ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Пийте чай от джинджифил
Хората на 90 - 102 са по-щастливи от 51 – 74-годишните
Преувеличават ли мъжете в страданията си
Формула дава резултата според пол, ръст, тегло и възраст

Ежедневно главоболие

Модератори: админ, консултанти

Станимира

Ежедневно главоболие

Мнение от Станимира » 06 окт 2017 09:18

Здравейте, ще се опитам да бъда максимално кратка.Преди година и половина започна главоболие от лявата половина на главата понякога беше притискаща болка (все едно имам каска на главата), друг път доста по силна и режеща, беше ми назначено от ЛЛ Нимезил и Невробекс, които до един момент помогнаха и болката спря може би за около половин година, докато юни месец тази година не се появи отново.Посетих кардиолог, очен лекар, УНГ-навсякъде всичко е наред.Накрая посетих невролог доц.Олга Григорова-Александровска б-ца, прегледа мина наред и каза , че не вижда нищо притеснително, но все пак ме изпрати на ЕЕГ.Направих това изследване и там резултатите са в норма, след което доц.Григорова реше да назначи профилактика Сибелиум 2×5mg. 2месеца, Мигренон 2-3 капс. 3-4 месеца, Триптозин 2×1таб. 3-4месеца.Та въпросът ми е не са ли прекалено много тези лекарства за профилактика, при полужение, че тя дори не е сигурна, че това е мигрена, не ми е пускала други изследвания кръв, урина или каквото и да било...Благодаря много, ако ми отговорите.

д-р Цончев

Re: Ежедневно главоболие

Мнение от д-р Цончев » 09 окт 2017 20:40

Според мен е добра терапията. Не са ви необходими изследвания на кръв и урина при тия оплаквания.

Станимира

Мнение от Станимира » 13 окт 2017 12:13

Благодаря Ви много за отговора.Започнах да ги пия вече 4-ти ден, за сега няма ефект, пък ще види по натам.А можете ли да ми кажете всички накуп ли да приемам или първо Сибелиум два месеца, след като го изпия него-Мигренона и когато приключа и с него да започна последното, защото аз така разбрах от доцентката... :shock: Това прави общо 10 месеца профилактика...

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 окт 2017 20:34

Както ви е казано така го пийте. Имайте предвид, че е необходимо време за да се постигне ефект с тая терапия. Няма да мине за ден-два

Иванжелина

Мнение от Иванжелина » 02 ное 2017 08:08

Здравейте!
Бях Ви писала преди известно време,но тъй като не получих отговор,отново си позволявам.
Страдам от непрекъснато главоболие вече почти 2 месеца.Много ми е трудно да функционирам нормално.По принцип от години съм на антидепресанти поради диагноза клинична депресия.На няколко пъти ми ги сменяха.Сега съм на Есобел.Онзи ден ходих на невролог,който веднага ме насочи за рентген на черепа според преобладаващото място на болката-отзад в главата.За другата седмица е предвиден ЯМР.Оплакванията ми са многогодишни,но е имало и спокойни периоди.Аз съм много тревожна по природа,не мога да си владея емоциите и от най-незначителния конфликт се сривам и оттам започва кошмарът.Развих способността да фантазирам и да се самовглъбявам дотам,че да ме завладяват най-черни мисли.Може би има светлинка в тунела?
Благодаря за търпението!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 02 ное 2017 22:06

Невролога не препоръча ли нещо за това главоболие? Негова работа е това, в зависимост от основното лечение което ви е предписал

Иванжелина

Мнение от Иванжелина » 03 ное 2017 09:56

Благодаря!
Vinogin IQ Max и Фламексин.

Pchelichka.27

Мнение от Pchelichka.27 » 03 ное 2017 14:18

Иванжелина, можеш ли да опишеш по-точно главоболието. От лявата страна на главата ли е? Или отгоре? Пулсиращо ли е? Или главоболие като настинка, както при студено време? Около слепоочието са разположени центровете за топло и студено, може от силен студ да се проявява.
При мен се проявява при топлина силно постоянно главоболие.
По скалата от 1 до 10 колко е силно главоболието. При мен започва от 2 и така стига до към 5-6 болка. В най-трудни дни болката е стигала до 8 като при мигрена. Но не е мигрена, защото там пристъпът идва и си отива, а не е постоянно 2 месеца. Забелязала ли си изтръпване или мравучкане? Или е по-скоро като пулсираща вена в главата, с усещане че ще се спука. Напрежение и скованост има ли?
Тази депресия толкова мн години не е ли отминала вече? Без хапчета пробваша ли си?
Ще се радвам ако опишеш точно какъв тип главоболие имаш. На колко си години? Други заболявания имаш ли?
Аз преди 2 години имах операция на корема и се чудя дали от тази пълна упойка нещо не ми стана, защото и мен постоянно ме боли главата, но при мен има и друг проблем супер чувствителност на кожата от ляво на лицето. И никой лекар не може да разгадае от тази кожа ли ме боли главата или проблема е друг.

