ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Стандартното лечение на киселини може да увреди черния дроб
Аспермия - причини, симптоми и лечение
Отключва осезаеми промени в детския мозък

Марихуана ПРОБЛЕМ!

Модератори: админ, консултанти

xak3rat

Марихуана ПРОБЛЕМ!

Мнение от xak3rat » 17 фев 2009 18:47

Добре тази събота за празника с няколко приятелчета излязохме вечерта и пушихме малко трева.Така де мен ме хвана веднага изтръпнах целия и ме напуши един смях.Същата вечер изпих около 1 литър бира и малко блек рам уиски.На другия ден като се събудих краката и ръцете бяха леко измръзнали и сега след 3 дена все още имам същия ефект,леко изтръпнали ,не ме болят ,не миришат на лошо смисал гангренясали но много ме е страх.Какво може да е ако може да ми дадете бърз отговор ще съм ви благодарен.Възможно ли е да си внушавам всичко това ?И колко сериозно може да е това? много ме е страх и обещавам че повече никога няма да посегна към дрогата никога през живота си!Ако отида на доктор ще пази ли информацията помежду ни само ,да знам защото не искам нашите да разбират

xak3rat

Re: Марихуана ПРОБЛЕМ!

Мнение от xak3rat » 17 фев 2009 18:49

и още нещо от тази трева пуших 4 пъти преди това същите ефекти ,изтръпналост ,но винаги след като се наспя на сутринта ги няма...това за първи път ми се случва..ПОМОЩ!!!

xak3rat

Мнение от xak3rat » 17 фев 2009 19:11

Ок току що намерих този сайт в който някакъв юзър е написал че след употребата на марихуана е възможно да има следните ефекти които аз преминавам в момента: разтревоженост,депресия,загуба на апетит,много напрежение и др.
ето какво бе написал той само че на английски:

Marijuana is considered to be a heavy drug like heroin or cocaine, yet that means that the consequences of smoking marijuana can be serious. Although some European countries like Netherlands have legalized the use of cannabis it is still illegal in the US and in the most parts of the world and not without reason. Since you already have a history of drug abuse I think it’s the best that you do go to the rehabilitation center to cure your addiction. You didn’t mention how serious that addiction of yours is but I'm sure that your parents know what’s the best for you. Marijuana withdrawal is as serious in symptoms as for example heroin addiction and it still causes symptoms like irritability, anxiety, physical tension, decreases in appetite and mood. Withdrawal symptoms first appear after the first 24 hours and can last from 10 to 28 days, depending on the person and the seriousness of the addiction. These symptoms are normal and this is something you have to go through not just in marijuana withdrawal but also in withdrawal from any addictive substance. I hope that you will make it through and am expecting to hear from you when you get out of the rehab. Good luck.

възможно ли е да е от това?

djeni

Мнение от djeni » 18 фев 2009 18:04

Малко повече ми се струва,че се параноясваш.Едва ли това ти е тревата.В смисъл аз преди години използвах тази субстанция и като си легна на сутринта ми нямаше нищо.Не ми се вярва чак така да са я развалили 8)
Друсана ли беше тревата?Някакъв произход?

xak3rat

Мнение от xak3rat » 18 фев 2009 19:12

ne mislq 4e e bila drusana shtoto i drugite shtqha da sa kato men ako beshe.Ina4e sum 4uval za nastinkata na pu6a4ite.i 4esno kazano az sushtata sedmica bqh bolen i ve4erta v koqto pu6ihme ne bqh napulno ozdravql a i posle varvqhme okolo 40 minuti na studa i nosehme po 2 4anti vseki...inak nz sega piq vitamin C i centrum.

djeni

Мнение от djeni » 18 фев 2009 21:10

Да.Може проблема да ти е защото си бил болен.Ти иначе на колко си години?И това дето си го постнал на английски не знам от къде си го взел,но е пълна простотия.Няма база сравнение хероин и трева.По никакъв начин.Към едното има зависимост/хероина/,а към тревата -не.Аз съм живия пример.Пушила съм 5 години,а сега вече година и половина не съм,а и не искам.Желанието с течение на времето се изпарява и ти става вече тъпо и безмислено.Стига да не започваш с другите неща и да не прекаляваш и с тревата няма проблем.Под прекаляване имам предвид да се напушвате преди и по време на училище и да не е всеки ден.Все пак е доказано,че хората,които използват повече трева са предразположени към шизофрения/мисля,че и с алкохолиците беше така/.Просто внимавай!И не смесвай с твърдия алкохол или някакви хапчета :roll:

