Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Кои хранителни вещества ни правят щастливи?
Специалистите препоръчват енергичните тренировки
Съдържа важни хранителни вещества
Проучване се опитва да разбере човешкия микробиом
реклама

Може ли да се забременее след прием на противозачатъчни?

Модератори: админ, консултанти

Може ли да се забременее след прием на противозачатъчни?

Мнениеот галенце » 05 Май 2009 16:35

Пия ясмин от година, ще мога ли да забременея след като спра да приемам противозачатъчните и трябва ли да почивам. Имам поликистони яйчници и е неизбежен приема, имам детенце на година и четири месеца, и ми казаха че ако решим да имаме второ детенце трябва да са минали поне две години без прием на хапчета, дали е така? :?: :roll:
галенце

Re: Може ли да се забременее след прием на противозачатъчни?

Мнениеот д-р Цончев » 06 Май 2009 12:09

Това не ми се струва вярно. Кой го е казал?
д-р Цончев

Мнениеот галенце » 07 Май 2009 09:22

Сгъстявал се секрета и трудно сперматозоида можел да достигне до яйцеклетката и да я оплоди, имало време на изчистване на организма, поне така коментират жени които приемат противозачатъчни, така са им обяснили аг, за това се допитвам за мнения просто изключих да попитам аг си. :roll:
галенце

Мнениеот д-р Цончев » 08 Май 2009 17:56

Да, както подозирах - слухове. След прекратяване на приема на противозачатъчните медикаменти, при условие че менструалния цикъл е редовен и няма проблеми от друго естество обикновено няма проблеми със забременяване - трудно е да се фиксира конкретен срок, но след няколко месеца може да се очаква. При условие, че се опитва естествено....
д-р Цончев

Мнениеот галенце » 08 Май 2009 21:22

Благодаря д-р Цончев за ценната имформация, хубаво е че ви има, благодаря още веднъж :)
галенце

Мнениеот let » 01 Юни 2009 09:23

Галенце на мен също ми поставиха диагноза поликистозни яйчници и гинеколожката ми каза че ще се наложи да пия противозачатъчни Когато я попитах дали ще има проблем ако в близко бъдеще реша да забременея тя каза че е достатъчно дори само два месеца да пия хапчета и когато ги спра живот и здраве може още на следващия месец нещата да се получат Дори спомена че някои жени забременяват по лесно след прием на противозачатъчни - по време на приема организма си почивал или нещо подобно Не съм много наясно какво означава това предполагам Доктора по добре ще обясни Успех
let

Мнениеот daniela_delova » 22 Авг 2011 17:57

Здравейте, за пръв път пиша във форум и имам един въпрос, не е точно в темата но... :oops: Взимах противозачатъчни 10 месеца без почивка, ходих на доктор и ми откри миома малка колкото череша.Доктра ме посъветва да спра хапчетата и да почваме опити за бебе,но вече втори месец няма "бебе", дали да се притеснявам или излишно драматизирам. :roll:
daniela_delova

Мнениеот д-р Цончев » 26 Авг 2011 22:42

Въобще не "драматизирайте" - продължавайте с правенето на бебе. 2 месеца нищо не са...
д-р Цончев

Мнениеот blood_love94 » 10 Дек 2011 10:34

Два месеца вече си пия противозачатачните, но първите не ги почнах от 1 ден на менструацията, ами на 5 и не прочетох, че трябва поне седмица да се предпазваме и на 3тия ден вече приятеля ми започна да свършва в мен (правим секс поне по 1-2 пъти секс на ден)! Имали вероятност да съм бременна и дали ако си направя тест той ще покаже правилно?! :|
blood_love94

Мнениеот д-р Цончев » 14 Дек 2011 23:22

Имали ли сте мензис след началото на приема на противозачатъчни?
д-р Цончев

Мнениеот blood_love94 » 23 Дек 2011 11:52

Ами има кървене, но е много слабо! Не е както е било преди!
blood_love94

Мнениеот д-р Цончев » 24 Дек 2011 22:32

Трудно ми е да отговоря, не съм АГ, по принцип контрацептива може да промени характера на мензиса, теста за бременност следва да покаже правилен резултат.
д-р Цончев

Мнениеот Rosi0000 » 28 Юни 2012 19:25

Здравейте
преди 2 месеца ми изписаха diane35 поради не редовен цикъл искам да попитам надеjно ли е то като противозачатъчно ,не съм имала сексуален контакт било 10 месеца годеника ми е в чужбина сега предsтои да се върне може ли да разчитатан на хапчетата че съм опaзена или да се пазим по друг начин в момента пия втората таплетка
Rosi0000

Мнениеот д-р Цончев » 28 Юни 2012 23:50

Ако се пият според предписанията - да. Процентът и рисковете от забременяване са описани в листовката, но те са по-скоро статистически.
д-р Цончев

Мнениеот Joannka » 13 Ное 2013 16:17

Здравейте, моят въпрос може малко да се отклонява от темата, но е свързан с противозачатъчните хапчета. Въпроса ми е при прием на противозачатъчни хапчета, може ли да се забременне и бременноста да е цветна? По конкретно искам да попитам ако пием хапчетата редовно, както са ни предписани и по схемата, и в последствие забременеем възмоно ли е да ни идва мензиса, както обикновенно в деня или при приема на хапчетата, ако има бременност няма да имаме кървене през 7те дни, в които не взимаме хапчетата и се почива?
Joannka

Назад към Искам бебе!