ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.

Висока телесна температура

Модератори: админ, консултанти

Butterfly_9

Висока телесна температура

Мнение от Butterfly_9 » 14 юни 2015 23:59

Здравейте,
Извинете, ако има същата тема във форума.
Забременяването не ни е фикс идея, ако стане-добре дошло, ако не сега-живот и здраве занапред.
С 24 дневен цикъл съм. Менструацията ми трае 3-4 дни средно.
На 13-ти (вчера) трябваше да ми дойде, но вместо менструация се появи бяло течение (бяло,воднисто, без миризма и сърбеж)
Това, което ме притеснява обаче е, че няколко дни съм с температура 37,3, вечер я вдигам до 37,6, като снощи стана 37,8. Абсолютно никакви други оплаквания,премерих я веднъж, защото ми беше много горещо и започнах да я следя.
Правих си тест за бременност вчера,отчете ми много слабо изразена втора черта, което за мен не е гарант,може да е дефект.
Въпросът ми е да се притеснявам ли от тази температура? Трябва ли да приемам лекарства?
Не смея да отида при личната си лекарка, защото не знам дали е вирус, дали има нещо общо с евентуална бременност. Живея в малък провинциален град, където имаме и добри специалисти, но не знам към кого да се обърна в случая. Личната ми лекарка няма да ми обърне внимание.
Съжалявам за дългия пост!
Приятна вечер!

д-р Цончев

Re: Висока телесна температура

Мнение от д-р Цончев » 15 юни 2015 08:00

Трябва да се търси причината за тази повишена температура. Или поне да се приеме тедата да вирусна генеза..

Butterfly_9

Мнение от Butterfly_9 » 18 юни 2015 20:35

Здравейте отново!
Благодаря Ви за бързия отговор!
Днес вече съм с 6 дни закъснение.
Преди 2 дни пусках изследвания на кръвта - всичко е повече от перфектно!
Вчера бях при гинеколога си, след като му казах за закъснението си, той категорично отказа да ми прави обичаен преглед на "магарето".
Прегледа ме с вагинален ехограф. Видя удебелена маточна лигавица - 13мм. и
оскъдно количество свободна течност в матката(поне така разбрах)
Знам, че преди менструация и при евентуална бременност маточната лигавица е удебелена и няма как да се разбере все още причината. Каза ми, че много рано съм отишла. Днес направих тест - отново много бледа втора черта.
За температурата-нищо не каза.
Накрая само ми каза да отида на преглед след седмица и до тогава да се държа като бременна, да спра вредните навици, ако имам такива. Имате ли някакъв коментар по темата?
Благодаря още веднъж

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 21 юни 2015 14:34

На този етап няма някакъв сигурен показател за бременност. Към днешна дата как е положението?

Butterfly_9

Мнение от Butterfly_9 » 23 юни 2015 21:12

На 7-ми ден от закъснението получих първоначално розово последвало с леко ръждиво зацапване. Обадих се на гинеколога си в моя град. Прегледа ме и на вагинален, и на коремен ехограф, каза че в момента нищо не вижда, но за него при това закъснение и предвид доброто ми гинекологично състояние най-вероятно се касае за бременност. Цитирам: "Бременност до доказване на противното". Успокои ме, че това леко течение е нормално. Три часа по-късно получих менструални болки и прокървих. Обадих му се същата вечер, каза че нищо не може да се направи, че не си лекува. Най-вероятно това е менструацията ми и кюртаж няма да ми прави. Кървенето беше сравнително слабо и трая 3 дни, през повечето време беше кафяво. Не съм ходила след това на преглед, счетох, че не е нужно, а и той каза да му се обадя, ако има нещо притеснително.
Според мен дори да съм забременяла, просто организмът ми е изхвърлил яйцеклетката и се е изчистила с менструацията ми. Лека вечер и много благодаря за отделеното време! :)

Forum admin

Мнение от Forum admin » 23 юни 2015 22:05

Здравейте,
Продължавайте, всъщност да се забременее не е лесно.
Но може да се помогне забревеняването.
Пиете ли фолиева киселина? Витамин Е също се препоръчва.
Има тестове за овулация.
И още нещо - ако не сте си направила тест за хламидия, задължително си направете. В София мога да препоръчам лекар, който се занимава само с изследване на ППБ по метода PCR, който е най-сигурният начин за откриването им.
Поздрави и не губете кураж :)
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

Отговори

Върни се в “Искам бебе!”