Сепуко

Мнение от Сепуко » 18 фев 2009 22:17

"Заблуда е ширещото се схващане, че еднократният опит с марихуана не е опасен. Някои продължават, а това може да повлече след себе си и много опасни последици. Първата от тях е рискът да се премине от епизодична към редовна употреба. Оттам нататък в един момент еуфорията която марихуаната предизвиква, се оказва недостатъчна и свикналият да живее по този начин прибягва към твърда дрога. Това се случва с 40 -50 % от пушачите на трева. Съществува и опасната възможност да ти пробутат хероин в джойнта. Така неосъзнато можеш да навлезеш в изпълнения с кошмари свят на същинската наркомания. За съжаление може дори да умреш от предозиране."

Джени, Джени...Това, че ти си от онези щастливци, на които им е станала безинтерсна тревата и са престанали овреме, ама изобщо не означава, че си жив пример за това колко е безобидната марихуаната. Ти не знаеш момчето склонно ли е към зависимост или не е.
Ако вече е зависимо - да кажеш - абе ти си пуши, няма проблем, нищо няма да ти стане, само не комбинирай с алкохол и не минавай към "другите неща" е "жив пример" за безхаберие.

[url] http://antidrugbg.com/lmenu.php?tem=que ... 0#0908/url]

djeni

Мнение от djeni » 18 фев 2009 22:40

Прощавай,но имам и приятели на по 40 години,които пушат от 20 години трева и към друго не са посягали никога,а и все още им е интересно,но това не им пречи да си работят и да имат жени и деца.Ти,ако имаш мозък и знаеш какво правиш няма да стигнеш до там,че тревата да не ти е достатъчна.Мога да ти дам примери и за хора,които са почнали директно с хероина...Стига с тази параноя за тревата.Изкарвате я наравно с хероина и другите синтетики.Смешно е просто.

djeni

Мнение от djeni » 18 фев 2009 22:44

Цигарите са дори по-голям враг от тревата.Надявам се и това някой да е осъзнал.Не ми вкарвай и някакви цитати от другаде,а твои виждания.И тази наречена еуфория не знам как се изпитва като се боцнеш.По-скоро отначало там повръщаш и не се държиш на краката си.Къде му е еуфорията?Може би като си обърнеш очите и седиш на едно място?Не мисля...Който мисли 1-вите си преживявания като се боде и драйфа за еуфория да ми се обади!

m.x.

Мнение от m.x. » 19 фев 2009 02:02

Ето и пример: имам приятел- психиатър. Той ми казва, че дори не може да бъде циничен относно марихуаната. Той пуши точно колкото майка му е пушила (преди кой знае колко години)- под одеалото.Все пак той е ок- защото все пак е имал майка, макар и луда. Но той е много много мъдър. Ти мислиш ли, че си толкова мъдра.
Още повече- той може да се напие като последен глупак и после пак да не пие поне 6 месеца. Той е контролиран алкохолик, ако това значи нещо.
Сигурно, ако можеше, той щеше да ни помогне. Щеше на всичките да ни раздаде по една рецепта- и да каже- това е спасението. Обаче той не може.Просто защото, той е разбрал, че е намерил начина за себе си.

xak3rat

Мнение от xak3rat » 19 фев 2009 04:11

Amii na 16 sum i pu6im vsqka sedmica petak i subotata,az ponqkoga preska4am 1-2 sedmici.

