Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Отделени белтъци с урината - водещи симптоми
Някои норми за ръста на детето
И само сексуалният акт ли може да го постигне
реклама

Искам бебе,но имам стомашни проблеми

Модератори: админ, консултанти

Искам бебе,но имам стомашни проблеми

Мнениеот albenau » 03 Апр 2010 20:40

Здравейте, на 32 години съм,имам син на почти 5 години и искам да имам второ дете, но от около година и половина имам стомашни проблеми заради които пия почти редовно инхибитори на протонната помпа,имам увеличен и стеатозен черен дроб,и почти постоянна болка в кръста.Въпросът ми е може ли да се пият инхибитори на протонната помпа по време на бременност/през първата бременност имах много киселини,всъщност тогава разбрах какво представляват киселините/,може ли да се пият подобни лекарства докато се кърми и вредят ли по някакъв начин на плода и след това на бебето.Това е единственото нещо което ме притеснява иначе имам голямо желание за второ дете
albenau

Re: Искам бебе,но имам стомашни проблеми

Мнениеот д-р Цончев » 04 Апр 2010 19:52

Какво точно пиете?
д-р Цончев

Мнениеот albenau » 04 Апр 2010 22:51

пих биопразол,пробитор,нексиум,последно пих мепрезор.Четох че са противопоказни по време на бременност и по време на кърмене.Вие какво мислите,и какво ще ме посъветвате
albenau

Мнениеот д-р Цончев » 07 Апр 2010 18:27

При различните препарати данните за прием и бременност са различни, при нексиум например са недостатъчни. Това означава, че преди да забременеете следва да се консултирате с гастроентеролог, който да бъде уведомен за тези ви планове и да прецени какво ще е подходящо в случая да приемате.
д-р Цончев

Назад към Искам бебе!