ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

искам бебе

Модератори: админ, консултанти

elisaveta82

искам бебе

Мнение от elisaveta82 » 26 авг 2012 07:03

Здравейте
На 30 съм и преди почти 2 години имах една неуспешна бременност зад гърба си. Оттогава цикъла ми се промени-стана оскъден и кафеникав на цвят. След направени изследвания се установи,че пролактина и тестостерона са ми почти 2 пъти над стойностите. Пих 6-7 месеца Достинекс,4 месеца Диане 35. Пролактина беше вече в нормата, но тестостерона мааалко над нея. Минах на Утрогестан и този месец пих Клостилбегит за стимулиране на овулацията.Тестовете отчетоха такава на 12 ден от цикъла. Вече 10 дни ми закъснява,след спиране на Утрогестана, мерих си базалната температура-постоянно е 37,1, направих си тест за бременност, но не отчита такава. Не знам дали вече си въобразявам, но се появи едвам доловима 2-ра чертичка, но вече не знам дали не се показа след написаното на опаковката време за отчитане на резултата. Боли ме кръста и при уриниране малко ми пари, иначе други някакви неразположения нямам. Преди седмица бях лепнала някакъв вирус-повръщане и разтройство, но се оправих за 1 ден. Тогава пих само Деган и нищо друго.
Мога ли да помоля някой да изкаже мнение на какво може да се дължи това закъснение. Ще ходя тези дни на лекар, но тази неизвестност ме побърква.
Благодаря

д-р Цончев

Re: искам бебе

Мнение от д-р Цончев » 26 авг 2012 17:44

Без да съм специалист в областта, според мен при прием на хормонални препарати може да се очаква подобно закъснение.

elisaveta82

Мнение от elisaveta82 » 11 сеп 2012 08:54

Здравейте отново.
Сагата при мен продължава :(
След 2 положителни теста и вече 3 прегледа, гинеколога ми не вижда нищо, което мен ужасно много ме притеснява. По мои сметки трябва вече да съм в 7 г.с..... Вчера и преди 2 седмици имах много слабо бледо розаво течение, което не беше придружено с болки или някакво друго неразположение. Изчетох всички теми,свързани с "кухо яйце", извънматочна бременност и вече не знам какво да си мисля. Не знам лошо ли е или не, но някак си не се чувствам бременна. Като знам как бях с първата си бременност.. сега нямам нито гадене, нито гърдите ме наболяват-нищо, абсолючно нищо. Единствено може би това,че корема ми е по-различен от преди.
Моля, някой би ли изказал мнение по въпроса,независимо какво е то.
Благодаря

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 сеп 2012 11:22

Гинекологът какво казва по въпроса?

elisaveta82

Мнение от elisaveta82 » 11 сеп 2012 12:05

каза,че трябва да чакаме. Можело да е извънматочна, но мен нищо не ме боли.

Потребителски аватар
little_rabbit
Контакти:

Мнение от little_rabbit » 16 сеп 2012 06:01

А кръвен тест за бременност правихте ли? Ако нараства правилно (да се удвоява на 48 часа), значи е много вероятно бременността да се нормална.
В 7 седмица вече трябваше да се види на вагинален ехограф, даже и пулс трябва да има. Ако трябва, отидете при друг лекар с по-хубава апаратура.
Ако се колебаете какво да направите при здравословен проблем, правилният подход е да отидете на лекар.

elisaveta82

Мнение от elisaveta82 » 16 сеп 2012 10:57

Ходих на гинеколог отново. Едвам откри "нещо", но не отговаряло на седмицата, в която трябва да съм. Каза,че ако до другата седмица няма развитие ще ме чистят. Да,ама от вчера ми тръгна някакво кафяво течение и ме придърпва ниско долу корема. Изпаднаха даже 1-2 съсирека. Утре ще ходя пак на лекар, но усещам,че нещата не върват на добре.:(
Благодаря Ви псе пак за отговорите.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 сеп 2012 11:36

Защо да не вървят добре?

elisaveta82

Мнение от elisaveta82 » 24 сеп 2012 19:13

При мен нещата приключиха-направих спонтанен аборт. Искам само да попитам до колко време е възможно нивата на пролактина да влезнат сами в норма, защото видях,че имам секрет от гърдите или ще се наложи пак да пия хапчета?!

mitoshka stoqnova

Мнение от mitoshka stoqnova » 25 яну 2013 19:53

Здравейте, във връзка с писаното от elisaveta82 искам само да кажа, че мисля, че стресът изиграва
много негативна роля в тези случаи и мисля, че дори да има някакъв физиологичен проблем по-скоро трябва да се реши проблема с психологическата травма, не говоря наизус, а от собствен опит :). Освен това не бива да се търси проблема само в хормоните,а като цяло да се направи една пълна ревизия на организма, ако мога така да се изразя. Както е казал, вече забравих кой беше, -Не бива да се лекува само болеста, а цялото тяло. Има изследвания, които показват, че проблема при повтарящи се аборти се крие дълбоко в психиката на жената

elisaveta82

Мнение от elisaveta82 » 28 яну 2013 09:48

Да,при мен стресът последните 2-3 години е на макс, което знам,че се отразява зле на целият организъм. Относно втория аборт- оказа се,че е кухо яйце. Сега пролактина и тестостерона са ми скочили до небесата,но вече май се отказвам да се боря с каквото и да било. Ако ми е писано да стане,ще стане
Благодаря на всички, които изразиха мнение по въпроса

elisaveta82

Мнение от elisaveta82 » 28 яну 2013 09:52

въпреки всичко,което написах преди малко, кои са тези изледвания, за които споменахте?
благодаря

radinak73

Мнение от radinak73 » 28 яну 2013 15:45

Искам да попитам, от приема на Огестан, възможно ли е да се повиши апетита?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 яну 2013 19:35

По-скоро - не, или аз поне не мога да свържа съставките конкретно с повишаване на апетита.

radinak73

Мнение от radinak73 » 01 фев 2013 12:49

Благодаря ви за отговора!

Отговори

Върни се в “Искам бебе!”