ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Обща замаяност и световъртеж

Модератори: админ, консултанти

franseto

Обща замаяност и световъртеж

Мнение от franseto » 20 юни 2008 22:02

Здравейте! Много се радвам, че открих този форум и искрено се надявам на вашата помощ! Преди 2 месаца прекарах възпаление на ушите, впоследствие обаче ми се появи виене на свят,замъгленост при движение и реагиране, а също и постоянна стегнатост на тила. Направих консултации с отоневролог, невролог, ендокринолог и ПКК. Но нищо! Всички твърдят, че съм добре, а аз вече не издържам-едвам ходя на работа, немога да шофирам, нито да стоя изправен дълго време.
Ако имате каквато и да е било идея от какво може да се получат такива симтоми или вие сте имали подобни проблеми, моля ви споделете!

ДМ
Контакти:

Re: Обща замаяност и световъртеж

Мнение от ДМ » 21 юни 2008 09:06

Как се изразява замаяността световъртежа?
И аз имам подобни оплаквания от няколко години назад и поне ще обменим мнения.

franseto

Мнение от franseto » 21 юни 2008 11:52

Замайването е постоянно-буквално казано ходя, като човек изпил 2 водки, стъпвам несигурно, а ако покрай мен мине бързо кола залитам и се подпирам на нещо. Усещам също и постоянна стегнатост в главата, все едно, че нося стегната шапка. Пих два месеца Бетасерк, но ефектът беше нулев.

ДМ
Контакти:

Мнение от ДМ » 22 юни 2008 10:09

Ако нямате истински световъртеж - когато всичко се върти пред вас или тялото около околните предмети, чувството за хоризонтално или ветикално преместване, много вероятно е нещата да са на чисто "нервна" почва.
Какво сте преживяли напоследък, че се докарахте до това състояние?

franseto

Мнение от franseto » 22 юни 2008 11:13

Да, подобен въпрос ми беше задаван неколкократно. Въпреки това не съм имал абсолютно никакви проблеми наскоро, не съм преживявал стресови ситуации, не съм се притеснявал или изпитвал мъка, страдение.

Hristova

Мнение от Hristova » 20 яну 2009 20:23

zdraveite. spored men, trqbva da otidete na nevrolog i napravite dopler na glavata i snimka na siini presleni.uspeh

vykito_92

Мнение от vykito_92 » 24 яну 2009 00:01

Pri men e absolutno syshtiqt sluchai. Na 16 godini sam. predi 1 mesec mi se beshe poluchilo taka za nqkolko dena i mi mina. Svetovyrtej, i tochno kakto opisaniq sluchai pri dvijenie......... misleh si che e ot kryvnoto no dnes si premerih kryvnoto 70/120 i doktroa kaza che e dobre. Verno che stana dosta vreme vse sam bolen ot nachaloto na zimata razbolqvam se opravqm se.... vse antibiotici i sega qvno imashe nqkakyf grip s povryshtane,razstroistvo,temperatura... i predi 2-3 dena bqh po zle, no sega sam dobre ne mi se gadi, nqmam temp no vieneto na svqt ostana. syshto taka mi drazni na ochite svetlinata ako e prekaleno svetlo navyn ili ako se zagledam v svetli predmeti neznam dali ima neshto obshto s ochite. a sega piq i antibiotik... poneje doktora mi pusna nqkakva izsledvaniq za bybrecite.. nz ot kakvo moje da e tova viene na svqt. dnes cql den bqh zamaen.?!? blogodarq predvaritelno

klav

Мнение от klav » 17 юни 2009 10:48

От две години съм замаяна постояно, правих си всички изследвания, включително и скенер на глава и нищо.Минах и през антидепресанти и пак същото.Казват ми, че е на психична основа и незнам какво да мисля.Просто си свикнах с тази замаяност.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 юни 2009 16:55

Отоневролог гледал ли Ви е?

mdb

Мнение от mdb » 20 юни 2009 13:13

Знаете ли, аз също от години срадах от световъртеж и главозамайване, като при мен дори беше придружен с главоболие. Главоболието беше постоянно. А световъртежа ту се усилваше, ту намаляше, но никога не изчезваше. При преглед ми казваха, че всичко е наред. Но от 3 месеца съм добре. Разреших проблемите си с биопродукти. За повече информация пишете ми на e-mail:mdb@dir.bg

Romeo

Мнение от Romeo » 09 авг 2009 02:04

Здравейте! Аз съм 19 годишен и тренирам футбол! Преди 2 години претърпях 2 операции (апандисит и кисти на черния дроб) след това като започна да тренирам и изминат около месец тренировки започва симптомите изброени и от вас главоболие, замаяност, отпадналост, виене на свят...започнах да ходя по доктори (очен и невролог) всички изледвания ми бяха нормални единствено кръвното ми беше паднало, минах скенер и там всичко беше нормално...! Както виждам доста хора имат този проблен, но никой не дава точна диагноза, колкото и субективно да е, но поне да предложите начини за справяне с този проблем:!:

galq_vt

Мнение от galq_vt » 07 фев 2010 01:22

Д-р цончев.бихте ли отговорили и на мен? Моят проблем е от 2 месеца.Всичко започна от болки в гърдите,една сутрин се събудих с тях.Отидох на кардиолог и от там ми казаха,че няма проблем.Вероятна причина може да е от стомаха.Посетих и гастроентролог,оказа се,че проблема не минава изписаха ми пробитор и други лекарства, на които не помня имената.След това мочта лична лекарка ми каза,че имам проблеми с нервите,изпрати ме на невролог от където ми казаха, че нямам проблеми.В момента чувствам различни симптоми, от които болката в гърдите не престава и като стоя продължително време в легнало положение имам лека замаяност в очите.Като стана това продължава и много ме плаши.Виждам в огледалото зениците си много разширени.Какъв може да е моят проблем?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 фев 2010 11:26

лека замаяност в очите.
- това не го разбирам

Зениците е нормално да си променят размерите в зависимост от осветеността на средата и разстоянието до наблюдавания обект.

galq_vt

Мнение от galq_vt » 07 фев 2010 12:53

Благодаря ви все пак, че ми отговорихте ! :)

unknnown

Мнение от unknnown » 24 юни 2010 20:56

Здравейте, аз също имам подобен проблем. От няколко месеца изпитвам замаяност, едва ходя, а ако стоя повече време права имам чувството, че ще се забия по нос в земята. От известно време имам болки в лявото ухо и главоболие от същата страна. Бях на УНГ-лекар и ми каза, че ми е от мъдреца, който ще тръгне да расте на криво. Предстой ми да отида да ми направят снимка. Но възможно ли е един зъб да причини толкова дискомфорт. Пропуснах да кажа, че малко преди да се появи замаяността, лекар-специалист ми откри паническо разстройство. Не знам какво да правя и какво да мисля. Дискомфорта е ужасен....Дайте някакъв съвет?

Отговори

Върни се в “Главоболие. Мигрена”