ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

Проблем с забременяването..

Модератори: админ, консултанти

teodora.petkova9398

Проблем с забременяването..

Мнение от teodora.petkova9398 » 01 ное 2014 02:33

Здравейте.21 годишна съм и искам бебе от Май месец..Правим често секс,но не става..Цикъла по принцип си е редовен,но много често ми намират кисти,или задържани фоликули..Последно Септември ми намериха киста 5см,искаха операция,но отказах и от оргаметрила ми дойде 10 дена по-късно..със зверски болки като контракции през 10 мин..Биха ми болкоуспокоително,и изхвърлих огромно парче лигавица..Много се уплаших..И после бях на преглед,и откриха възпаление на десния аднекс,пих Левофлоксацин по схема..Вчера пуснах щитовиден хормон TSH 1.844.. и бях на преглед каза че всичко е минало,но не ме гледа на ехограф..Имам завишено окосмяване,не знам какво да правя...закъснява ми 2 ден вече...Тест не искам да правя,правих онзи ден и беше отрицателен..Дайте ми съвет,не знам какъв е проблема вече..Не става и не става бебето :cry: :cry: :cry:

Iva_At

Re: Проблем с забременяването..

Мнение от Iva_At » 06 ное 2014 13:27

А, може би, ако се успокоите психически, че непременно и на всяка цена, трябва да забременеете веднага ( все пак сте само на 21 години ) - нещата ще си дойдат на мястото.
Била ли сте на ендокринолог?

anito.d.g

Мнение от anito.d.g » 13 фев 2016 18:27

Кистите в повечето случаи не са толкова страшни колкото си ги представяме.

Софа

Мнение от Софа » 14 май 2016 19:55

Въпросът не е в честото правене на секс а в правилните дни за забременяване. Трябва да правите секс в дните около овулацията и през 1 ден /не всеки ден/. Колкото и често да правите секс ако не сте в овулация няма да забременеете. Съответно ако имате киста това означава, че фоликула не се е спукал и съответно означава, че няма как да настъпи бременност. Закъсняването на цикъла не винаги означава бременност, възможно е да бъде отново киста. Обърнете си повече внимание. Кистите са опасни когато станат над 3-4 см. и не изчезнат от самосебе си с идването на цикъла или след приемането на хормонален препарат.
Във връзка с възпалението правили ли сте си микробиологично изследване на влагалищен секрет?
Сигурно вече сте забременяла и родила, но дано отговорът ми да е полезен на други момичета.

jeniargirova

Мнение от jeniargirova » 09 авг 2016 15:12

Здравейте,

Проблемът ми е следният, с моя приятел решихме, че вече ни е време за бебенце, уж всичко ми е наред от прегледи и т.н., но аз явно не мога да си засека овулацията. Цикълът ми е обикновено 32-34 дни, последният беше 05.07.2016, като на 16-ти ден бях на лекар, който отбеляза, че яйцеклетката ми се била отделила, имала съм жълто тяло и всичко било прекрасно и идеално, тогава се бях скопосала с гъбички, които лекувах около 15 дни и след цикъл трябваше да посетя наново лекаря. Но какво се случва, ден 23 ( остават ми още 5 глобулки) след тренировка получавам обилно кървене като цикъл, еднократно.. помислих, че ми е дошло, но на следващия ден от кървенето нямаше и помен. Отивам пак при лекаря притеснена, той си помисли, че имам втора овулация, понеже имах и наличие на хубава цервикална слуз, но яйцеклетка не видя. Гледа ме на вагинален ехограф, проблем нямало.. та ето днес е ден 36 от последния ми цикъл, но още не ми е дошло.. гърдите почнаха да ме понаболяват в деня, в който трябваше да ми дойде. Въпросът ми е, ако наистина съм имала ову на 16-ти ден от цикъла, не трябваше ли до сега да ми е дошло? И какво може да е било това мистериозно кървене на 23-ден? Да отбележа, че този месец сме нямали и интимен контакт, заради лечението ми! Вече сериозно се изнервям, не мога да попадна на читав лекар! От гр. Варна съм, ако някой знае добър специалист и да работи по здравна каса, ще съм мноого благодарна! Изследвала съм и щитовидна жлеза миналата година като едните анти тела бяха завишени Anti-tg, но ми предписаха само селен, пролактинът ми също беше леко завишен.. Ще се радвам, ако получа отговор! :cry:

Отговори

Върни се в “Искам бебе!”