Сепуко

Мнение от Сепуко » 19 фев 2009 17:55

Здравей, xak3rat.
Аз не мога да те накарам да спреш да пушиш. Ти си влязъл тук с желанието да получиш успокоение и точно такъв отговор, какъвто ти даде Джени. Ти получи картбланш да продължиш да употребяваш. Като ти се обясни, че няма нищо страшно в това. И можеш да продължиш да го правиш в близките 20 г. и да живееш нормално.
Но аз ще ти кажа все пак няколко думи за това, какво е зависимост към променящи съзнанието вещества. Това е заболяване, сериозно заболяване, за което Джени няма как да знае, тъй като не се е срещала с него. Повечето хора смятат като нея - че е въпрос на здрав мозък, дисциплина и воля да решиш да спреш, ако видиш че прекаляваш с нещото - било то трева, дрога или алкохол. Тя дава пример с нейни приятели дето пушат трева вече 20 г. и нищо им няма.
Всички мои приятели, с които започнахме да пием яко преди 20 г. като студенти, продължават да го правят и нищо им няма. Могат да пият, могат и да не пият. Могат да препият, после да спрат за известно време или завинаги, техен избор е наистина да се забавляват с алкохол или не. На мен обаче се случи да развия зависимост от алкохола или с други думи - аз съм алкохоличка. Разбрах го късничко, но слава на Бога, го разбрах.
Разбрах че за мен всяка капка алкохол е отрова и ако искам да съм жива трябва да спра да го употребявам завинаги. През тези двайсет години се чудех защо всички около мен можеха да си пийнат едно, две, три, четири, да се напият даже понякога, но когато им стане байгън от пиячката да си кажат стоп - до тук бяхме, сега ще поспим малко, ще поотдъхнем. Аз не можех да спра. Пиех и преди купона, и по време и веднага след, пиех през цялото време. Накрая вече първата ми глътка беше преди 7 сутринта, последната - малко след 4 сутринта.
Исках да спра, но не можех. С годините количествата се увеличаваха. От бяло вино, преминах на червено, после вече мразех вино и бира защото не ме докарваха до никъде, наблегнах само на високоградусовите напитки. Не бях ненормална. Не, имах всичко, което имаха и другите хора - работа, семейство, деца, приятели купонджии, но имах и нещо повече от тях - имах зависимост от алкохола. Това означава, че в момента, в който в кръвта ми се окажат и сто гр. водка се задейства сложен механизъм, който отключва неистов глав за алкохол - десетки пъти по-голям отколкото може да понесе нормалния организъм. Няма насищане на този глад, който е в главата. Знаеш, има и смъртни случаи при алкохолици, починали при запой. Те просто нямат спирачка за пиенето.
Медицината не е открила защо точно се отключва тази аномалия, нито защо при еднакви изпити количества за даден срок от време едни хора става алкохолици, а други - не.
Когато почнах да пия преди години - не ми беше вкусно - и съм повръщала и съм лежала със страшен махмурлук. Но за няколко часа алкохолът ми даваше това, което ми липсваше в реалния свят - самочувствие, увереност, еуфория, категоричност че съм най-страхотната пичка на планетата и че всички мъже са в краката ми. И до обяд ми минаваха лошите спомени от снощното напиване и аз вече си подготвях новите дози за следобеда и вечерта, и нощта. Мислех, че пия, защото АЗ така искам, защото това е МОЕ желание и смятах, че не ми е никакъв проблем да спра, когато искам. Това е най-коварната заблуда на ЗАВИСИМОСТТА - че нищо ти няма (отричане на проблема), че изборът е твой и можеш да спреш когато си поискаш.
Никой не ми беше говорил за алкхолизъм. Тогава нямаше интернет да пусна един гугъл защо моето пиене не е баш като на другите пиенето и защо ми треперят сутрин ръцете след якя почерпка. Просто всички около мен поголовно пиеха. И аз пиех. Без да знам какво ме очаква. Без да знам, че всяка следваща чашка завързва още една примчица от гадната лепкава мрежа на Цар Алкохол, към чиято доживотна тъмница вървях бавно и уверено. Нямаше как да разбера, че съм зависима (тогава, а и сега, обикновените хора не правят разлика между болен алкохолик и обикновен пияница).
Виж, прости ми, много се разпрострях.
По същия начин като алкохолната се развива и зависимостта към наркотиците. Само че по-бързо.
Дай Боже ти да не си зависим, но на 16 е трудно да знаеш дали си или не си. Страшното е, че ако си, ти няма да се спреш само с пушенето, болестта в теб ще поиска и другото. И ти ще се подчиниш. А връщането оттам, повярвай ми, е много много трудно, понякога невъзможно.
За съжаление още няма тест, който да открива склонност към зависимости, иначе би било прекрасно - майките си водят децата на 12-13, пряват им тест за различни зависимости и на когото му излезе отрицателен към алкохол и наркотици - пей сърце - пътят към кръчмата и пушилнята е свободен. На който му е положителен - ще трябва да си намери други удоволствия.
И още една лоша новина - зависимят от алкохол например е склонен да се пристрасти към всякакви вещества, променящи съзнанието. Познавам наркомани с двойна зависимост - към наркотици и към алкохол, познавам алкохолици, пристрастени освен към алкохола и към антидепресанти, познавам и тройнозависими.
Дяволска работа е това - зависимостта, но трябваше да ти кажа, че има и такова нещо. Сериозно заболавяне. Хронично и прогресиращо.
Бог да те пази!

