ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.
Не ползвайте най-високия градус
Плевралният излив може да е причина за задух

Мъжът ми е алкохолик. ПОМОЩ!

Модератори: админ, консултанти

Сепуко

Re: Мъжът ми е алкохолик. ПОМОЩ!

Мнение от Сепуко » 20 юли 2012 10:13

Хей, user32, ти какъв си - дистрибутор ли? Описанието ти на медикаментите показва, че си ОК с маркетинговите тънкости на занаята, обаче като се опре до разговор за самата алкохолна болест - ти бягаш или повтаряш глупости като латерна. И издишаш, братко. Няма как да научиш всички тънкости на болестите, срещу които така щедро раздаваш "виртуални" рецепти.
Другият вариант е да си алкохолик и да си пил на килограм от тези отрови, с които облъчваш участниците във форума. Ако е така - пак е лошо - защото явно никое хапче не те е излекувало и ти продължаваш да сменяш и да търсиш панацеята. И пак, и пак.
Третият вариант е да си просто зловреден потребител на интернет, които пъплят из мрежата на талази с единствената цел на събират внимание и да произвеждат щети. Тези щедри съвети, които раздаваш за всички, описани от теб психотропни вещества, променящи съзнанието, са ОПАСНИ ЗА ЗДРАВЕТО в буквалния смисъл.
Тук четат алкохолици и близки на алкохолици, които са отчаяни до такава степен, че са готови да се хванат за сламка, само и само да се измъкнат от смъртоносните лапи на алкохолизма. И ти какво правиш?!! Изписваш им супер хапчета и ги пращаш при психиатър. Велика низост, братле...Даваш ли си сметка какво правиш? Знаеш ли, че болните и близките се срамуват от тази болест, често не стъпват изобщо в лекарски кабинет и само четат по интернет. Допусни, че някой последва тъпите ти съвети и успее да се сдобие със заветните хапчета против алкохолизъм. И после ги полее с един литър водка. Ти ли, анонимният юзер, ще понесеш отговорност за последствията?!
Четвъртият вариант е да си психиатър - ако си такъв - твоите постове са изключително слаб PR на гилдията...
Не съм модератор, но ако бях, щях да те предупредя, че съвети за лекарства са недопустими в този форум...

user32

Мнение от user32 » 20 юли 2012 17:10

Точно психиатрите лекуват алкохолиците, има даже токсикология където приемат натровени с алкохолни и наркотични вещества пациенти.

Аз лично нямам нищо общо с медицината тук съм регистриран, тъй като имам проблеми със стомаха аз самия, а и ми трябваше информация за някои от здравните въпроси и проблеми, както и по детайлна справка за дадената конкретизация и състояния.

Аз лично се занимавам и работя нещо съвсем различно от медицината. Но както и да е, когато имам време влизам тук и ако мога с нещо помагам за общото благо.

А и тук форума се води нещо като пациентска организация поне на такова ми прилича на мен и няма нищо лошо пациенти да помагат на пациенти.

Към медицината имам много бегло понятие, да не кажа почти никакви, занимавам се с ИТ, икономика, банки и подобни неща от тези сфери.

Тъй да се каже, аз самият за себе си в повечето случаи избягвам посещението на лекари, понеже си имам обща представа какви лекарства ми трябват и какво трябва да пия и как да си ги набавя.

В България за съжеление нямаме кой знае колко добри лекари, а и да имаме те са прекалено малко. Имам в рода си няколко хирурга, роднини и когато имам по-сериозен проблем се консултирам с тях.

vvveev

Мнение от vvveev » 07 авг 2012 19:21

Вместо да отварям теми, тука ще задада въпроса. И той е свързан с това за какъв период от време се става алкохолик- месеци, години. На 23 години съм и както писах а темата с безпокойствието, когато усетя безпокойство страх пия алкохол и то много. Това е от около месец- преди беше ракия дори на ден до 500 грама, но ми става гадно от нея, поради факта, че не е правилно това и че има гаден вкус и минах на бира, но все пак пия доста бира до около 3 литра. Казват ми, че това е някаква психологическа зависимост, вие какво знаете. Значи преди това съм пил като всеки млад човек и не всеки ден.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 авг 2012 19:40

Това количество не е малко, ще трябва да се опитате да намалите.

vvveev

Мнение от vvveev » 10 авг 2012 16:42

Знам доктор Цончев, че това е много количество алкохол и ще трябва да го намаля. Изписани са ми антидепресанти, но не смея да ги пия заради алкохола. Просто получавам безпокойства, изблици на силен страх, неприятно усещане в различни части на тялото. Диагнозата ми е някаква депресия и паническо разтройство, имам фобии, направо страхова невроза. Не вървя сам навън, понеже ме хваща страх от натрапчиви мисли за болести и не знам какво да правя, на моменти съм зле. Като пийна алкохол мога да вървя сам навън, фобиите ги няма. От повече от месец имам тези фобии. И при най-малкото безпокойство от страх да не стане по лошо пия алкохол без значение коя част на деня сме- поведение на алкохолик. Преди тези два месеца съм пил алкохол нормално като всеки млад човек не всеки ден, по една бира, по 50 грама твърд, няколко дни не съм пил. И въпроса ми е за такъв период силно пиене може ли да съм развил алкохолиъм бил той физиологически или психологически.

bushido

Мнение от bushido » 19 мар 2013 23:52

Искам да кажа на всички които се напиват ,на тези които го правят от 1 година и на тези които от Н години , колкото и да не ви се вярва всичко е в ваши ръце иска се смелот даже готовност за саможертва .Спирате и да става каквото ще .Не четете глупави мнения на разни разнебитрни страхливци стпирате се и толкова ,бъдете силни и не се плашете вие сте по силни от колкот си мислите . Така се действа и с цигарките от рас без да мислите глупости приемете го като пътуване но еднопосочно мислете .

Отговори

Върни се в “Алкохол и алкохолизъм. Дрога. Зависимости”