Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Те действат като "гимнастика за мозъка"
Всеки пациент ще има ясен лимит за доболнична помощ
100 хиляди българи страдат от болестта на Алцхаймер
реклама

Обща замаяност и световъртеж

Модератори: админ, консултанти

Re: Обща замаяност и световъртеж

Мнениеот д-р Цончев » 24 Юни 2010 21:11

Някакви медикаменти приемате ли за паническото разстройство?
д-р Цончев

Мнениеот unknnown » 24 Юни 2010 22:24

Не, абсолютно никакви. Нито преди, нито сега.... не знам какво да мисля и какво да правя. Страх ме е да не би да е нещо страшно и нелечимо.... :(
unknnown

Мнениеот hazinka » 09 Авг 2010 16:20

и аз имам същия проблем.тежест и болки в главата и виене на свят,почти непрекъснато.даже ми се повдига от това,висока съм 1 74 и като вървя като гледам на долу все едно съм на 1 метър от земята,сякаш краката ми са къси.не мога да си въртя главата,незнам какво се прави в случая?доплер,еег и при кой лекар се ходи?
hazinka

Мнениеот krisencetoy » 15 Ное 2010 14:38

И аз имам тези пробреми вече ми писна от три години ходя по доктори и не зная
към какъв специалист да се обърна
krisencetoy

Мнениеот krisencetoy » 15 Ное 2010 14:47

Преди 6 месеца започнах да пия Золофт и Еспритал, отначало имаше ефект ,но
от месец съм зле не отивам при личния защото знам какво ще ми каже.
Замаяна съм имам болки във врата и гърдите,главоболие,трудно преглъщам,стискам зъби неволно,бързо се уморявам .Моля Ви помогнете!
krisencetoy

Мнениеот unknnown » 19 Ное 2010 20:25

И аз бях замаяна, имах главоболие и стисках неволно зъби и пръстите на ръцете ми бяха в много необичайни пози. Казаха ми ПР. Отиди при психиатър, психолог.....
unknnown

Мнениеот dpetrov77 » 15 Фев 2011 12:26

Преживях това нещо за което пишете в края на 2009 , спортувах усилено цяла година , диети тичане фитнес , в края на октомври макар че времето бе студено отидох да тичам ,но изглежда съм настинал , на следващия ден се чувствах замяан беше ми едно такова гадно. Пих разни колдрекси и всичко отшумя , но след 1 седмица получих силна болка отзад в главата , не беше от кръвно определено мерих го , ден два не минава. Започна едно потене след лягане вечер сърцебиене и увеличаване на пулса , болката в главата се премессти отгоре и в очната област , главата пулсираше , получих и силно свиррене в ушите / шум/, не можех да спя наплаших се на следващия ден започна едно олюляване и замаяност /световъртеж/.
Тръгнах по доктори , снимки изследвания за едиа месец наринах около 1000 лева , ямр , скенер , изследвахме цялото тяло не остана орган , единствено което може би би могло да оказва някакъв ефект бе открита остеохондроза 1 стадий на шийни прешлени но едва ли от тях би ммогло да е .
Появиха се може би след месец и зрителни проблеми , не можех да фокусирам надалеко и очите ме боляха както и челото и цяялата глава.
Силно се бях наплашил от всичко което става и получих и страхови неврози и паническо разстройство , а съм голям мъж и нищо до този момент не ме бе плашаело .
Вглъбих се в себе си , започнах да чувствам всяко едно нещо и всичко дори и най малкото изтръпване болчица и т.н ме плашеше , спрях да се храня защото ми беше замаяно , за един месец от 105 кг станах 90 , мислех че просто съм болен и ще си отида от тоя свят , а никой не откриваше нищо , бях здрав като бик според лекарските думи, а не можех да ходя от световъртеж и главоболие.
Всичко продължи една година , къде се оправях къде не , имаше някакви периоди в които малко ме облекчаваше ,но без серизоен напредък.
П о моите наблюдения забелязах че лятото главоболието намаля , а студените дни и особено ако ме духне вятъра и веднага се чувствам замаян и вял .
Според последния посетен лекар наскоро към края на 2010 психиатър , съм бил изпаднал в депресия и ми назначи лечение с сероксат , имаше някакво подобрение малко по сигурен се почувствах но главоболието си остана , цялата предна част на лицето и отгоре главатта ме боляха.
В началото на 2011 , бях убеден че имам синузит според наблюденията ми , когато правех снимка на главата за синузит определено имаше засенчване , но доктора отсече че нямам.
Купих си назодрен , първите три дена нищо освен обилен теч на чист прозрачен секрет от носоглътката и кихане , след 4 пръскане на сутринта когато се изсекнах в банята от носа и устата изтече доста чисто жълт гъст секрет наистина беше доста сигурно към 100 мл.
Следващите дни главоболието както си беше дошло , изненадващо си отиде , не вярвах какво се случи , от един месец нямам главоболие , очите ми се оправиха и виждам нормално , тежестта и болката в лицевата и горната част на главата изчезна , замайването и свтовъртежа също , имам нстроение храня се нормално и съм отново стария аз който бях преди да се случи това.
Понякога всичко се крие в малките неща невидими за нас , не вярвам в родното здравопазване откакто преживях това повече от една година мъки , и пръснати около 2 500 лева за различни лекари , прегледи , терапии , лекарства , и какво ли още не.
dpetrov77

