ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Не всички последствия се усещат на момента!
За мъжете, които искат да станат бащи на здрави деца
Бета глюканът е сред най-мощните имуностимулатори

Бирен алкохолизъм?

Модератори: админ, консултанти

kolinio

Бирен алкохолизъм?

Мнение от kolinio » 22 юни 2010 15:27

Има ли такова нещо?

mindil

Re: Бирен алкохолизъм?

Мнение от mindil » 22 юни 2010 15:39

Защо питаш? Обичаш да си пийваш биричка ли?Аз също много я обичам и често си задавам този въпрос.

kolinio

Мнение от kolinio » 22 юни 2010 17:03

и аз я обичам,лошото е че пия средно по 3л на ден средно :oops:

cveteto70

Мнение от cveteto70 » 22 юни 2010 19:30

внимавайте с черния си дроб.

joropas

Мнение от joropas » 22 юни 2010 21:40

Бирен алкохолизъм ? Такова нещо има ли ? Според мен, това направо си е алкохолизъм... Бирата е алкохолна напитка, по тая логика щеше да има ракиен алкохолизъм, водкен алкохолизъм и прочие...

kolinio

Мнение от kolinio » 23 юни 2010 16:48

бирата все пак ,не е твърд алкохол 8)

cveteto70

Мнение от cveteto70 » 24 юни 2010 07:41

може и да не е но не прекалявайте с него.щадете черния си дроб.

Сепуко

Мнение от Сепуко » 25 юни 2010 09:49

Алкохолизмът или алкохолната болест не се дели на бирена, ракиена, конячена, винена и пр. Нито пък поеманите системно количества алкохол определят има ли заболявяне или не. (Има пияници, които през живота си изпиват цистерни спирт, но не са алкохолици). Погледни, ако искаш, този тест за алкохолизъм.
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Bo ... sb=5&part=
Трябва да се отговори на въпросите честно.
Иначе, за да се разбере има ли човек проблем с алкохола, има една простичка проверка - да се опита да не пие абсолютно никакъв алкохол поне няколко дни. Резултатите са убедителни, стига да може да си ги признае...Но и това не е меродавно. Има алкохолици, които стискайки зъби не са пили седмица, две, месец, а някои и години и в момента, в който обърнат първото малко вече отново са се качили на влака....Пуснала съм много неща за алкохолизма в този форум, ако ти е интересно, почети.

Zigmund

Мнение от Zigmund » 31 авг 2010 19:30

Трябва да внимаваш и своевременно да се консултираш с лекар специалист. Бирата въобще не е за подценяване.
Алкохолизмът е строго индувидуално проевление и ти например може да изпиваш по 3-4 литра дневно в продължение на 4-5 г. и да не станеш алкохолик, а някой твой приятел при консумация от 2л дневно да го видиш алкохолизиран след 2г.
На първо време можеш да пробваш какво ще стане ако спреш бирата за две седмици (или няколко дена дори - да речем делничните дни).
Не трябва да пиеш сутрин или до обяд. Въобще избягвай дневното пиене, пиенето сам и е добре да не пиеш всеки ден.
Ако имаш желание за бира сутрин е тревожно. Дуго интересно е само една марка ли пиеш или няма значение. Друг алкохол пиеш ли около бирата (или денем пиеш бира а пък вечер си сипваш едно-две по-твърди?). Добре е да се ограничаваш - така ще можеш да си се наслаждаваш на любимито си питие по-дълго време.:)

georgiperov80

Мнение от georgiperov80 » 09 дек 2010 14:20

Да прекаляваш редовно с бирата е най-лесния начин един човек да се превърне в алкохолик без да се усети. Защото поемаш доза алкохол, колкото и малка да е тя и постепенно организма привиква към него и става беля.

sashobasho

Мнение от sashobasho » 02 ное 2013 16:29

Дали бира или твърдо гориво все тая. Все си е алкохол. Няма вечер в която да не опукам 3-4 бири. Интересното е, че сутрин, обед и изобщо през целия ден нямам никакво желание да близна каквото и да било алкохолно, но вечер след работа бирата ми е много сладка. Още по-интересното е, че пия само 1 вид бира и никаква друга. Примерно аз обичам Туборг в стъклена бутилка. Ако няма такава, дори кенче да е Туборга не пия бира. Ако съм в заведение и няма, често пия друг тип питиета безалкохолни и рядко със зор изпивам друг вид бира и то една. Ракия пия в месеца 1-2 пъти вечер по около 100-ина грама като седнем на маса вкъщи, водка не понасям а уиски отдавна не съм помирисвал дори. Единствено ме е яд, че вечер като сръбна 2-3-4 бири и някой като излезе с предложение за нещо и не мога да карам и тогава страдам :lol:

prodrive

Мнение от prodrive » 05 окт 2015 11:37

Я аз да напиша нещо за себе си..не визирам другите,,,но тук нито едно свястно мнение..та така..аз пия,,ама мъжката може да се каже..от няколко година съм моряк..ел-техник съм на един от най-големите пасажери на свеът,отговорна яка работа,пия уискита всяка вечер,,300-400 с колеги и 700 грама отиват...кат съм ваканция пия рядко ракия..но биричка пия понякога и от сутринта.....зависи на къде ми е денят..на всеки 2 години си правя фуллл медицинско,преди 2 месеца си правих защото щях да се връщам на работа че ми свършваше ваканцията..но си строших петата и е удължах........... :lol: дори сега си пиййнах 3 бири и си хапнах един суджук с леща,,мм много вкусно а е 11,31.и да Ви кажа ли...не съм алкохолик,органитЕ ми работят перфектно,,черния ми дроб е железен,нямам холесторол захар или други там подобни глупости,кръвно нормално..та като се замисля вечер с любимата от няколко дена и ракия пийвам,,и биричка...и вино..абе аз съм масов алхолик............ :lol: тА НЕ СЕ ЗАБЛУЖДАВАЙТЕ С ГЛУПСОТИ...........алхолик ли съм или не съм...........та като се замисля и по няколко седмици не съм пил и не ми е било голяма липса...ама ми е по готино кат си пийна едно.... :lol: ай наздраве от мен............опсссссссссс на 39 години съм все пак..ааа и съм запазен все още ))

Отговори

Върни се в “Алкохол и алкохолизъм. Дрога. Зависимости”