ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Чай каркаде ще удовлетвори всеки естет, а е и много полезен
Инфекцията засяга най-често деца между 5 и 15 годишна възраст

Моля за съвет

Модератори: админ, консултанти

svetlaiv

Моля за съвет

Мнение от svetlaiv » 21 окт 2014 14:31

Здравейте д-р Цончев, моля за вашето мнение.На 33 години съм.Първата ми бременност беше преди 8год. и беше кухо яйце.Втората ми бременност завърши с нормално родено дете, което обаче почина поради вроден сърдечен порок.От третата си бременност имам прекрасна здрава дъщеря вече на 6год.Много искахме второ детенце и накрая се решихме...и пак кухо яйце.Нямам сили вече...Какво би могло да ни има според вас и какви изследвания да си направим?Не ми е известно в родовете ни да има кардиологично или генетично болни.Благодаря ви предварително.

д-р Цончев

Re: Моля за съвет

Мнение от д-р Цончев » 22 окт 2014 18:42

Продължавайте с опитите. Това няма как да се предскаже или предвиди.

Cveti96

Мнение от Cveti96 » 09 дек 2017 01:01

Здравейте от доста време само чета информацията във форума но се престраших да споделя с вас проблема си.Аз съм момиче на 21 години което повече от всичко на света мечтае да прегърне рожбата си но уви съдбата ми е решила съвсем друго.Още от по малка имам проблем със менструацията в смисал изобщо я нямам тогава ми предписаха оргаметрил докато го пиех всичко беше наред но в момента които го спрях всичко свърши и така се започнаха периодите в които ми идваше от дъжд на вятър и то много рядко а когато ми идваше можеше да продължи по цял месец и то със ужасни болки,без посещение при лекар.Така се мина време и станах на15 16 години когато със гаджето ми (сегашният ми мъж) направихме по мисленето ни тогава гаф поради лоши взаимотношения времено се разделихме и тогава аз разбрах че съм бременна (без менструация без нищо) отивам на доктор близначета но бях накарана от моята майка да ги махна без право на глас и без дори никой да ми каже какви могат да са последствията от това извършиха аборта след това ми казаха че мога да кървя по дълго време но уви всичко беше само за един ден (всичко мина и замина събрахме се с моят мъж) това става 2013 или 2014.Така 2016 започваме опити за бебе но без резултат и до днес.Посещение при гинеколог думите му бяха :А имаш поликистозни яйчници но спокоино ще забременееш предписа ми оргаметрил и клостилбегит и това беше.Отказах се да ходя на лекар но времето минаваше и осъзнавах че не може така.Посещение при моята гинеколожка предписа ми иногинол и фертил,менструация няма 2ри преглрд противозачатачни ясмин дуфастон+иногинол и фертил всичко ок 3 месеца с противозачатъчни цикъл има спирам ги и край всичко до тук 3то посещение няма развитие левия яйчник си е все така с кистичките и ме изпраща във майчин дом при др.Филипов специалист по стерелитет и проблемно забременяване при които съм на преглед сега във вторник 12.12.2017.Моля ви за малко разяснение на какви изследвания ще ме изпрати и възможно ли е изобщо някога да стана майка извинявам се за страшно дългия пост но вече усещам че не мога да издържа в главата ми е пълна каша а сълзите не могат да спрат.Благодаря предварително за всяка една подкрепа нека Бог помага на всяка една жена която мечтае за рожбата си и направи пътят ви по лек към най съкровенната мечта

д-р Ал. Игнатова

Мнение от д-р Ал. Игнатова » 11 дек 2017 11:36

Здравейте!

Разбира се, че има надежда - Вие сте много млада и няма защо от сега да се отчайвате. В крайна сметка, дори не се препоръчва забременяване под 19-20 годишна възраст.

Стори ми се, че има някаква хаотичност в лечението Ви до момента (може и да не е така, а от описанието така да ми се е сторило).

Образуването на кисти на яйчниците няма връзка с аборта. Д-р Филипов е чудесен специалист, със сигурност ще има ултразвуково изследване и кръвни хормонални проби. Препоръчвам Ви изключително стриктно да спазвате неговите препоръки, с което най-вероятно ще си осигурите успех.

Предполагам, че Ви е казвано до сега, но при този тип проблем трябва да имате търпение - докато трае няколкомесечния прием на лекарствата, които са от групата на контрацептивите (сигурно Ви звуи нелоично, но не е грешка), няма как да забременеете.

Освен това, трябва да се уточни дали кистите нямат връзка с метаболитен синдром. Във всеки случай трябва да поддържате здравословен начин на живот поне няколко месеца преди да предприемете опити за забременяване.

Дръжте ни в течение и успех!

Отговори

Върни се в “Искам бебе!”