Мнениеот kkk90 » 30 Мар 2011 20:16

Здравейте ! от 2 години и половина и аз съм със същите оплаквания .. Всичко почна ( поне аз така го свързвам ) когато почнах да спа погрешно - по корем и главата извъртяна на 90 градуса. До преди това цял живот спах на една страна или по гръб но тогава реших, че по корем ми е по-удобно и вече 2год. спа така.
В началото почна единствено да ми се схваща много лесно врата. След 2-3 седмици почнах да получавам силно сърцебиене, като че ли бях превъзбуден без да има някаква причина. Като си лягах вечер цялото тяло ми пулсираше от усиления ритъм и особено мускулите на врата. След 2 месеца започна и замайването. 2 седмици бях като блокирал, не знаех какво става около мен. Направиха ми пълна кръвна картина, изследваха ми хормоните, направиха ми ЯМР на главата, отидох и на очен преглед и единственото нередно нещо, което ми бяха открили беше хоризонтален нистагъм при поглед наляво.. Реших, че трябва да отида на масаж, тъй като ми беше доста схванат врата и масажистът ми каза, че целият ми врат е на пластове и топчета. След като ме масажира на другия ден се почувствах много по-добре и така си изкарах цялото лято, въпреки че усещах, че нещо не е наред, но не до такава степен. Когато настъпи есента, вратът ми отново почна да се схваща и замайването се появи също. Отидох на масаж при същият човек, но този път 10 пъти и то без никакъв резултат. Вратът ми се отпускаше, но замайването не изчезваше. Почнах да пия витамини, пил съм и селен и гинкобилоба, милагама и какво ли още не и отново без резултат. Впоследствие ми направиха доплер на вертебралните артерии и ЕМГ и отново всичко беше наред. Посетих и отоневролог, който само потвърди факта, че наистина имам замаяност, но не вижда къде е причината. Като цяло симптомите ми са замаяност, липса на концетрация, променливо зрение, лек шум в ушите от както изкарах синузит зимата, и сърцебиене. Някой да се сеща нещо което може да съм изпуснал да изследвам или причината за симптомите ми ?
kkk90

Мнениеот valeto » 05 Окт 2011 18:50

Защо има толкова страдащи хора като мен.И аз съм така от 7 години диагноза няма или поне не уточнена защото всеки лекар ти казва различно.Може ли човек да ляга и става със замаяна глава да работи да си върши домашните задължения,да си гледа семейството и децата.Като не ти откриват нищо те пращат на психиатър и ето ти стреса и ПР са налице дори и да не си ги имал.Аз съм вече така както казах много години, не съм спряла да даботя и да си гледам детето и семейството въпреки че всеки ден ми е ад.Нямали някой добър специалист да се включи и да ни помогне или човек изстрадал да даде съвет.Такъв живот е направо отвратителен и най лошото е че никой не ти вярва.
valeto

