ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

Мъжът ми е алкохолик. ПОМОЩ!

Модератори: админ, консултанти

maycal

Re: Мъжът ми е алкохолик. ПОМОЩ!

Мнение от maycal » 27 юли 2011 17:51

Никотина също е наркотик, кофеина - полу"наркотик" (води до привикване, а не до пристрастяване!)... Поздрав! :)

sunnygurl

Мнение от sunnygurl » 11 фев 2012 12:37

Mъжът ми също е алкохолик,наследствен.Неговата алкохолна болест се е отключила след една нещастна любов.
Много го обичах,търпях какво ли не.(побоища е нямало)Имаме две деца и исках те да растат в нормално семейство.Той постоянно се кълне колко ме обича,но неговата единствена любов е алкохола.Преди няколко години щеше да продаде жилището ни зад гърба ми,едвам излязохме от кашата която забърка,направи куп борчове за които научавах от хората.Срам,гняв,погнуса това изпитвам към него.От 4 години е безработен, и аз трябва не само да издържам семейството, но да му плащам и борчовете.Дори и да се разведа с него,той няма да се изнесе от къщи ,защото си знае правата.Пълен безсрамник лежи ми на гърба и все няма решение за нищо,единствено да си намери алкохол.Интимен живот нямаме,защото не е потентен след тоновете изпит алкохол.На 42 год мъж,а не става за нищо.Резултатът е следния :аз се чувствам ужасно зле,болна,изхабена,депресирана,изморена от всичко,а той няма абсолютно никакви скрупули,чист е като сълза,не е виновен за нищо отрича всичко гадости,които ми причини.Болен мозък,който мисли само за алкохол.Децата не го уважават,защото пораснаха и се убедиха сами каква е реалността и сега постоянно ме карат да се развеждам с него.Срамуват се от него адски много,защото постоянно ни излага.Хората,които ме познават само ме съжаляват,защото знаят, че не заслужавам такъв негодник.Когато исках да го оставя той ми се молеше да не го правя и така годините си минаха,вече съм на 39.Бях силна,хубава жена,но вече не съм.Моят съвет към всички жени,които имат съпруг алкохолик е да не губят време,а да го напускат докато са млади и здрави ,не да чакат.Не се заробвайте и заблуждавайте че нещо ще се промени от само себе си.Алкохолика след като сам не иска да се лекува, никой не може насила да го накара.Това,което можете да направите е обаче да спасите себе си и децата си.

juventus

Мнение от juventus » 11 май 2012 09:56

Аз съм син на алкохолик,баща ми е в много тежка фаза, знам че е необратимо и съм се примирил с факта.Цял живот гледам изпълненията му, съответно сами можете да си направите извода дали изпитвам уважение към него, макар и да ми е баща.Лошото при въпросният човек е, че е с положение в обществото, макар и на местно ниво, болестта му по принцип не би трябвало да му позволява да работи, но в конкретния случай не е така и поне сме финансово обезпечени аз, брат ми и майка ми.Моментите с обещанията сутрин от сорта "Аз повече няма да пия!" ги забравете-тези хора никога няма да спрат.Аз и семейството ми се правили всичко по силите ни, за да му помогнем, но той просто не иска да спре.Тъжното е че, го разбрах в спешното, след като получи гърч за първи път.Докторите се погрижиха за него, изкараха го от делириума, но и в този момент всичко,което той искаше, беше чашката.Дългогодишната му злоупотреба с алкохола доведе и до множество странични ефекти, за които всеки спомена.Запоите продължават, поради ироничния факт, че всичко това се отразява не на черния му дроб, а на мозъка, той не може да си даде реална оценка колко е зле всъщност.
Вижте, само на 22 години съм, почти нищо не съм видял от живота , но искам да кажа на всички, които имат в семейството си този проблем- вземайте си децата и се махайте докато е време-никой не заслужава да търпи такова нещо!Ако тези хора не искат сами да си помогнат, няма кой да го стори вместо тях.Не смятам че някой може да се оправдае с наследствена пристрастеност-това го ползват като извинение за липсата си на воля и желание за борба.

mifive

Мнение от mifive » 15 май 2012 22:39

Привет на всички!

