ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Откри френски научен екип
Доколко правилно е да се отрича който и да е от двата вида?
Опасността идва от жената кръводарител.

ЯМР на мозък

Модератори: админ, консултанти

xiroo

ЯМР на мозък

Мнение от xiroo » 06 сеп 2017 22:57

Здравейте,
пиша тук защото се нуждая от мнение. Всичко започна с проблеми в зрението, отидох на офтоматолог там ми откриха повишено ВОН на дясно око, направих периметрия, който показа дефекти в дясното око, на лявото периметъра беше добре, след което направих и скенер (OCT), който не показва да изменения в очния нерв (Е = 0.2 и на двете очи). Предписаха ми бетаблокери за намаляне на ВОН (слагах ги и в двете очи защото и лявото беше на горна граница). След 1 месец припаднах всички лекари предполагат, че е от бетаблокерите, но оттогава започнаха много странни симпотими да имам със зрението виждам многобройни малки треперещи точки (виждат се на камера с по малки мегапиксели), хало около лампите и разтеглени линии от светлинни източници (човек ги вижда когато са му навлажнени очите), появиха се и черни плаващи точки (мухички), офтамотоложката каза, че не ги вижда в течноста на окото, също така и червени/ черни петна в периферията на зрението, на всичко това най интересното е че ВОД и ВОС са си 1.0, зрението не ми е замъглено, от известно време слагам и други капки и ВОН е доста нисък около 12 и на двете очи, тези симптоми ги нямаше когато ВОН беше висок. Отидох при невроофтоматолог той ми каза, че очите са ми много добре, усъмни се че може да съм получил някакъв лек инсулт и ме прати на ЯМР. Оттам заключението е следното:
Вентикуларна система - норматопична. Дискретна унилатерална дилатация на темпоралния рог на ляв латерален вентрикул.
Супратенториална находка - в десен хипокампален дял се установява единичен перивентрикуларен високосигнален на FLAIR образи с фокус с размер 2/1 мм.
ЗАКЛЮЧЕНИЕ: Магнитнорезонансната находка отговаря на единичен глиозен фокус в десен хипокампус. Киста в ляв максиларен синус.

Въпорсът ми е вижда ли се явна причина за влошение на зрението? И какво означава заключението от ЯМР (това тумор ли е)??

д-р Цончев

Re: ЯМР на мозък

Мнение от д-р Цончев » 07 сеп 2017 21:48

Няма нищо притеснително на ЯМР-то. Това са случайни находки, които нямат отношение към зрителните ви проблеми.

xiroo

Мнение от xiroo » 10 сеп 2017 21:45

Благодаря Ви много д-р Цончев.
След като припаднах започнах да имам хронично главоболие по цялата глава, което мога да го опиша като натиск, при клатене на главата (наляво - надясно) се усеща болка в областа на темето, мравучкане в областа на темето, освен това болка в областа на очите (най-вече около веждите), болка в долната част на ченето, имам чувството като съм на крак, че пак ще припадна, нямам схващане/изтръпване, като пия аспирин се чувствам значително по-добре. Все още не съм ходил при невроофтоматолога с ЯМР изследването, но той каза, че ако нищо не излезна на изследването, ще приемеме зрението за нормално. Само че аз не мога да приема толкова много аномалии/симптоми със зрението за нормални и без да има обяснение за тях. Можете ли да ме посъветвате какво да направя, друг специалист ли да търся?

xiroo

Мнение от xiroo » 11 сеп 2017 15:01

Освен това преди 5-6 месеца имах проблем с гъбички по половия орган - кандида. Може ли те да създават проблем със зрението, което да не може да се диагностицира с прост преглед при офтоматолог?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 сеп 2017 21:30

Няма връзка между двете... Тия оплаквания, които споменавате са неспецифични и предполагам ще е трудно да имсе намери конкретната прничина.

Отговори

Върни се в “Главоболие. Мигрена”