djeni

Мнение от djeni » 19 фев 2009 20:27

Не ми изопачавайте думите,моля.Просто ми писна да чета некомпетентни мнения относно тревата.За това съм се изказала по такъв начин.А колко от вас тук пушат цигари и си мислят,че това не им променя съзнанието?И колко си мислят,че е вредно и че бавно ги убива,но все пак продължават?Това,драги ми читатели е също наркомания,но тя за разлика от други субстанции те убива по-бавно.
И въпреки,че съчувставам на поста по-горе,тук не говорим за алкохол,а за различни неща.Момчето е малко и хормоните в него бушуват и е податливо,но как по дяволите има деца,които дори не искат и да помиришат цигара,та камоли трева,а другите се поддават?Не е ли всичко подсъзнателно и до това ти как самия размишляваш,въпреки,че си малък?Аз поне така разбирам нещата.Не съм казала и че тревата е безвредна,а че е мнооогоо,ама многоо по-добре от другите боклуци,които ни тровят.Дори и от въздуха в големите градове :roll:
@m.x кой определя кой колко е мъдър така и не разбрах?И какво общо има мъдростта в този случай?Контролирани алкохолици няма.Или пиеш или не пиеш.Да,това не значи нищо.И аз мога да не пуша цигари 6 месеца(както и съм правила многократно,но не защото съм ги отказвала),но това прави ли ме непушач след като после пак запалвам?
Та така де.Не разбрах накъде биеш с тази история за психиатъра,който ми описваш.

Сепуко

Мнение от Сепуко » 19 фев 2009 22:25

Джени, няма нужда от съчувствие и от спор няма нужда, а само от разбиране.
Човек като мен (не като теб) се ражда предразположен към зависимост. Сиреч той си идва на света с дефекта. И дали ще му попадне първо бира (която за нормалните хора си е почти безалкохолно) и той ще стане алкохолик или трева и той ще стане наркоман, или ще опита хапчета и ще стане лекоман, или ще се залепи на ротативката и ще се срастне с нея - няма никакво значение. Неговата повреда под въздействие на съответния активатор ще го доведе до блатото.
И понеже аз едва съм се измъкнала за косите от него ще продължа да повтарям, че е по-добре да се стои настрана от всичко това, колкото и безобидно да изглежда то на нормалните хора. И ще продължа да повтарям, че е по-добре авторът на темата да се спре веднага тревата, отколкото да продължи употребата й до "победен" край.
Аз не съм наркоманка (в общоприетия смисъл де, иначе алкохолизмът си е наркомания, алкохолът - течен наркотик) само по една причина - защото когато аз бях колкото автора на темата, тревата не се въргаляше под път и над път. Почнах с кампари, защото го имаше в барчето на нашите. Ако пушеха трева и им бях докопала табакерите или в каквото там се държи тревата - аз щях пак да съм зависима, но от дрога, а може би и от двете, просто защото така съм се родила - с преплетени жички.
И ще продължа да повтарям, че децата трябва да знаят, че има и такава ужасна възможност за развитие на безобидните на пръв поглед удоволствия.
Да не дава Господ на никого.

xak3rat

Мнение от xak3rat » 19 фев 2009 22:32

ok aide off topica nastrana pls : ) da se varnem kam moqt problem pls ; ).ta vzeh da se opravqm leka poleka setivata mi vzeha da se vrashtat ;) ,mislq 4e sum nastinal ama gadno nastivane ,ve4erta se vloshavam kakto i sutrinta ,taka de 4etoh v edin sait 4e ima mnogo redki slu4ai v koito teenageri koito upotrebqvat marihuana im se povrejda avto immunata sistema i se nalaga da imputirat krak/raka ,tova vqrno li e? ili prosto se opitvat da splashat decata da ne po4vat da se drusat? A az vseki den si gi gledam i nito sa po4erneli ili mirishat na losho...

Отговори

Върни се в “Алкохол и алкохолизъм. Дрога. Зависимости”