Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Няма да се влияе от околната среда и други стресори
Очаква се тяхното вписване в Менделеевата таблица
У нас се прави имунизация срещу 12 заразни заболявания
У нас около 600 души страдат от това заболяване
реклама

Мъжът ми е алкохолик. ПОМОЩ!

Модератори: админ, консултанти

Re: Мъжът ми е алкохолик. ПОМОЩ!

Мнениеот jenia_43 » 30 Мар 2010 13:46

Здравейте! Незнам ще го прочете ли някой това мое споделяне. Искрено съжалявам за това момиче.Върви по моя път. Съпруга ми пие много вече 19 години. Сина ми израсна с неговите пиянски истории.Влачили сме го вкъщи да го сложим на легло и сина ми е помогал.Сега той не го понася. Между чука и наковалнята съм. Вскичко ,което това момиче разказва важи и за него. Да пази детето си да не расте при такъв пияница.А пък тя ако иска да му помогне да го направи отстрани,но да пази детето си. Крила съм го от съседи и от приятели защото ме беше срам.Но вече не мога. На 55 години е. Болен от болестта на Бехтерев и е и хипертоник. Сега трябва да го гледам , болен и пиян.Бясна съм му.Лошо е ,че той не си признава ,че има проблем. Снощи например изпи 1 л бира и след това започна и вино.Ако знаете колко пъти съм изливала алкохола му в мивката. Много мога да разказвам. Ако някой е намерил изход и лечение на ми каже как!
jenia_43

Мнениеот д-р Цончев » 01 Апр 2010 07:42

Съчувствам Ви, действително проблемът е сериозен. Но единственото ефективно лечение започва след дкато алхохоликът признае пред себе си че е такъв, и че има сериозен проблем.
д-р Цончев

Анонимни алкохолици

Мнениеот Need » 19 Апр 2010 13:51

Ако посетителите във форума проявяват интерес, мога да публикувам предстоящите дати и места, където ще се събират Анонимните алкохолици в София.
Need

Мнениеот tiramisy » 18 Сеп 2010 21:28

Моят баща също беше алкохолик.Много пъти сме го вкарвали в психото,но месец и после пак.Как не му се молихме,водихме го по лекари и болници,но уви.Накрая пи син спирт и почина.В момента брат ми също е алкохолик.До 24 години не пиеше нищо,след това след неуспешна любов и последвала раздяла започна да пие ,отначало по малко,после все повечи.е и т.н В момента е на 38г.,не е женен,не работи,цял ден лежи,пие,спи и така.Много ми е мъчно за него,искам да му помогна.На няколко пъти го водих по психиатри,обещава,казва,че иска да се оправи,но уви.пие 2-3 дена лекарствата,които му изписват и после ги спира и пак пие.Вече се отчаях,че нищо не може да се направи.Живее при родителите ми,те много се притесняват и какви ли не подходи са използували,но уви.Ако някой се е оправил,моля ви пишете ми.
tiramisy

Мнениеот anns » 09 Ное 2010 10:23

Ако все още не сте го напуснала - действайте...Аз имам подобен проблем , само че е с майка ми .. На 16 съм и откакто се помня майка ми пие всяка вечер почти до припадък...както и повечето ми близки ( за пример давам вуйчо ми , който вече има цироза на черния дроб...) Колкото и да обещава че ще спре , колкото и да се извинява..Това няма да стане никога... Така че си събирайте багажа и се махайте от там.. Пожелавам ви всичко най-добро :)
anns

Мнениеот georgiperov80 » 09 Дек 2010 14:07

И как може продажбата на алкохол да е законна, след като води до такива последствия. Смятам, че това е толкова страшно колкото и наркоманията.
georgiperov80

Мнениеот solveless » 14 Яну 2011 21:14

Здравейте,
прочетох внимателно всички проблеми, мнения и най-вече съвети - БЯГАЙ.... Ами ако няма къде да избягаш? Ако няма къде да отидеш? Ако алкохоликът в семейството притежава малкото, което имате?
В моя случай баща ми е алкохолик...аз отдавна не съм дете и би трябвало да живея самостоятелно, но нямам финансовата възможност. Затова, вместо да създам свое семейство, се налага да търпя ежедневен психически тормоз, който се утежнява най-вече от безизходното положение, в което съм...Най-тъжното е, че дори когато е трезвен не признава, че има проблем с алкохола, не дава да се говори за това, ако упорствам - просто излиза...нито психолози, нито клиники, нито АА....нищо няма да помогне... Не работи, няма доходи, създава само проблеми, съсипва всичко, кара се с хората...
Какво да правя? Животът ми си минава в драми и скандали, на никой роднина не му се занимава с мене (всички отдавна са вдигнали ръце от него)...а аз от ден на ден ставам все по-зле, не само психически, но и физически...все по-често боледувам, все повече лекарства пия...трудно да заспивам, а като заспя - се будя през час, в паника...
Не знам дали някой ще прочете това, още по-малко дали някой ще може да отговори...не знам защо изобщо го написах...
solveless

