ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Отстраняване на едната фалопиева тръба

Модератори: админ, консултанти

Nadin_ka

Отстраняване на едната фалопиева тръба

Мнение от Nadin_ka » 19 мар 2012 23:39

Здравейте,

Преди 2 седмици с лапароскопия ми отстраниха лявата тръба. Причината беше извънматочна бременност в 7 г.с. Единственият физически симптом беше болка в кръста от страната на тръбата.
Махнаха я, държаха ме 5 дни в болница и ме изписаха. Около седмица след изписването - раните са зарастнали и не болят - отново се появи болка в кръста на същото място, която силно ме притеснява. Не боли постоянно, но все пак се появява доста често. Болката не е много силна, общо взето интензитетът и усещането са точно като преди операцията, но тогава очевидно е имало причнина.
Нормално е наличието на подобна болка след тази операция? Да отида ли веднага да ме прегледат или да изчакам до другия понеделник, когато е контролният ми преглед след операцията?

д-р Цончев

Re: Отстраняване на едната фалопиева тръба

Мнение от д-р Цончев » 20 мар 2012 11:35

Нормално е наличието на подобна болка след тази операция?
не може еднозначно да се отговори на такъв въпрос. Ако болката се засилва или се променя и разширява е добре да се направи контролен преглед.

kamelia_1326

Re:cvetna bremennost ili ne

Мнение от kamelia_1326 » 23 мар 2012 12:06

:D :D :D :D :D здравейте,нова сам тук! zdraveite na vsi4ki ; az sam nova tuk i bih iskala da si spodelq i moqt problem,i da 4uq vashite saveti! ot dva meseca neshto se slu4va s men,po princip cikalat si mi e redoven kara mi po 6 dni,no poslednite dva pati mi idva i parvite dva dni e normalno,no posle spira za den,i posle samo me zacapva!Osven tova mi se gadi postoqnno,kravnoto si igrae igri4ki s men,glavata me boli dosta,no tai kato ne sam mnogo sigurna ,a i me e strah da pravq test,kakvo li moje da e!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 мар 2012 14:47

Моля, пишете на кирилица!!

elian83

Мнение от elian83 » 11 фев 2013 17:30

Здравейте,

Преди седмицa с лапароскопия ми отстраниха дясна тръба. Причината беше извънматочна бременност в 5/6 г.с. Единственият физически симптом беше болка в корема ниско от страната на тръбата и прокървяване.
Махнаха я, държаха ме 1 ден в болница и ме изписаха.Да поясня само , че съм в чужбина и не съм доволна от медицинското обслужване тук. 24 часа след операцията припаднах . Повиках отново бърза помощ, но след 40 мин чакане се обадихме и я отказахме. Вече една седмица лежа и кръвното ми е доста ниско около 90/80-50/45. болки нямам и слабото кървене мина, но се чувствам замаена постоянно.Корема постоянно си го чувствам подут въпреки , че избягвам храни , които подуват. Контролен преглед не са ми назначили, а за конците отговориха , че не трябва да се махат.Преди операцията ги помолих да огледат яйчниците ми и другата тръба и после ми казаха , че всичко е наред с тях. След месец се прибирам в България . Моля за съвет и препоръка какви изследвания да направя в България преди да подновя опитите за забременяване, от които така ме е страх.Благодаря предварително ! Бъдете здрави!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 11 фев 2013 19:24

В София, в Майчин дом има специализиран кабинет по семейно планиране, ще изложите там проблемите си и ще получите насоки какво да правите.

obgynmedical

Мнение от obgynmedical » 11 фев 2013 22:27

Вземете си всички документи, епикриза задължително от болницата, където са ви оперирали, че в България ще ви подеме голямата медицина.
АГ специалист Варна

elian83

Мнение от elian83 » 12 фев 2013 01:59

Благодаря за отговорите! За съжаление документа ми е един единствен лист - освобождаващо от отговорност писмо , в което не пише почти нищо.Още един път благодаря!

Отговори

Върни се в “Искам бебе!”