Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Учените обаче смятат, че има ваксина
Как реагира имунната система?
Енергоспестяващото строителство води до натрупване на радон
Всичко започва от централната нервна система
реклама

Искам бебе,но имам стомашни проблеми

Модератори: админ, консултанти

Искам бебе,но имам стомашни проблеми

Мнениеот albenau » 03 Апр 2010 20:40

Здравейте, на 32 години съм,имам син на почти 5 години и искам да имам второ дете, но от около година и половина имам стомашни проблеми заради които пия почти редовно инхибитори на протонната помпа,имам увеличен и стеатозен черен дроб,и почти постоянна болка в кръста.Въпросът ми е може ли да се пият инхибитори на протонната помпа по време на бременност/през първата бременност имах много киселини,всъщност тогава разбрах какво представляват киселините/,може ли да се пият подобни лекарства докато се кърми и вредят ли по някакъв начин на плода и след това на бебето.Това е единственото нещо което ме притеснява иначе имам голямо желание за второ дете
albenau

Re: Искам бебе,но имам стомашни проблеми

Мнениеот д-р Цончев » 04 Апр 2010 19:52

Какво точно пиете?
д-р Цончев

Мнениеот albenau » 04 Апр 2010 22:51

пих биопразол,пробитор,нексиум,последно пих мепрезор.Четох че са противопоказни по време на бременност и по време на кърмене.Вие какво мислите,и какво ще ме посъветвате
albenau

Мнениеот д-р Цончев » 07 Апр 2010 18:27

При различните препарати данните за прием и бременност са различни, при нексиум например са недостатъчни. Това означава, че преди да забременеете следва да се консултирате с гастроентеролог, който да бъде уведомен за тези ви планове и да прецени какво ще е подходящо в случая да приемате.
д-р Цончев

Назад към Искам бебе!