Мнениеот Сепуко » 14 Яну 2011 22:17

Мила solveless, знам колко ти е тежко.
Не знам как да ти помогна освен да ти дам координати на хора като теб, които се събират и обсъждат проблемите си. Те са съзависими, защото живеят или са живяли с алкохолици и животът им е белязан дълбоко от този страшен бич – алкохолизма. Взех този цитат от един форум.
можеш да заповядаш при нас в Ал-Анон- това е група за близки и роднини на алкохолици. Повече информация можеш да получиш на скайп: al.anon.bg или на телефон 0897 29 28 76

Ето още един форум на Ал-Анон:
http://arka.bulboard.com/vf10.html
Dano uspeesh da se spasish!
Сепуко

Мнениеот desin4o » 25 Фев 2011 13:35

консултирайте се с психолог или психотерапевт!
desin4o

Мнениеот andromeda » 25 Апр 2011 23:13

Здравейте!
Пиша в тази тема, защото проблема ми е сходен. Мъжа ми в продължение на няколко години лека полека се превърна в алкохолик. Баща му беше алкохолик и винаги сме мислили, че няма да се стигне до тук но уви ето че вече съм на прага на отчаянието. В началото не беше толкова тежко, но с времето нещата се промениха коренно. Нещата са много сходни - сутрин всичко е цвят и рози, всичко ще се оправи, оставяме детето на ясла, отиваме на работа, чуваме се през деня, имаме планове... Но вечер между работата и в къщи, или у дома тайно и скрито се пие, и десет минути след като се е прибрал вече е пиян на мотика, ляга някъде и умира. И така всеки ден. Почивните дни започва да пие още като ми види гърба, сега по празниците не е изтрезнявал 4 дни докато е бил сам у дома, а трябваше да ходи на работа. Вече няколко пъти сме стигали до спешното заради непрестанно повръщане, високо кръвно и сърцебиене, търсила съм помощ от лекарите там да ни насочат към лечение, но само вдигат рамене. Разчитах и на майка му и брат му да му говорят и да спре, да чуе мен и и се надявах, че ще иска да се радва на детето си, но няма да стане.
Но сърце не ми дава да го напусна, защото е мил и добър човек, и си го искам обратно. Вече не смея да вярвам, че ще се оправи, но не искам да съм отговорна и част от неговото абсолютно падение. Страхувам се, че ще се убие от алкохол ако остане сам.
Не знам дали този форум се чете и мога да разчитам на отговор, но ви моля за някаква насока за най-подходящо лечение, анонимни алкохолици, лекарства, психотерапия или каквото и да било възможно най-ефективно лечение. Или поне нещо с което да започнем и с което да опитаме. Не мога да продължавам повече така, но и не мога да се откажа да търся изход.
andromeda

Мнениеот naydenantonov80 » 03 Юни 2011 00:32

Здравейте!
Пиша в тази тема, защото проблема ми е сходен. Мъжа ми в продължение на няколко години лека полека се превърна в алкохолик. Баща му беше алкохолик и винаги сме мислили, че няма да се стигне до тук но уви ето че вече съм на прага на отчаянието. В началото не беше толкова тежко, но с времето нещата се промениха коренно. Нещата са много сходни - сутрин всичко е цвят и рози, всичко ще се оправи, оставяме детето на ясла, отиваме на работа, чуваме се през деня, имаме планове... Но вечер между работата и в къщи, или у дома тайно и скрито се пие, и десет минути след като се е прибрал вече е пиян на мотика, ляга някъде и умира. И така всеки ден. Почивните дни започва да пие още като ми види гърба, сега по празниците не е изтрезнявал 4 дни докато е бил сам у дома, а трябваше да ходи на работа. Вече няколко пъти сме стигали до спешното заради непрестанно повръщане, високо кръвно и сърцебиене, търсила съм помощ от лекарите там да ни насочат към лечение, но само вдигат рамене. Разчитах и на майка му и брат му да му говорят и да спре, да чуе мен и и се надявах, че ще иска да се радва на детето си, но няма да стане.
Но сърце не ми дава да го напусна, защото е мил и добър човек, и си го искам обратно. Вече не смея да вярвам, че ще се оправи, но не искам да съм отговорна и част от неговото абсолютно падение. Страхувам се, че ще се убие от алкохол ако остане сам.
Не знам дали този форум се чете и мога да разчитам на отговор, но ви моля за някаква насока за най-подходящо лечение, анонимни алкохолици, лекарства, психотерапия или каквото и да било възможно най-ефективно лечение. Или поне нещо с което да започнем и с което да опитаме. Не мога да продължавам повече така, но и не мога да се откажа да търся изход.

