ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

бременност и бяло течение

Модератори: админ, консултанти

Helinor

бременност и бяло течение

Мнение от Helinor » 07 мар 2008 10:22

От доста време имам бяло течение, което лекувах многократно, но неуспешно. Имам и поликистоза, изписаха ми да пия Диане 35 продължително време (около 4-5 години, с прекъсване). Преди 6 месеца забременях, но претърпях спонтанен аборт в 9 г. с. (плодът нямаше сърдечна дейност)
След аборта ми предписаха Флажил. Пих 3 опаковки, т.е. 15 дни по 1 грам на ден 2Х2 и си поставях глобули в продължение на 10 дни. Партньорът ми също пи Флажил толкова дни, колкото и аз. Въпреки това не мисля, че течението е излекувано. Въпросът ми е дали, ако опитам да забременея отново след като минат тези 4-6 месеца има опасност отново от спонтанен аборт? Възможно ли е бялото течение да е причина за аборт?
Не са ми правили микробиологично изследване след аборта, въпреки че аз изрично попитах налага ли се такова, а ми бе изписан Флажила само на базата на ехографски преглед и преглед със спеклум.
Въпросът ми е какво точно трябва да се изследва преди да се пристъпи към нови опити за забременяване, с цел да се избегне или сведе до минимум риска за плода? Искам да задържа бебето, а не да изпитвам ужаса на аборта отново.

Д-р.Хинкова

Re: бременност и бяло течение

Мнение от Д-р.Хинкова » 07 мар 2008 13:24

Съжалявам много за това ,което ви се е случило!Дано следващото забременяване да е успешно!Надали бялото течение е причина за аборта,но трябва да се лекува, защото едно раждане при наличие на възпаление не е благоприятно.Трябва да се направи микробиологично изследване.

amazonka_love

Re: бременност и бяло течение

Мнение от amazonka_love » 18 апр 2017 20:47

Здравейте, аз съм на 28г със моя съпруг от 7 месеца се опитваме да си имаме бебе, преди два месеца посетих гинеколог, за да съм спокойна че няма някакъв проблем. Видяха полип на дясната тръба, който действал като клапа. Направихме хистероскопия и го отстраниха. Притеснението ми е че месеца преди хистероссопията и сега след нея, след като засеча овулацията с ову тестове правим опити и няколко дена след това около 5 започва обилно белезникаво течение, почти постоянно, понякога по-обилно и продължава до идването на менструацията ми. Моля за съвет, трябва ли да ме притеснява това течение, може ли да се дължи на нещо серизно заболяване. Ако има нещо сериозно, може ли да не се е видяло на хистероссопията. Благодаря Ви много да отговора

Отговори

Върни се в “Искам бебе!”