ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пийте чай от джинджифил
Хората на 90 - 102 са по-щастливи от 51 – 74-годишните
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Има ли проблем

Модератори: админ, консултанти

sh1k3ra

Има ли проблем

Мнение от sh1k3ra » 26 май 2014 16:53

Здравейте, с мъжа ми искаме да си имаме дете и започнахме опитите юли 2012 година. След 5 месеца опити (декември 2012) видях така мечтаните 2 черти. Бях в 7 г.с., когато получих кървене и изхвърлих всичко сама. Не се наложи кюретаж и цикълът ми се възстанови веднага. След консултация с гинеколог изчакахме един нормален цикъл и февруари подновихме опитите. Мислех, че ще стане веднага (както всички казваха след аборт "от въздуха" се забременявало, дрън, дрън...). Вече четвърти месец не се получава. Чувствам се много зле емоционално, всеки месец се надяваме и все не се получава. Правим секс през ден, във фертилните дни всеки ден - 3 поредни дни, последния месец през ден дори и фертилните дни, правя тестове за овулация, стоя с вдигнат таз, вдигнати крака, гледам да го правим вечер и да не ставам. Единственото, което ме успокоява е, че така или иначе веднъж съм успяла да забременея, макар и неуспешно.
Чета, че след година неуспешни опити трябва да се направят изследвания, но от първоначалните опити ли да броим една година или след кухото яйце да изчакаме да мине година?

Преди 2 години при микробиология на бяло течение ми откриха ентерококи, лекувах ги с антибиотик, от "множество" станаха "единични колонии". Миналата година процедурата се повтори. Възможно ли е пак да ги имам и това да пречи на забременяването?

Forum admin

Re: Има ли проблем

Мнение от Forum admin » 26 май 2014 23:11

Изследвайте се за трихомонас, хламидии и уреаплапзма. Намерете в Пловдив лаборатория, която търси ДНК на горните чрез PCR. Не Ви препоръчвам Геника, твърде противоречиви мнения.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

sh1k3ra

Мнение от sh1k3ra » 27 май 2014 23:08

Защо решихте, че може да имам тези бактерии?

Forum admin

Мнение от Forum admin » 27 май 2014 23:26

Защото в голяма част от случаите на спонтанен аборт, причинителите са тези микроорганизми. И понеже те трудно се диагностицират, гинеколозите при фалшиво отрицателен резултат бързо пренасочват вниманието си към други причини.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

sh1k3ra

Мнение от sh1k3ra » 27 май 2014 23:29

Да, но това, което изчетох за кухото яйце, е че много често се случва, особено при първа бременност. И ако (не дай си боже) се повтори, тогава трябва да тръгнем да търсим причината. Така или иначе ще ходя скоро и на профилактичен и ще поискам микробиология и цитонамазка.

Отговори

Върни се в “Искам бебе!”