дек 2010 16:23

Психолог или психотерапевт, ако толкова не можеш да намериш - пишеш в гугъл и добавяш името на града си и излиза. От друга страна според мен правилно си се ориентирал - не се вторачвай в себе си, всекиот нас ако го направи ще открие нещо, което не му е наред. Почни да спортуваш, намери си хоби, намери едно момиченце да си изкарваш енергията на него и всичко ще ти е наред. Може думите ми да ти изглеждат банални и повърхностни, но повярвай ми не са. Що се отнася до психиатрите и лекарите въобще -много малко са кадърните, повечето знаят двадесетина лекарства и си ги предписват, забравяйки, че срещу тях стои жив човек и всеки човек е една микровселена. И спирай тая трева, ако не си я спрял - пълен shit е :)

miho681

Мнение от miho681 » 14 мар 2011 19:54

Имах почти същия проблем като теб в тийейджърските ми години, когато и аз подпушвах от време на време.
Изпадах в паника, че сърцето ми ще изкочи или главата ме болеше адски силно, все едно ме пробождаха с нож.И всичко това продължаваше седмици наред, всичко беше на психологическа основа, защото симптомите се появяваха само като се сещах за тях.
В крайна сметка отказах всякаква трева и си останах на алкохол като средство за отпускане по партита и дискотеки.
Моят съвет е да направиш същото...и защо не си спрял като си забелязал, че не ти действа добре марихуаната?

Отговори

Върни се в “Алкохол и алкохолизъм. Дрога. Зависимости”