Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Заболяванията на еднокринната система заемат второ място след ...
Движението е жизнено важно за всички нас
Точно обратното, оказва се
реклама

Обща замаяност и световъртеж

Модератори: админ, консултанти

Re: Обща замаяност и световъртеж

Мнениеот д-р Цончев » 24 Юни 2010 21:11

Някакви медикаменти приемате ли за паническото разстройство?
д-р Цончев

Мнениеот unknnown » 24 Юни 2010 22:24

Не, абсолютно никакви. Нито преди, нито сега.... не знам какво да мисля и какво да правя. Страх ме е да не би да е нещо страшно и нелечимо.... :(
unknnown

Мнениеот hazinka » 09 Авг 2010 16:20

и аз имам същия проблем.тежест и болки в главата и виене на свят,почти непрекъснато.даже ми се повдига от това,висока съм 1 74 и като вървя като гледам на долу все едно съм на 1 метър от земята,сякаш краката ми са къси.не мога да си въртя главата,незнам какво се прави в случая?доплер,еег и при кой лекар се ходи?
hazinka

Мнениеот krisencetoy » 15 Ное 2010 14:38

И аз имам тези пробреми вече ми писна от три години ходя по доктори и не зная
към какъв специалист да се обърна
krisencetoy

Мнениеот krisencetoy » 15 Ное 2010 14:47

Преди 6 месеца започнах да пия Золофт и Еспритал, отначало имаше ефект ,но
от месец съм зле не отивам при личния защото знам какво ще ми каже.
Замаяна съм имам болки във врата и гърдите,главоболие,трудно преглъщам,стискам зъби неволно,бързо се уморявам .Моля Ви помогнете!
krisencetoy

Мнениеот unknnown » 19 Ное 2010 20:25

И аз бях замаяна, имах главоболие и стисках неволно зъби и пръстите на ръцете ми бяха в много необичайни пози. Казаха ми ПР. Отиди при психиатър, психолог.....
unknnown

Мнениеот dpetrov77 » 15 Фев 2011 12:26

Преживях това нещо за което пишете в края на 2009 , спортувах усилено цяла година , диети тичане фитнес , в края на октомври макар че времето бе студено отидох да тичам ,но изглежда съм настинал , на следващия ден се чувствах замяан беше ми едно такова гадно. Пих разни колдрекси и всичко отшумя , но след 1 седмица получих силна болка отзад в главата , не беше от кръвно определено мерих го , ден два не минава. Започна едно потене след лягане вечер сърцебиене и увеличаване на пулса , болката в главата се премессти отгоре и в очната област , главата пулсираше , получих и силно свиррене в ушите / шум/, не можех да спя наплаших се на следващия ден започна едно олюляване и замаяност /световъртеж/.
Тръгнах по доктори , снимки изследвания за едиа месец наринах около 1000 лева , ямр , скенер , изследвахме цялото тяло не остана орган , единствено което може би би могло да оказва някакъв ефект бе открита остеохондроза 1 стадий на шийни прешлени но едва ли от тях би ммогло да е .
Появиха се може би след месец и зрителни проблеми , не можех да фокусирам надалеко и очите ме боляха както и челото и цяялата глава.
Силно се бях наплашил от всичко което става и получих и страхови неврози и паническо разстройство , а съм голям мъж и нищо до този момент не ме бе плашаело .
Вглъбих се в себе си , започнах да чувствам всяко едно нещо и всичко дори и най малкото изтръпване болчица и т.н ме плашеше , спрях да се храня защото ми беше замаяно , за един месец от 105 кг станах 90 , мислех че просто съм болен и ще си отида от тоя свят , а никой не откриваше нищо , бях здрав като бик според лекарските думи, а не можех да ходя от световъртеж и главоболие.
Всичко продължи една година , къде се оправях къде не , имаше някакви периоди в които малко ме облекчаваше ,но без серизоен напредък.
П о моите наблюдения забелязах че лятото главоболието намаля , а студените дни и особено ако ме духне вятъра и веднага се чувствам замаян и вял .
Според последния посетен лекар наскоро към края на 2010 психиатър , съм бил изпаднал в депресия и ми назначи лечение с сероксат , имаше някакво подобрение малко по сигурен се почувствах но главоболието си остана , цялата предна част на лицето и отгоре главатта ме боляха.
В началото на 2011 , бях убеден че имам синузит според наблюденията ми , когато правех снимка на главата за синузит определено имаше засенчване , но доктора отсече че нямам.
Купих си назодрен , първите три дена нищо освен обилен теч на чист прозрачен секрет от носоглътката и кихане , след 4 пръскане на сутринта когато се изсекнах в банята от носа и устата изтече доста чисто жълт гъст секрет наистина беше доста сигурно към 100 мл.
Следващите дни главоболието както си беше дошло , изненадващо си отиде , не вярвах какво се случи , от един месец нямам главоболие , очите ми се оправиха и виждам нормално , тежестта и болката в лицевата и горната част на главата изчезна , замайването и свтовъртежа също , имам нстроение храня се нормално и съм отново стария аз който бях преди да се случи това.
Понякога всичко се крие в малките неща невидими за нас , не вярвам в родното здравопазване откакто преживях това повече от една година мъки , и пръснати около 2 500 лева за различни лекари , прегледи , терапии , лекарства , и какво ли още не.
dpetrov77