Проблемът с алкохола е прекалено сериозен. Алкохолизмът е семейна болест, която засяга всички, които по някакъв начин са свързани с алкохолика. Децата, израснали в подобно семейство често имат или същия проблем, или се свързват със зависими. Съпругата, дори и да се разведе, много често си намира друг алкохолик, или партньор със сериозен проблем. Това не е от прочетеното в книгите, а от личен опит. Аз съм дете на алкохолик и бивша съпруга на алкохолик. Това, което ми помогна е Ал-Анон- група за близки и роднини на алкохолици:

http://www.al-anon-bg.info/

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 май 2012 17:07

Това е добра насока. Вероятно ще е от помощ.

Катя Терзиева

Мнение от Катя Терзиева » 11 юни 2012 01:28

Алкохолизма е болест, коварна, прогресивна. Става бавно,неусетно на пръв поглед ,стъпка по стъпка..... и механизма на болестта се е задействал.Започва с отричането на проблема,самозаблудите,манипулации....В същия момент семейството започва да прикрива проблема докато може, да прекъсва контакти . Мисля, че който има подобен проблем знае за какво говоря.На мен много ми помага споделянето с хора, които имат близък алкохолик.
Ал-Анон е група за взаимопомощ, която на мен ми помогна много и съм страшно благодарна.

http://www.al-anon-bg.info/
Темата е голяма ,за повече информация може да надникнете тук.

user32

Мнение от user32 » 14 юли 2012 00:29

отговора е ПСИХИАТЪР !

Всеки добър психиатър изписва медикаменти за детокс които като ги изпиеш и ти се гади само като помиришеш алкохол има и други методи за отказване на тютюнопушене и не са дори хапчета а по-модерни методи.

Всеки психиатър успешно лекува алкохолици, наркомани, зависими към тютюнопушене, треви и други боклуци.

И все пак ако не помогнат постоянните прегледи при психиатър и лекарствената терпаия е добре болният (алкохолиците са болни хора), да постъпи в клиника за душевно болни хора, където ще се съвземе за доста бързо време.

Пожелавам ви успех и дано намерите добър психиатър.

mifive

Мнение от mifive » 16 юли 2012 10:44

Отговорът би могъл да бъде И психиатър, но лечението на болестта не може да бъде сведено единствено до това, особено когато става въпрос за коморбидни състояния. Много хора са успели да се излекуват и без психиатър, единствено чрез промяна на нагласите, чрез опознаване на собствените чувства и научаване на начини за изживяването им- ако я няма точно тази психологическа работа зависимостта просто ще се прехвърли върху нещо друго, защото алкохолът не е истинската причина за болестта- злоупотребата с него е просто симптом. Ако успеем да накараме някой да спре да пие и той прехвърли зависимостта си към хазарт, Интернет или секс какво хапче ще употребим тогава, за да спрем натрапливото поведение? Какво хапче ще употребим, за да накараме да се чувства пълноценен човек, който няма необходимата емоционална зрялост, за да създаде успешни взаимоотношения и какво от това, че сме му дали едно хапче, което да го накара никога вече да не вкусне алкохол- ние не помагаме на човека, евентуално бихме помогнали на околоните, които търпят поведението му, но и без алкохол те ще търпят негативните последици на един емоционално незрял индивид.

user32

Мнение от user32 » 17 юли 2012 08:53

Психиатрите принципно на всички изписват антипсихотици, водят ги с диагноза шизофрения. Това не е за притеснение, както и да е. С една дума ако човека по цял ден пуши цигари и пие, когато спре алкохола и цигарите, когато изпие един антипсихотик, той е доста силен, антипсихотиците са цяла група много са скъпи около 200-300лв е опаковката на повечето от модерните, затова системата на НЗОК със заверка и печат от личния лекар и после при психиатъра отпускат напълно безплатно лекарствата. Лекарствата са 7 или 8 като се пие само 1 от тях по преценка на лекуващият психиатър, като най-слабото е халоперидол, то е и най-старо, а в него симптомите се разглеждат по стария принцип още преди медицината да открие биполярното афективно разтройство. Изобщо темата е много дълга и няма да ми стигне времето.

