ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Марихуана ПРОБЛЕМ!

Модератори: админ, консултанти

NVD666

Re: Марихуана ПРОБЛЕМ!

Мнение от NVD666 » 20 фев 2009 10:41

Не бате тва са пълни глупости нито от марихуаната нито от пиенето можеш да получиш такова изтръпване ....внушил си нещо ,а тва за депресията и загубата на апетит пък са абсолютни глупости ..няма депресия ,и глада ти се засилва дори и ти се доспива :).... тия симптоми са характерни за Амфетамините дето ги избои ...

Абе щом си внушаваш такива глупости и не ти понася не пуши пий бира горе долу същото само,чеше се смачках по леко :) ама глей да не се напиеш :lol:

xak3rat

Мнение от xak3rat » 21 фев 2009 04:33

Ок току що се върнах вкъщи досега бях в един фр. 5 човека бяхме и много здраво се откъртихме.Масура е Варненски има още около 5-6 грама.От 3 дръпки ме закова за леглото.И не ми въздейства като другия,който ме сковава и направо парализира.Иначе дърпа хме от масер и мн здраво влизаше определено онази трева не ми въздейства добре,тази е трепач,айде лека./

julian_78

Мнение от julian_78 » 24 фев 2009 04:16

това е здравен форум, а не форум, където наркомани споделят преживяванията си след като се надрусат. намерете си друго място за подобни изживявания. след време като си осъзнаете проблема може би ще ни станете клиенти, но има време до тогава.

m.x.

Мнение от m.x. » 24 фев 2009 17:03

Клиенти? Малко силничко звучи... но пък ме кара да се замисля за някои работи... като например, че проблемът със зависимостите е в голяма степен обществен проблем. Ако хора на 16 си мислят, че са супер като обясняват каква трева са пушили - явно проблемът не е само техен.
Колкото до психиатъра - исках да кажа, че този човек наистина е много умен - според мен, заради това, което е направил през живота си най-вече - но аз не очаквам от вас да знаете какво е то, при полужение, че най-малкото не го познавате. Исках само да дам пример, за това, че може дори хора с професии, лекуващи зависимостите да пият и да пушат - и то много - но забележете - само когато те поискат и при това извънредно рядко.Въпросният психиатър просто няма да тръгне през седмица да се жалва че му изтръпнали крайниците в някакъв форум и да пита да не би това да е от марихуаната - и след седмица пак да вземе да се напуши и този път да препоръча тревата... На него подобно нещо просто не може да му се случи, защото той е умерен човек и си знае мярката. Същият се занимава с хора със зависимости и вероятно никога не би препоръчал някой да се надруса или да си пие, при полужение, че човека не си знае мярката. Това исках да кажа. От друга страна обаче той има и възпитанието да пуши умерено. Майка му също е пушила само трева, тя е твърдяла, че всичко останало са буклуци - но 2 пъти в годината. С две думи- казах - който може да пуши - който не може - да се съобразява с лимита си. Доста проста истина, но май се отнася за всичко. А по-горе се замислих... че сигурно цялото ни общество е болно... и може би не само нашето - българското. Българинът обаче наистина няма никакво възпитание и култура да бъде умерен ... за това си седи в една постоянна свинщина. Последното може и да е крайно - но сега ми изглежда точно така : - ) Колкото до вас - джени - давайте си сметка, че говорите със зависими хора, на които ако искате да променяте представите, първо ще трябва да предложите някаква наистина доказана алтернатива за лечение... каквато нямате. Това, че вие пушите по веднъж на шест месеца, просто няма как да бъде приложено при други, които са зависими. Тъй че - по-лека.

djeni

Мнение от djeni » 25 фев 2009 10:42

Зависими към какво?Ние тук си говорим за марихуана,а не за алкохол или наркотици/не приемам марихуаната за наркотик/.Ако някой с нещо съм наскърбила се извинявам,но аз продължавам да си мисля,че говоих само за трева и от частност за цигарите.

julian_78

Мнение от julian_78 » 26 фев 2009 00:35

Тъй като това е здравен форум тук е подходящо да се постват мнения, които съветват потребителите как да се справят със своите проблеми, в частност зависимост към наркотични вещества. Под наркотични вещества се разбира вещества променящи съзнанието и разбира се, че марихуаната е едно от тях. Цигарите и алкохола също. Така, че ако някой има да каже нещо в положителна посока нека го направи, но не и да стимулира употребата на наркотици. Благодаря!

m.x.