Мнениеот kkk90 » 30 Мар 2011 20:16

Здравейте ! от 2 години и половина и аз съм със същите оплаквания .. Всичко почна ( поне аз така го свързвам ) когато почнах да спа погрешно - по корем и главата извъртяна на 90 градуса. До преди това цял живот спах на една страна или по гръб но тогава реших, че по корем ми е по-удобно и вече 2год. спа така.
В началото почна единствено да ми се схваща много лесно врата. След 2-3 седмици почнах да получавам силно сърцебиене, като че ли бях превъзбуден без да има някаква причина. Като си лягах вечер цялото тяло ми пулсираше от усиления ритъм и особено мускулите на врата. След 2 месеца започна и замайването. 2 седмици бях като блокирал, не знаех какво става около мен. Направиха ми пълна кръвна картина, изследваха ми хормоните, направиха ми ЯМР на главата, отидох и на очен преглед и единственото нередно нещо, което ми бяха открили беше хоризонтален нистагъм при поглед наляво.. Реших, че трябва да отида на масаж, тъй като ми беше доста схванат врата и масажистът ми каза, че целият ми врат е на пластове и топчета. След като ме масажира на другия ден се почувствах много по-добре и така си изкарах цялото лято, въпреки че усещах, че нещо не е наред, но не до такава степен. Когато настъпи есента, вратът ми отново почна да се схваща и замайването се появи също. Отидох на масаж при същият човек, но този път 10 пъти и то без никакъв резултат. Вратът ми се отпускаше, но замайването не изчезваше. Почнах да пия витамини, пил съм и селен и гинкобилоба, милагама и какво ли още не и отново без резултат. Впоследствие ми направиха доплер на вертебралните артерии и ЕМГ и отново всичко беше наред. Посетих и отоневролог, който само потвърди факта, че наистина имам замаяност, но не вижда къде е причината. Като цяло симптомите ми са замаяност, липса на концетрация, променливо зрение, лек шум в ушите от както изкарах синузит зимата, и сърцебиене. Някой да се сеща нещо което може да съм изпуснал да изследвам или причината за симптомите ми ?
kkk90

Мнениеот valeto » 05 Окт 2011 18:50

Защо има толкова страдащи хора като мен.И аз съм така от 7 години диагноза няма или поне не уточнена защото всеки лекар ти казва различно.Може ли човек да ляга и става със замаяна глава да работи да си върши домашните задължения,да си гледа семейството и децата.Като не ти откриват нищо те пращат на психиатър и ето ти стреса и ПР са налице дори и да не си ги имал.Аз съм вече така както казах много години, не съм спряла да даботя и да си гледам детето и семейството въпреки че всеки ден ми е ад.Нямали някой добър специалист да се включи и да ни помогне или човек изстрадал да даде съвет.Такъв живот е направо отвратителен и най лошото е че никой не ти вярва.
valeto

