ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Лесноусвоимата захар е любима храна на раковите клетки.

повтарящи се аборти

Модератори: админ, консултанти

mladi23

повтарящи се аборти

Мнение от mladi23 » 29 май 2013 07:39

Здравеите на всички ще споделя нашия проблем тук надявам се да е в правилната тема и някои да сподели опит или някаква насока .жена ми забременява два пъти последователно и загубва плода в 9 та седмица, правихме си кръвни изледвания за хромозони резултатите са добри на нея и правиха и други иследвания и матката и гледаха не откриха нищо,вси4ко изглежда добре хромозони ни казват и да пробваме пак 4удя се дали при4ината не е нещо в мен на 20 годишна възраст ме хвана заушка едностранна мина с лек оток на тестиса и нищо сега съм на 33 .незнам това дали може да е при4ина в ка4еството на сперматозоидите 4есно казано незнаем какво да правим не сме и в бг а тук много много не те бръскат а се страхуваме да пробваме отново защото болката е непоносима и нито обезболяващи и дават нито нищо а явно има некакав проблем и предпо4итаме да си го решим ако може преди да пробваме а психи4ески ако се слу4и трети пат незнам дали ще успея да я ударжа да не рухне а то и на мен ми е тежко и стискам заби и нея да даржа:((( ...благодаря надявам се на вашите насоки благодаря отново

д-р Цончев

Re: повтарящи се аборти

Мнение от д-р Цончев » 29 май 2013 19:19

При условие, че не е открита причина за тези аборти няма как да се даде друга идея освен да се пробва пак. Тук в Бг повече се обръща внимание на диагностиката...

Forum admin

Мнение от Forum admin » 29 май 2013 22:00

За хламидия и уреаплазма изследваха ли ви?
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

mladi23

Мнение от mladi23 » 30 май 2013 16:56

Здравейте,такива изледвания не са ни правили,това което са ни правили е на мен кръвни за аномалии в хромозоните на нея същото и с камера и гледаха за аномалии в матката и мисля и маточните тръби не установиха нищо а по време на втората бременност правихме и за токсоплазма защото имаме коте беше отрицателен също така по време на втората бременност имахме дълъг полет 9 часа за което по късно разбрхме че може да е опасно но това го разбираме не от лекарите тук а от интернет и гинеколог в бг .Сега ни казаха при следваща бременност че ще и дават някакави хормони които одебелявали или укрепвали или подхранвали плацентата парвите 3 месеца от бременноста само незнам как ще стане това като да си запазиш час при гинеколог ти отнема около 2 месеца

Forum admin

Мнение от Forum admin » 30 май 2013 23:08

Щом са я гледали съпругата Ви, значи може и да няма сраствания вследствие на това, което предположих, но все пак поискайте изследване за хламидия и уреаплазма. Ей така, за всеки случай! Иначе е хубаво да се подготвите преди да правите следващ опит за бебче. Обърнете внимание на храните. Ако нямате възможност да се храните пълноценно, можете да го направите с хранителни добавки. Има такива, които повишават качеството на спермата, както и действат на жената.
Ако искаш да узнаеш бъдещето - изследвай миналото!

mladi23

Мнение от mladi23 » 31 май 2013 01:22

Благодаря ви за съветите,ще видя как мога да ги направя тези изледвания че тук в Канада е безплатно здравното лечение и ти правят само това което лекаря прецени не пациента то в прочем за тези изледвания които ни направиха бяха по наше желание според тях това е нормално и 50 процента от жените в канада при първа бременност са имали мисс каридж и ни накараха да си ги платим както и да е малко се задалбах в друга тема ,ще пиша като имам резултат

dqkon666

Мнение от dqkon666 » 15 сеп 2013 05:49

Здравеите отново,тестовете за хламидия и уреаплазма за отрецателни но, на мене ми откриха варикоцеле, но не ми казаха 4е това е при4ината за абортите ,вие какво мислите ??? сега какво да правя спермограма за ка4еството ли?Операция ли?Казаха ми 4е варикоцелето влошава ка4еството,

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 сеп 2013 14:39

на мене ми откриха варикоцеле, но не ми казаха 4е това е при4ината за абортите
- аз лично не съм чувал за такава зависимост...

dqkon666

Мнение от dqkon666 » 19 сеп 2013 01:18

Ами даи боже да няма зависимост между това аз четох из форумите че има такива случаи защото спермата може да е увредена . Чакам час за уролог да видим кво ще каже лекаря.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 20 сеп 2013 19:38

Това е друго... едно е проблем със зачеването, друго - с евентуални аборти.

dqkon666

Мнение от dqkon666 » 02 окт 2013 06:45

Здравеите отново,направиха ми спермограма която изглежда нормално и нямало притеснения относно нея но имам ниско ниво на тестостерон каза ми доктора твоита стоиност е 8 а минимума е 14 и нагоре също така допълни 4е все едно сам на 55 години с това коли4ество тестостерон а аз сам на 33 и сега ми каза да влезна в гоогле и да се образовам и да реша какви мерки да взимам сега ще изледват и жена ми за дхеа да видят и неините нива .Дали е възможно от тези нива да идва проблема с абортите в 9 гс седмица?незнам направо доста неща про4етох с трибестан цинк и магнезии да запо4вам ли се 4удя и отделно хранителен режим,

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 окт 2013 14:44

При всички случаи трябва да се търси причината при жената, доста фактори могат да имат значение.

silvi.paskov

Мнение от silvi.paskov » 05 авг 2015 11:45

Здравейте,
Изчетох дискусията и мисля, че трябва да предприемете малко по-задълбочено и специализирано решение за диагностика. Аз препоръчвам да направите генетичен тест за тромбофилия, защото изключително често жени в ранна бременност губят плода поради недостатъчен кръвен ток от запушвания на малките артериоли. Помислете със съпругата ви за нейни роднини, страдащи от тромбофлебит или други нарушения в кръвосъсирващите фактори. Друг вариант е отделянето на незрели фоликули, но за подобен тип изследвания се обърнете за консултация към центровете за асистирана репродукция.
Желая ви успех и ви съветвам засега (като най-просто изследване) да се насочите към тромбофилията.

fantagiro

Мнение от fantagiro » 11 авг 2015 23:38

След аборт, може да се правят опити за бебе най - рано след шест месеца, така знам.
Трябва да сте внимателни при правенето на секс, защото знам, че при по - бурен, може да последва кървене.
Жена ви не трябва да вдига тежко, това мисля, че го знаете и щом има такива проблеми, мисля, че няма да е зле първите три месеца да ги изкара с повечко лежане.
Знам, че обикновено най - рискови са първите три месеца.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

dqkon666

Мнение от dqkon666 » 04 сеп 2015 04:42

Здравеите ,след пазене и какви ли не витамини диети пробвахме отново и за жалост се случи отново ,отидохме си до България и си направихме пълни изледвания откриха уреаплазма и високи нива на tsh hormone .Надяваме се да се отървем от пъвия път с антибиотик от бактерията .Преди са ни изледвали само за хламидии такива за уреаплазма нямали практика да се прави и съм се заблудил че са направени сега пиеме антибиотици и хапчета за хормона също ни изписаха и инжекции за тромбофия като забременее и ще се надяваме да ни огрее бебе скоро време.Благодаря ви за съветите (JERRYMAGUARE POZNA ЗА УРЕАПЛАЗМАТА)

Отговори

Върни се в “Искам бебе!”