Добре де този мил и добър човек защо пие? Вярвам сте говорили много пъти по този въпрос. Той не ви ли каза защо така се наказва. Проблеми ли има що ли? Пробвахте ли с посещения при психолог?
naydenantonov80

Мнениеот pet09 » 21 Юни 2011 12:52

Имам спешна нужда от съвет. Мъжът ми е алкохолик от поне 25 години, това което го спираше да пие беше работата му. Винаги е бил шофьор с желязно правило, да не се качва на кола дори ако е изпил една глътка бира. От 6 месеца обаче е без работа и оттогава не е спрял. Нито за секунда не е изтрезнявал. В началото имаше желание да се лекува, но когато всичко уредих се отказа и реши да умре от пиене, защото нямал за какво да живее (всичките му близки починаха за няколко години). Минала съм през всичкия ад за който чета по форумите. От онзи ден реши да спре, и преди го е правил, но не е бил в толкова тежко състояние. Детоксикацията енаправо страшна. Тресе се, поти се, дори направи гърч снощи. сега е малко по-добре, но треперенето и потенето не спират, ако се опита да се изправи започва целия да се тресе, днес с моя помощ успява поне да стигне до тоалетната. За доктор и дума не дава да се каже. За болница пък съвсвм. Моля ви, ако някой е минал пътя на толкова твжка детоксикация да каже какво мога да направя и колко време продължава този ужас? Страхувам се, че няма да се възтанови този път. Три дни нищо не беше ял. От вчера му давам мед и днес хапна малко варено. Давам му диазепам 0,25 мг по една таблетка сутрин и вечер и по една таблетка Депакин и Коаксил 2 пъти на ден. Моля ви помогнете ми със съвет или ми препоръчайте друг форум с такава информация.
pet09

Мнениеот Сепуко » 27 Юли 2011 09:46

Сега чак влизам, виждам поста ви и бързам да ви попитам как е вашият човек?
Аз съм алкохоличка и преди четири години и половина бях стигнала дъното. Случайно попаднах в Анонимни алкохолици. Наричам ги мои спасители, защото е точно така. Научих за тези четири и половина години абсолютна трезвост, че алкохоликът също може да живее нормален живот стига да не употребява алкохол и да са научи да приема действителността каквато е без патериците на променящи съзнанието субстанции. Сама нямаше как да се справя. Срещите ми с други алкохолици като мен, вече непиещи и живеещи по нов начин ми дадоха сила и надежда, че и аз мога да успея. Научих, че няма открит медикамент против алкохолизъм, че всичко е в моето желание да спра и в Провидението, разбира се.
Та си мислех, казвате че вашият човек не желае да чуе за доктори и е изкарал детокса много тежко в домашни условия, можете да му подхвърлите идеята за посещение на една сбирка на АА, пък ако не му хареса, насила никой няма да го задържи, пък и насила алкохолизъм не може да се лекува. Но защо пък да не опита моето "лекарство" - Анонимни алкохолици.
Милиони алкохолици в света сме спасени благодарение на този вид "лечение" и много от нас сме в дългогодишна ремисия. Давам линк към местата и сбирките на АА в България, има и онлайн сбирки по Скайп.
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=anonalc&Number=1946801668&page=0&view=collapsed&sb=5&part=
Желая успех и стискам палци!
Сепуко

Мнениеот maycal » 27 Юли 2011 10:21

".........и да са научи да приема действителността каквато е без патериците на променящи съзнанието субстанции."

А как стои при теб въпросът за никотин и кофеин?
maycal

Мнениеот Сепуко » 27 Юли 2011 11:01

Разбирам защо питаш. Наясно си със склонността на зависимия изобщо към зависимости.
Ето защо смятам, че Анонимни алкохолици е по-добър вариант от което и да е болнично заведение и от което и да е светило в областите - наркология, психология, токсикология, психотерапия. Тъпчейки алкохолика с лекарства, които уж щели да му помогнат, лекарите рискуват да го направят и лекоман. Познавам много алкохолици, които са спрели за известно време да пият, но друсат с хапчета легално, изписани им от лекуващите ги от алкохолизъм лекари. Това е порочен кръг. Това не е трезвост и ремисия от алкохолизъм.
Пък и днес е годишнина от смъртта на В. Висоцки. Така че е добре са си спомним и за друг пример на "лечение" на алкохолизъм. Есперал. Безумие, да накараш алкохолик да ти се подпише, че няма да пие, защото зашиват в тялото му вещество, несъвместимо с алкохола...Алкохоликът ще пие и под страх от смърт...За какви хапчета и вещества говорим?
В АА идват хора с двойни и тройни зависимости. И се учим да живеем да, точно така, без патерицата на всякакви химически субстанции, променящи съзнанието.
Имам "колеги" от АА, които наистина спряха след време и кафето, и цигарите, даже безалкохолните газирани. Гордея се с тяхното решение да са съвсем чисти в своя нов живот. Аз не съм от най-дисциплинираните. Пуша по една кутия на 3 дни и пия по 3-4 кафета на ден. Не е хубаво, признавам. Но в началото, когато отказваш алкохола е трудно с един удар да изтръгнеш всички смъртоносни пороци. Истината е, че откакто не пия и пушенето не ми е тъй сладко, така че ми се струва че е въпрос на време да се простя и с никотина като му дойде времето.
Сепуко

ПредишнаСледваща

Назад към Алкохол и алкохолизъм. Дрога. Зависимости