ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Как искрицата в секса се превръща във вечен огън?
Анаболните стероиди са свързани с мъжкия тестостерон
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Защо даряването носи повече щастие от получаването?

Висок пролактин

Модератори: админ, консултанти

zgtt

Висок пролактин

Мнение от zgtt » 22 юни 2014 12:11

Здравейте,

От 6-7 месеца правим опити за бебе. Уви неуспешно. През този период иначе точният ми цикъл се побърка. Под иначе точен и редовен цикъл имам предвид, че години наред ми идва на 28мия ден дори по едно и също време на деня. Откакто почнахме опитите за бебе, обаче, цикълът ми се скъси. 3 месеца ми идваше на 26тия ден а последните 3 - на 24тия ден. На своя глава си пуснах изследвания за LH, FSH, Estradiol, Prolactin и Chlamidia. Всичко е ок освен пролактина, който е със стойности 1300 при горна граница от 620. Изследванията са пуснати на 3ти ден след започване на цикъла. След първоначалния шок от изчетенето от разни сайтове, какво води до повишаване на пролактина, сега съм във тотален шах и мат какво да правя. Предполагам, че се започва ходене по доктори. Въпросът е какви доктори. Гинеколог и ендокринолог на 100% трябва да посетя, но ми се иска да разбера причината за повишението, а не само да ми изпишат една шепа хапчета. Да направя ЯМР на своя глава отново ? Ехография на коремни органи ? Да пускам ли отново изследвания и на останалата част от хормоните ? Доколкото разбирам високите нива на пролактина са причина да не настъпва овулация, а оттам и по късите цикли и липса на бременност, т.е. да зарязваме бебеправенето докато съществува този проблем?
М/увременно нямам възможност да отсъствам от работа и ми се иска да си изготвя план какво и къде трябва да се прави за да намаля отсъствията до минимум.
Въпросът ми е : Има ли някаква безобидна причина(защото доколото четох, нито една от изброените във сайтовете причини не е безобидна, а някои са си откровено смразяващи кръвта) за повишаване на стойностите на този хормон и колко време ще е нужно да се регулират стойностите му?

д-р Цончев

Re: Висок пролактин

Мнение от д-р Цончев » 25 юни 2014 15:39

Мога да препоръчам добър ендокринолог в София.

Отговори

Върни се в “Искам бебе!”