ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Превантивното средство е почти готово за пускане на пазара
Може ли един размер да пасне на всички мъже?
Лесноусвоимата захар е любима храна на раковите клетки.

Прогестеронова недостатъчност

Модератори: админ, консултанти

Pesho4uka

Прогестеронова недостатъчност

Мнение от Pesho4uka » 01 сеп 2012 19:10

Здравейте, наскоро се ожених впоследствие разбрах, че съпругата ми никога не е имала редовен цикъл. Изненада :))))

Както и да е, вероятният причинител който в момента е все още неизвестен е недостатъчност на прогестерон. Когато е била малка и е имала нередовен цикъл любимата ми тъща вместо да разбере на какво се дължи, си е решила проблема с противозачатъчни хапчета. Изглежда че това е влошило допълнително състоянието и. Резултатът е че вече трети месец няма и помен от цикълът и.

Интересува ме, в случай че нещата се развият благоприятно при нас и успеем да направим бебе. Какви биха били последствията за съпругата ми в случай, че се налага до края на живота си да взима хормонални таблетки с прогестерон. Има ли повишен риск от рак например, или повишен риск от ранна менопауза. Изобщо пред какво сме изправени в дългосрочен план, освен проблемното забременяване?

Благодаря ви!

д-р Цончев

Re: Прогестеронова недостатъчност

Мнение от д-р Цончев » 01 сеп 2012 21:05

Първо направете консултация с ендокринолог, да се видят хормони и да се прецени каква е причината. Ако се реши че е хормонална недостатъчност ще се вземат мерки за корекция, като няма как да се предрече какво ще стане в бъдеще, но целта е да се регуларизират хормоналните нива и менструалния цикъл. Естествено, това често става бавно.

Pesho4uka

Мнение от Pesho4uka » 14 дек 2012 20:08

Доктор Цончев, направихме 4 изследвания в 4 поредни месеца на прогестероновите нива. Непрекъснато са около 0.25 плюс минус 5 на 21вия ден. Направихме на още 7 хормона тестове, на щитовидна жлеза тестостерон естроген и т.н. Всичко останало е в норма, обаче много нисък този прогестерон изглежда че за 4 месеца жена ми не е овулирала и един път. Какво означава това докторе? До колко е сериозен проблемът според вас? Чак след 2 седвици ни е часът при докторът.
Благодаря ви!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 15 дек 2012 19:19

Не съм специалист, но трябва да се прецени дали става въпрос за ановулаторни цикли или недостатъчност на жълтото тяло. Мога да препоръчам ендокринолог в София

Отговори

Върни се в “Искам бебе!”