Мнение от m.x. » 26 фев 2009 12:30

Здравейте - ето едно последно мнение по въпроса.
Във висшето артистично учебно заведение, в което... трудно ми е да употребя думата "учих"... по-скоро бих казала - мечтаех и лентяйсвах... пушенето на марихуана беше напълно легално- тоест - пушеше се начело с преподавателите. Още от тогава се наслушах на това, колко била полезна, пък да не говорим за ползата и в сравнение с цигарите. Но хората, които пушеха марихуана - пушеха и цигари, и пиеха, и се дрогираха. На този етап от живота им (ни) като че ли тези средства за нас бяха жизнено утвърждаващи, понеже с тях ние философствахме, дистанцирахме се от средностатистичните хорица, които не напипваха дълбината на смисъла на живота или по-скоро безсмислието... и пораствахме. Аз лично никога не съм се "напушвала" с марихуана понеже не ми беше сладка, но пък имах други начини да "се справя" с реалността. Със сигурност, ако марихуаната ми беше харесала, нямаше да се поколебая да я пуша.
Сега не искам нито да съжалявам, нито да считам времето си тогава за изгубено - понеже не е здравословно човек да гледа на студентските си години като на пропиляни... а пък още по-малко искам да се превръщам в строг морализатор. Още си спомням добре обаче, че като бях на 16 хората на 26 ми се струваха... антични. Толкова стари! И си мисля за това момче, което на 16 си е намерило перфектен начин да се "бори" с реалността: като я избягва. В крайна сметка, формирането на характер става точно в сблъсъците с реалността, в отстояването на себе си и възгледите си в трудни ситуации. Вместо това, човек се прехвърля някъде другаде, където лесно и успешно, без последици преборва... призраци.
Иначе - ако говорим за полза, вчера съобщиха по БИ-БИ -СИ, че затлъстяването е далеч по-вредно за сърцето и белите дробове от цигарите. По тази логика и вие сте права - ходенето по улиците също е вредно, купуването на храна с хормони от супермаркетите е вредно, гледането на телевизия също променя мозъка, интернет променя съзнанието. Живеем в свят в който всеки пише, а никой не чете... Човека заравя дълбоко в земята пластмаса, изхвърля химикали в реките и моретата, човека в крайна сметка живее най-неестествено... За всичко това накрая общо глобално решение няма... Простата истина е, че няма и една с една еднаква реалност... просто защото накрая всеки създава своята реалност...
Или... исках да кажа... МАРИХУАНА - ПРОБЛЕМ не е просто проблем за това кое ти изтръпва и кое не... проблем е дали човек осъзнава какво прави. От несвързаните приказки на момчето по-горе не оставам с никакво впечатление за ясно съзнание. Толкова.

julian_78

Мнение от julian_78 » 27 фев 2009 01:18

m.x.,

ама как винаги успяваш да пишеш толкова дълги постове? и винаги ми е интересно да ги чета, само дето като стигна до края и забравям какво е пишело в началото. ха ха. базикъм се. интелекта си е интелект. винаги си личи, когато пише интелигентен човек и е толкова по-интересно да се чете. права си напълно. децата по-горе няма да разберат това за което пишем ние с теб. на тях им харесва и те го правят, друго не ги интересува. ние нищо не можем да направим на този етап. посъветвахме ги вече, оттук нататък изборът е техен. ние не можем да променим света, не ни е и това задача. този, който иска да се вслушва той ще се вслуша. това е, не искам да бъда многословен. и смятам, че тази тема е изчерпана.

merito221

Мнение от merito221 » 29 май 2009 14:18

momi4eta q se posprete vijte za kakvo sporite koi e prav i koi kriv to4no sega e vse taq ne vi pravi 4est da znaete ot li4en opit kakvi sa posledstviqta ot drogata.za boga edno mom4e se opita da se saubie zaradi droga i treva i t.n. djeni nqma narkotik pri koito da e ok da go konsumira6 ti si prava trevata ne do takava stepen no vse pak ... sepuko ti qvno si skonna na zavisimost i predpo0lagam 4e mn malko hora sa kato teb.6apka ti svalqm za tova 4e se spravq6.na 13 god sum i predi 2 god maika mi bukvalno izkara brat si ot groba zaradi alkoholna zavisimost toi susipa jivota na jena si i du6terq si koqto zapo4na na 15 da pu6i normalno e no vse pak da si pristrasten pu6a4 na 15 ne mi pobira v glavat
a za teb xak3rat kakvo da ti kaja kvoto i da ti kaja e vse taq za6toto sum malko malka da te pou4avam no vse pak 6te ti kaja edno ne6to po skoro 6te ti dam priqtelski suvet idi do klinika za narkomani vij tezi hora ima i tvoi vrusnici i sam preceni dali 6te produlji6 s trevata za6toto ot edna strana dobre ne e 4ak tolkova zle no ima veroqtnost da doide moment v koito trevata nqma da ti stiga i 6te tursi6 ne6to po silno
iskrenno ti pojelavam da ne se stiga do tam
ako ima6 nujda da pogovori6 s nqkoi

Stafref

Мнение от Stafref » 16 юни 2009 12:58

Тая тема верно се превърна в тема за друг форум....тука може да се пишат десетки страници колко е вредна марихуаната и колко е сериозно пристрастяването към нея.