Мнениеот kroelahai » 20 Ное 2011 19:48

Аз също страдам от виене на свят ,имам и главоболие ,но ходих при личният лекар и той ми пусна иследвания ,оказа се че всичко е в нормите ,тогава каза да си направя ренген на шийни прешлени и го направих .
Оказа се че имам ОСТЕОХОНДРОЗА ,пише изправена шийна лордоза ,остеофити по прешлените тела ,стеснено дисково пространство на нива С4-5 С5-6 .
Освен това да спя на подходящ матрак и на подходяща възглавница никой нищо не ми каза ,какво трябва от тук на татък да направя ,и има ли нещо с което да ми се подобри състоянието ,например физиотерапията ще ме облекчи ли ?
Бисте ми ми обяснили какво означава С4-5 С5-6 ,защото моя близка е със същата диагноза ,само че на нея пише стеснено дисково пространство на нива С6 ,това различни ли е от моето С5-6 .
kroelahai

Мнениеот cilibrik » 20 Дек 2011 13:33

Моите симптоми започнаха с болка в гърдите , но от страната на гърба. После продължиха със запек и понякога стомашно растройство. Често каркорене на червата , след време започнаха болки в главата и обща замаяност. Трудно се концентрирах и също ми беше намалена способноста да наблюдавам движещи се предмети.Като цяло имах чувството че губя реалността. Това продължи две седмици като болката в главата отшумя. Бях на лекар предположиха , че имам проблем с щитовидната жлеза , направих изследвания , нямах такива проблеми. После започнаха болки под ушите и под мишниците , предположиха , че са лимфни възли. След редица изследвания не успяха да открият какво ми е. Замаяността и чревното къркорене продължиха , бях в депресия. След като никой доктор не разбра какво ми е , аз реших , че е възможно да имам стомашни проблеми и в следствие на това проблеми с храносмилателнето. Започнах да пия Раполазол на 4-тия ден , симптомите на замаяност започнаха да отминават , къркоренето на червата намаля. Сега съм в много по-добро състояние. Най-вероятно съм развил гастрит или друг стомашен проблем. Не съм хуманен лекар , студент съм ветеринарна медицина и си имам представа от медицина. Ако някой има подобни симптоми , да опита това което направих и ако може ми кажете дали е подействало
cilibrik

Мнениеот kaulitz » 16 Май 2012 11:11

здравей cilibrik може ли да ми дадеш скайп или имейл да се свържа с теб и аз имам подобни проблеми :)
kaulitz

Мнениеот palomita » 12 Окт 2012 19:29

absolutno vsi4ko e ot nervite piite pove4e magnezii
http://ivem-center.com/index.php?option ... &Itemid=34
palomita

Мнениеот nezi_bl » 27 Окт 2012 11:03

Здравейте, моята майка беше в състоянието което повечето от вас описват в продължение на 10 години. Но аз съм щастлива защото намерих начин да и помогна и да я отърва от това ужасно ежедневно състояние. Питате се как с помоща на БАД / Биологично активни добавки /. И вече 2 години тя е една щастлива жена защото забрави за замаяността, световъртежа, главоболието и общата отпадналост. Който се интересува повече да пише на елктронната ми поща с радост ще отговоря на въпросите му а следния е-mail : n_kyoseva@abv.bg .
nezi_bl

Мнениеот genady89 » 05 Фев 2013 22:14

Подобен проблем имам и аз...виене на свят, болка в корема..леко замайване в очите и главоболие... дни преди това имах сърбеж по цялото тяло...моля помогнете какво може да е
genady89

ПредишнаСледваща

Назад към Главоболие. Мигрена