Най-модерните медикементи от групата са:

Рисполепт и Рисполепт Конста (силния рисполепт голямата дозировка), Зелдокс (Геодон), Зайпрекса, Зопиклон има и още редица. Зопиклона имаше и още едно модерно за сън което е 2 и нещо в аптеката но го забравих как се казваше, като изпиеш 2 от тях и спиш цяло денонощие, а докато мъжът ви спи е невъзможно той да пуши цигари, като цяло нервите вследствие на никотиновия глад и алкохолизъм от антипсихотиците ще бъде по-спокоен с по-забавени реакции, но по-добре така от колкото да го гледате как се налива и уврежда черния си дроб.

user32

Мнение от user32 » 17 юли 2012 08:57

А да щях да пропусна, питайте психиатъра за лекарството Abilify има 2 вида дозировка, препарата е много модерен, произведен е в САЩ и патентован в Япония, в България дистрибутора е пак унгарската фирма Рихтер. Има го вече на масовия пазар и със здравна книжка се отпуска напълно безплатно за срока на лечението. (евентуално да се доплаща в аптеката 5-6лв което не е много), предвид, че лекарството има реална пазарна цена от 300лв, а и без друго никой няма да ви го даде дори и да си го платите, тъй като е нужно да се мине по клинична пътека на НЗОК.

user32

Мнение от user32 » 17 юли 2012 08:59

Тук има повече информация за препарата, но трябва да ви го изпише психиатър, иначе не може да се вземе безплатно, защото е скъп.

http://apteka.framar.bg/30016987/%D0%B0 ... C%D0%B3-28

user32

Мнение от user32 » 17 юли 2012 09:07

А това е сънотворно и се спи от него:

http://apteka.framar.bg/30000033/%D0%B3 ... C%D0%B3-10

mifive

Мнение от mifive » 17 юли 2012 09:59

Аз не бих искала да живея със спящия красавец - на практика това е същия вид дисфункция, но вместо да пиянства и евентуално да вилнее, партньорът ми ще бъде също толкова безучастен във връзката ни, с тази разлика, че ще спи и няма да ми създава такива проблеми. Аз бих искала да живея със зрял човек, когото мога да комуникирам по сериозни проблеми, с когото мога да се забавлявам, а когото можем да търсим решения на проблемите и т.н. и т.н. И повярвайте ми, че вече живея с такъв човек- алкохолик, който не пие от 5 години и се променя с всеки ден- не с лекарства, а с работа над себе си. Аз също се променям, за да не играя ролята на жертва и да не търся винаги виновника за нещастията ми, да не се подавам на манипулации и т.н. И също го правя с работа над себе си, а не със сънотворни или каквито и да било други лекарства. Не мисля, че решението на толкова сериозен проблем като зависимостта или съзависимостта може да бъде толкова елементарно- вълшебното хапче и всичко е ок. Вълшебното хапче обикновено е поредната зависимост и не ми помага да живея, а само да вегетирам.

Катя Терзиева

Мнение от Катя Терзиева » 17 юли 2012 10:19

Зопиклона имаше и още едно модерно за сън което е 2 и нещо в аптеката но го забравих как се казваше, като изпиеш 2 от тях и спиш цяло денонощие, а докато мъжът ви спи е невъзможно той да пуши цигари, като цяло нервите вследствие на никотиновия глад и алкохолизъм от антипсихотиците ще бъде по-спокоен с по-забавени реакции, но по-добре така от колкото да го гледате как се налива и уврежда черния си дроб.
Как тези лекарства решават проблема алкохолизъм? Просто ги приспиваме? Какво става с тях след като спрат да пият тези лекарства или ще ги приспиваме до живот. Смятам, че проблема при алкохолно зависимите не е спирането на алкохола, а задържането на трезвост. Промяна на модела на поведение, а това става само с личностна промяна. Вероятно един психиатър може да помогне да се случи това и лекарства докато се премине през абстиненция и предпазване от делир, но няма хапче против алкохолизъм(това е мое мнение). Отричането на проблема при алкохолиците е много силно и те по-скоро са негативно настроени към лекарите, защото ги съветват да не пият и затова смятам, че групите за взаимопомощ са много полезни.

user32

Мнение от user32 » 19 юли 2012 12:49

Човек е най-добре да живее сам, никакви дразнители не са нужни на никой.

Отговори

Върни се в “Алкохол и алкохолизъм. Дрога. Зависимости”