Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Грипните вируси спомагат растежа на налични бактерии в носа...
И какво да очакваме в бъдеще?
Най-вероятната причина е успокояващият й ефект
реклама

Може ли да се забременее след прием на противозачатъчни?

Модератори: админ, консултанти

Може ли да се забременее след прием на противозачатъчни?

Мнениеот галенце » 05 Май 2009 16:35

Пия ясмин от година, ще мога ли да забременея след като спра да приемам противозачатъчните и трябва ли да почивам. Имам поликистони яйчници и е неизбежен приема, имам детенце на година и четири месеца, и ми казаха че ако решим да имаме второ детенце трябва да са минали поне две години без прием на хапчета, дали е така? :?: :roll:
галенце

Re: Може ли да се забременее след прием на противозачатъчни?

Мнениеот д-р Цончев » 06 Май 2009 12:09

Това не ми се струва вярно. Кой го е казал?
д-р Цончев

Мнениеот галенце » 07 Май 2009 09:22

Сгъстявал се секрета и трудно сперматозоида можел да достигне до яйцеклетката и да я оплоди, имало време на изчистване на организма, поне така коментират жени които приемат противозачатъчни, така са им обяснили аг, за това се допитвам за мнения просто изключих да попитам аг си. :roll:
галенце

Мнениеот д-р Цончев » 08 Май 2009 17:56

Да, както подозирах - слухове. След прекратяване на приема на противозачатъчните медикаменти, при условие че менструалния цикъл е редовен и няма проблеми от друго естество обикновено няма проблеми със забременяване - трудно е да се фиксира конкретен срок, но след няколко месеца може да се очаква. При условие, че се опитва естествено....
д-р Цончев

Мнениеот галенце » 08 Май 2009 21:22

Благодаря д-р Цончев за ценната имформация, хубаво е че ви има, благодаря още веднъж :)
галенце

Мнениеот let » 01 Юни 2009 09:23

Галенце на мен също ми поставиха диагноза поликистозни яйчници и гинеколожката ми каза че ще се наложи да пия противозачатъчни Когато я попитах дали ще има проблем ако в близко бъдеще реша да забременея тя каза че е достатъчно дори само два месеца да пия хапчета и когато ги спра живот и здраве може още на следващия месец нещата да се получат Дори спомена че някои жени забременяват по лесно след прием на противозачатъчни - по време на приема организма си почивал или нещо подобно Не съм много наясно какво означава това предполагам Доктора по добре ще обясни Успех
let

Мнениеот daniela_delova » 22 Авг 2011 17:57

Здравейте, за пръв път пиша във форум и имам един въпрос, не е точно в темата но... :oops: Взимах противозачатъчни 10 месеца без почивка, ходих на доктор и ми откри миома малка колкото череша.Доктра ме посъветва да спра хапчетата и да почваме опити за бебе,но вече втори месец няма "бебе", дали да се притеснявам или излишно драматизирам. :roll:
daniela_delova

Мнениеот д-р Цончев » 26 Авг 2011 22:42

Въобще не "драматизирайте" - продължавайте с правенето на бебе. 2 месеца нищо не са...
д-р Цончев

Мнениеот blood_love94 » 10 Дек 2011 10:34

Два месеца вече си пия противозачатачните, но първите не ги почнах от 1 ден на менструацията, ами на 5 и не прочетох, че трябва поне седмица да се предпазваме и на 3тия ден вече приятеля ми започна да свършва в мен (правим секс поне по 1-2 пъти секс на ден)! Имали вероятност да съм бременна и дали ако си направя тест той ще покаже правилно?! :|
blood_love94

Мнениеот д-р Цончев » 14 Дек 2011 23:22

Имали ли сте мензис след началото на приема на противозачатъчни?
д-р Цончев

Мнениеот blood_love94 » 23 Дек 2011 11:52

Ами има кървене, но е много слабо! Не е както е било преди!
blood_love94

Мнениеот д-р Цончев » 24 Дек 2011 22:32

Трудно ми е да отговоря, не съм АГ, по принцип контрацептива може да промени характера на мензиса, теста за бременност следва да покаже правилен резултат.
д-р Цончев

Мнениеот Rosi0000 » 28 Юни 2012 19:25

Здравейте
преди 2 месеца ми изписаха diane35 поради не редовен цикъл искам да попитам надеjно ли е то като противозачатъчно ,не съм имала сексуален контакт било 10 месеца годеника ми е в чужбина сега предsтои да се върне може ли да разчитатан на хапчетата че съм опaзена или да се пазим по друг начин в момента пия втората таплетка
Rosi0000

Мнениеот д-р Цончев » 28 Юни 2012 23:50

Ако се пият според предписанията - да. Процентът и рисковете от забременяване са описани в листовката, но те са по-скоро статистически.
д-р Цончев

Мнениеот Joannka » 13 Ное 2013 16:17

Здравейте, моят въпрос може малко да се отклонява от темата, но е свързан с противозачатъчните хапчета. Въпроса ми е при прием на противозачатъчни хапчета, може ли да се забременне и бременноста да е цветна? По конкретно искам да попитам ако пием хапчетата редовно, както са ни предписани и по схемата, и в последствие забременеем възмоно ли е да ни идва мензиса, както обикновенно в деня или при приема на хапчетата, ако има бременност няма да имаме кървене през 7те дни, в които не взимаме хапчетата и се почива?
Joannka

Следваща

Назад към Искам бебе!