ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

Може ли да се забременее след прием на противозачатъчни?

Модератори: админ, консултанти

христина истаткова

Re: Може ли да се забременее след прием на противозачатъчни?

Мнение от христина истаткова » 27 ное 2014 15:35

Здравейте, сестра ми има проблем със забременяването, тя е на 30 години, но проблема е там че през 2002 година тя замина в чужбина и цикъла и станал непостоянен. В България един генеколог и беше предписал противозачатъчни с цел регулиране на цикъла и тя започна да ги приема постоянно, като и казал че няма проблем да забременее по всяко време стига да спре хапчетата поне един месец по-рано. Началото на тази година тя била бременна, но изглежда извънматочно и изгуби бебето. От тогава насам тя няма цикъл и незнаем каква е причината. Казали й че организма й произвеждал повече мъжки хормони. Искам да знам какви са причините за липсата на цикъл, има ли шанс да забременее и как може да се излекува. Благодаря Ви предварително

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 ное 2014 15:26

Ето тук сме писали повече по въпроса:
http://www.puls.bg/illnes/issue_290/part_2.html

Ana_ilieva

Мнение от Ana_ilieva » 26 дек 2016 03:03

Здравейте! Моите въпроси също малко се отклоняват от темата, но ще съм благодарна ако помогнете! На 20 години съм и имам много нередовен цикъл заради поликистозни яйчници и появила се коста. Гинеколог ми предписа прием на противозачатъчни за 3 месеца. Изпих първото хапче както каза лекаря и беше 2рия ден от цикъла, който цикъл всъщност беше вторият който идва за месеца отново заради кистата .Та изпих хапчето и продължих да ги пия следващите 20 дни в точен час (само 1 ден закъснях с 2 часа) докато не дойде деня да изпия предпоследното и при полов акт с приятеля ми той свърши в мен. На сутринта това се повтори. Същата вечер изпих и последното хапче.сега обаче вече минаха 2 дни и никакъв цикъл не ми идва а ми казаха че трябва да дойде за този период от 7 дни между пиенетата на хапчетата. Въпросът ми е дали има вероятност да съм бременна и дали тестът ще е верен ако го направя утре-на 3тия ден след последното хапче и 4тия ден след половия акт?
Предварително благодаря!

Ana_ilieva

Мнение от Ana_ilieva » 26 дек 2016 03:11

Здравейте! Моите въпроси също малко се отклоняват от темата, но ще съм благодарна ако помогнете! На 20 години съм и имам много нередовен цикъл заради поликистозни яйчници и появила се коста. Гинеколог ми предписа прием на противозачатъчни за 3 месеца. Изпих първото хапче както каза лекаря ни беше 2рия ден от цикъла, който всъщност беше вторият който идва за месеца отново заради кистата .та изпих хапчето и продължих да ги пия следващите 20 дни в точен час (само 1 ден закъснях с 2 часа) докато не дойде деня да изпия предпоследното и при полов акт с приятеля ми той свърши в мен. На сутринта това се повтори. Същата вечер изпих и последното хапче.сега обаче вече минаха 2 дни и никакъв цикъл не ми идва а ми казаха че трябва да дойде за този период от 7 дни между пиенетата на хапчетата. Въпросът ми е дали има вероятност да съм бременна и дали тестът ще е верен ако го направя утре-на 3тия ден след последното хапче и 4тия ден след половия акт?
Предварително благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 дек 2016 20:54

До днес не е ли дошъл мензиса?

Отговори

Върни се в “Искам бебе!”