Мнениеот kroelahai » 20 Ное 2011 19:48

Аз също страдам от виене на свят ,имам и главоболие ,но ходих при личният лекар и той ми пусна иследвания ,оказа се че всичко е в нормите ,тогава каза да си направя ренген на шийни прешлени и го направих .
Оказа се че имам ОСТЕОХОНДРОЗА ,пише изправена шийна лордоза ,остеофити по прешлените тела ,стеснено дисково пространство на нива С4-5 С5-6 .
Освен това да спя на подходящ матрак и на подходяща възглавница никой нищо не ми каза ,какво трябва от тук на татък да направя ,и има ли нещо с което да ми се подобри състоянието ,например физиотерапията ще ме облекчи ли ?
Бисте ми ми обяснили какво означава С4-5 С5-6 ,защото моя близка е със същата диагноза ,само че на нея пише стеснено дисково пространство на нива С6 ,това различни ли е от моето С5-6 .
kroelahai

Мнениеот cilibrik » 20 Дек 2011 13:33

Моите симптоми започнаха с болка в гърдите , но от страната на гърба. После продължиха със запек и понякога стомашно растройство. Често каркорене на червата , след време започнаха болки в главата и обща замаяност. Трудно се концентрирах и също ми беше намалена способноста да наблюдавам движещи се предмети.Като цяло имах чувството че губя реалността. Това продължи две седмици като болката в главата отшумя. Бях на лекар предположиха , че имам проблем с щитовидната жлеза , направих изследвания , нямах такива проблеми. После започнаха болки под ушите и под мишниците , предположиха , че са лимфни възли. След редица изследвания не успяха да открият какво ми е. Замаяността и чревното къркорене продължиха , бях в депресия. След като никой доктор не разбра какво ми е , аз реших , че е възможно да имам стомашни проблеми и в следствие на това проблеми с храносмилателнето. Започнах да пия Раполазол на 4-тия ден , симптомите на замаяност започнаха да отминават , къркоренето на червата намаля. Сега съм в много по-добро състояние. Най-вероятно съм развил гастрит или друг стомашен проблем. Не съм хуманен лекар , студент съм ветеринарна медицина и си имам представа от медицина. Ако някой има подобни симптоми , да опита това което направих и ако може ми кажете дали е подействало
cilibrik

Мнениеот kaulitz » 16 Май 2012 11:11

здравей cilibrik може ли да ми дадеш скайп или имейл да се свържа с теб и аз имам подобни проблеми :)
kaulitz

Мнениеот palomita » 12 Окт 2012 19:29

absolutno vsi4ko e ot nervite piite pove4e magnezii
http://ivem-center.com/index.php?option ... &Itemid=34
palomita

Мнениеот nezi_bl » 27 Окт 2012 11:03

Здравейте, моята майка беше в състоянието което повечето от вас описват в продължение на 10 години. Но аз съм щастлива защото намерих начин да и помогна и да я отърва от това ужасно ежедневно състояние. Питате се как с помоща на БАД / Биологично активни добавки /. И вече 2 години тя е една щастлива жена защото забрави за замаяността, световъртежа, главоболието и общата отпадналост. Който се интересува повече да пише на елктронната ми поща с радост ще отговоря на въпросите му а следния е-mail : n_kyoseva@abv.bg .
nezi_bl

Мнениеот genady89 » 05 Фев 2013 22:14

Подобен проблем имам и аз...виене на свят, болка в корема..леко замайване в очите и главоболие... дни преди това имах сърбеж по цялото тяло...моля помогнете какво може да е
genady89

ПредишнаСледваща

Назад към Главоболие. Мигрена