ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Зачеването на момиче наистина е майсторлък
Най-силно засегнати са раменният и тазовият пояс
Сдружение „Зачатие“ отново ще раздаде ваучери за подпомагане н...

Биохимичен скрининг за синдром на Даун и др.

Модератори: админ, консултанти

A_nita

Биохимичен скрининг за синдром на Даун и др.

Мнение от A_nita » 18 ное 2015 15:16

Здравейте,

Искам да попитам дали някои си е правил това изследване по време на бременност и дали може да се вярва на резултатите от него. Попадам на информация, че е доста неточно и не знам дали човек може да му има доверие.

Благодаря ви

vladi.marinova

Re: Биохимичен скрининг за синдром на Даун и др.

Мнение от vladi.marinova » 24 ное 2015 16:59

Аз си правих такова изследване и в крайна сметка нищо не се показа, т.е. за даун ми показа 1:200 и казаха, че вероятността за моите години нито е ниска, нито е висока. Моят резултат 1:200 означава, че 1 от 200 жени с моя резултат ще има дете с даун, но хич не е информативно, трябва други изследвания да правиш, за да узнаеш реалния резултат.

Manzanita

Мнение от Manzanita » 27 ное 2015 16:22

Аз също си правих това изследване, и ми даде даже още по-висок риск 1 към 60 или нещо такова, бях на 31 г. Направо се видях в чудо. Препоръчаха ми да ходя на амниоцентеза, обаче това изследване си е опасно и аз не се реших. В крайна сметка от приятелки разбрах, че може да се направи генетичен тест, който дава 99 % точност. Направих го, въпреки че беше скъп, но в крайна сметка всичко беше наред и се успокоих.

A_nita

Мнение от A_nita » 03 дек 2015 17:09

Manzanita, ти кой генетичен тест си прави, дай малко повече инфо..

DiankaDi

Мнение от DiankaDi » 04 дек 2015 14:27

Здравейте,

аз също правих биохимичен скрининг и риска при мен беше много висок 1:80. Дилемата беше дали да се прави амниоцентеза или да се доверя на неинвазивен пренатален тест. Лекаря ми ме насочи към пренатест и след като го обсъдиш със съпруга ми реших да го направя. Резултатът беше добър и сега съм много по-спокойна. Хубавото е , че няма нужда от друг биохимичен скрининг.

Manzanita

Мнение от Manzanita » 04 дек 2015 15:41

A_nita написа:Manzanita, ти кой генетичен тест си прави, дай малко повече инфо..
A_nita, аз правих Пренатест. Процедурата е следната – взима се кръвна проба, аз съм от София, но мисля че взимат на много места в страната. Пробата се праща за анализ в Германия и резултата излиза за около 10-ина дни. Моя май излезе на седмия. Аз правих изследването само за Даун, но има и по-разширени варианти и за други синдроми. Заедно с резултата се получава и генетична консултация. Аз лично съм доволна от този вариант, може да го проучиш и ти… като гледам и други жени се оплакват от БХС.

villi_86

Мнение от villi_86 » 08 дек 2015 16:35

При мен единствената „полза“ от биохимичния скрининг беше да ме пратят на амниоцентеза. Аз раждах преди години и тогава нямаше генетични тестове и така нататък, затова искам не искам я правих. В крайна сметка нямаше нищо, а здраво ме бяха наплашили. Сега като се връщам назад не знам кое бих предпочела – да умирам от стрес, или пак да се подложа на тая гадна процедура. Сега една приятелка, която е на 36 прави директно Пренатест, даже не само за синдром на Даун, ами и за разни други болести беше, мисля че в десета седмица още…

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 дек 2015 21:19

Има си показатели, при които ако са налице е добре да се правят такива тестове.

A_nita

Мнение от A_nita » 19 яну 2016 19:35

Здравейте отново,

Въпреки всичко, което изчетох реших да го направя този БХС...Не знам на какво се надявах, в крайна сметка излезе висок риск за Даун, 1:50..Сега със сигурност ще правя пренатеста, даже звънях да се записвам, но се чудя кой вариант. Всички ме успокояват, обаче докато не получа резултата няма да имам спокойствие. Някои знае ли нещо за другите синдроми, които изследват, аз май ще направя за всичко тест да ми е мирна главата...

villi_86

Мнение от villi_86 » 02 фев 2016 15:35

Здравейте,
Резултатите от моя биохимичен скрининг дадоха риск за Даун 1:25, на 32 години съм. Лекарят ми директно ми препоръча да правя амниоцентеза, каза че това бил единственият вариант, който дава категоричен резултат. От това, което прочетох за генетичните тестове разбрах че те пък са точни 99%, тоест същото. Чудя се има ли различни случаи в които се препоръчва генeтичен тест или амниоцентеза? На мен хич не ми се иска да се подлагам на тази процедура….

Tina79

Мнение от Tina79 » 18 мар 2016 17:18

Здравейте момичета,
Моят личен опит показа, че от БХС няма почти никакъв смисал. Преди година моя приятелка получи резултат от БХС показващ висок риск (1:75) и ФМ при която всичко беше ОК. Тъй като тя изпитва панически страх от игли, за амниоцинтеза неможеше и дума да става. След като информира добре, си направи неинвазивен пренателен тест, мисля че беше пренатест и слава богу всичко беше наред. Моят резултат от първия БХС е 1:120 и мисля и аз да си направя неинвазивен тест, без да си губя времето с втория БХС.

Отговори

Върни се в “Искам бебе!”