Иванжелина

Мнение от Иванжелина » 07 ное 2017 06:18

Здравейте,Пчеличка,
Благодаря за проявения интерес!Въпросите са твърде много и ще отговоря,макар и не на всички и не в същата последователност.
На 59 години съм.Проблемите ми започнаха преди 20 години поради стрес от битов характер /живеехме в ненормална среда в жилище с много шум и дразнители по всяко време на денонощието/.Имах и емоционални проблеми.Постепенно започнах да си внушавам,че се разболявам и се сдобих с депресията.Сега ,както се казва "от мухата правя слон" и при най-малкото сътресение се сривам психически,обхваща ме апатия и летаргия,загубвам интерес към живота и се обезверявам тотално.Така и зап очва сагата с главоболието,което си продължава дори и когато съм се освестила.
А сега за самото главоболие.Основно е отзад в тилната област.Особено ме притеснява факта,че е съпроводено от болки в гърдите, краката и ръцете.
На антидепресанти съм,както споменах.От познатите аналгетици не ми минава.
Знам,че душата и тялото са взаимносвързани,но при мен вече преобладават физическите болежки,което ме прави непълноценна в живота.След 2 дни съм на ЯМР.
Дано имате търпение да изчетете излиянията ми.

Pchelichka.27

Мнение от Pchelichka.27 » 07 ное 2017 20:51

Здравей Иванджелина, опитай се по-точно да опишеш какво се случва с теб.
Болките, от главоболието силни ли са? Или нормално поносими, пречат ли ти да работиш например. Усещаш ли главата отзад като натъртена например, като пипнеш има ли физическа болка или не? Иначе щом си на антидепресанти, явно са ти диагностицирали проблема - депресия. Но може болката да идва от шипове например. Антидепресантите помагат ли ти? Пулсиране и силно затопляне на главата получаваш ли?

Pchelichka.27

Мнение от Pchelichka.27 » 07 ное 2017 20:57

От колко време пиеш антидепресантите и забелязала ли си някакъв дискомфорт от тях? Иначе апатията с хапчета няма как да я оправиш, трябва да си създаваш ежедневни радости, да я пребориш:)

Иванжелина

Мнение от Иванжелина » 08 ное 2017 20:09

Здравейте отново!
Явно,че с Вас ще си комуникираме.А Вие какъв/ква сте по професия?В просите,които ми задавате с каква цел са?Нещо не ми се връзва вместо докторът Вие да проявявате такъв интерес.Както и да е.Все пак ще отговоря.
Да, диагностирана съм с диагноза депресия.Антидепресанти вземам около 10 години.Сменяха ми ги няколко пъти.Не мисля,че ми помагат.Разбира се,имам и светли моменти,но напоследък ми се случват рядко.Имам и шипове на врата и то немалко.Главоболието ми е центрирано отзад в тилната област.Има и периоди,в които е непоносимо.Когато съм в криза ми е трудно да си изпълнявам професионалните и ежедневни задачи.Понякога и най-елементарната задача ми се вижда непосилна.
Това е.Като прибавим и болките в краката и ръцете картината става пълна.

Pchelichka.27

Мнение от Pchelichka.27 » 10 ное 2017 00:08

Питах за подробности относно вашето главоболие, защото и аз се мъча да разбера моето главоболие какъв тип е точно, за това разпитвам. Съфорумци ме съветват да пробвам с антидепресанти, но аз не мисля, че моето главоболие ще се повлияе от тях. Иначе НЕ съм с медицинско образование.
При мен се получава едно мравучкане на моменти и като изтръпване. Симптомите ми отговарят като тези при депресия, но не мисля, че страдам от такава. Имам впредвид, не съм депресирана, а по-скоро стресирана, уплашена в някои моменти, с леки паник атаки. При мен проблемът е силната болка от главоболието, която се проявява след силна топлина. Болка като при мигрена.
За това разпитвам, да си сравня симптомите и с други хора, в сходна с моята ситуация.
Главоболието при мен е едностранно от лявата страна. На периоди изчезва, и когато съм на разходка и навън изчезва като не мисля за него, но при силно слънце нервите на главата сякаш ми се активират и почва да ме боли. Ходила съм на мн лекари, но причина не се откри. Скенер съм правила също, и всичко е ОК.
Щом имате шипове, значи от там идва проблема. И ако има обездвижване, нещата се задълбочават. Щом не помагат антидепресантите защо ги пиете?
Мен ме е страх да опитам с тях, защото се страхувам от пристрастяване.

Pchelichka.27

Мнение от Pchelichka.27 » 10 ное 2017 00:15

И още един въпрос, как даден психиатър преценя дали човек е за антидепресанти или не? Като цяло аз се чувствам добре, имам си разни проблеми, но не чак толкова съществени. Усещам, че като съм напрегната получавам главоболие, но то е по- различно главоболие. Няма го усещането за пулсиране в главата, а главоболие като изтръпване и като скованост на главата.

Иванжелина

Мнение от Иванжелина » 09 дек 2017 11:39

Благодаря,Пчеличка, за отговора.То май в този форум само страдащите ще си ближем раните и ще се успокояваме,че не сме сами.
Както споменах преди главоболието ми е съпроводено от болки по цялото тяло.Аз лично стигнах до извода,че това е фибромиалгия,но се оказа,че тук няма кой да ти диагностира такова заболяване.
Антидепресантите не ги спирам,защото навсякъде се казва,че става по-лошо,а мен ме е страх.Ако се допитам до доктора той ще ми каже в никакъв случай да не ги отказвам.Само се тровя излишно.😕

Отговори

Върни се в “Главоболие. Мигрена”