Иначе във връзка с това,което момчето е писало искам да се изкажа.
@xak3rat : братле,малоумно е да се хвалиш колко яка била "новата" трева сравнение със старата след като преди 2 дни си бил в мега параноя заради това.Смешен си.Изтръпването,за което говориш е съвсем възможно да е от тревата,особено ако не си наясно дали не е "подобрявана" с нещо.Относно изстудяването на крайниците искам да ти кажа само,че алкохола намалява притока на кръв до крайниците и е абсолютно нормално при злоупотреба не само изтръпване,ами дори измръзване зимата да получиш.Дори няколко дни след това може да продължава лошото оросяване.Така че при комбинация литри бира+Black ram+трева съвсем не се изненадвай при такива ефекти,особено като пиеш най-долнопробен алкохол и го смесваш с незнайна поста :D.

Като ти гледам постовете това "пушим всеки петък/събота" тепърва ще става по често.Опасността от пристрастяването към тревата се състои точно в това,че е безобидна.Пристрастяването към нея е психологическо,а не физическо.Тя просто става част от живота ти,от ежедневието ти!И е трудно да спреш,просто защото си свикнал и защото знаеш колко безобидна е.Това е пагубното.Така че ИМАЙ МЯРА,пробвай трева в различни ситуации и след като задоволиш любопитството си разбери,че тя не е правилните "очила",с които да гледаш света завбъдеще.
Да спреш тревата означава да има ПСИХОЛОГИЧЕСКАТА сила да направиш промяна в ежедневието си,в заниманията си,в интересите си.Стига с тези сравнения за хероинови наркомани и комуни.Това е единствения наркотик,при който да спреш означава единствено да пребориш собственото си АЗ,защото към него няма физически толеранс.Кафето и цигарите са МНОГОКРАТНО по-физически пристрастими от марихуаната.
Айде със здраве и полека с тревата! :D

miroslav_dt

Мнение от miroslav_dt » 16 юни 2009 17:19

Браво!
Това беше най-компетентното мнение в цялата тема..

sporten

Мнение от sporten » 25 авг 2010 15:38

Внимавайте какво пушите бе хора...вярно е че има вече всякакви боклуци - "пръскани" "друсани" марихуани.Няма да се учудя ако има и такива ,на които се добавя и хероин.Всеки който употребява какъвто и да е "наркотик" трябва да знае какви са последствията, ефектите(вкл. страничните) и въобще да сте напълно информирани с какво се тровите.Марихуаната наистина се счита за нещо доста безвредно.По мое мнение даже е по добре да пушиш чат пат марихуана отколкото една кутия цигари на ден.Доколкото това с депресийте - то обикновенно се получава при хора които употребяват редовно.Това няма да се получи ако имате силна психика обаче.

v0da12

Мнение от v0da12 » 13 окт 2014 15:37

Ами дгаги затова много ме дразнят тия марихуанени изцепки в днешно време и даже не мога да разбера от къде стана толкова популярно да се употребява трева.. Като те слушам е параноя и това е проблема с тревата, че тотално ти ебава мозъка и дори ти самият не можеш да се разбереш камоли другите. Въобще не знам къкво толкова и харесват на тая трева знаеки,че тич който я употребяват когато се напушат седят като вцепенени и неадекватни та много и параноясват и след дълго време стават абсолютни олигофрени без грам мозък в кухите си лейки и само трева и ме в главата.

kirilkirilov

Мнение от kirilkirilov » 21 май 2016 19:40

Най-готино е, когато някой, очевидно неграмотен, обяснява за една ОГРОМНА група от най-различни по характер, по физика, по мислене, по опит и т.н. хора, че те всичките са супер олигофрени, защото употребяват дадено вещество. Амин

Forum admin

Мнение от Forum admin » 21 май 2016 21:50

Вие пушите ли трева?
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Отговори

Върни се в “Алкохол и алкохолизъм. Дрога. Зависимости”