ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Биотинът е част от витамините от група В (В7)
О, да, има разлика, убедете се сами
Пийте чай от джинджифил
Чупенето на ноктите през зимата има решение

мнение

Модератори: админ, консултанти

katrin86

мнение

Мнение от katrin86 » 24 юли 2017 11:11

Здравейте!
Бих искала да Ви попитам за мнение относно моя проблем.
Ще се опитам да разкажа детайлно.
На 30 години съм, имам дете на почти 4 години, 160 см висока и около 72-73 кг.( преди да родя винаги съм била в диапазона 57-61 кг.)Не съм приемала до момента специални лекарствени медикаменти.Пуша , но алкохол освен бира не приемам.Бира пия предимно лятото по максимум 2-3, но не всеки ден.Като цяло вода в по-големи количества започнах да пия през последния месец ( ако това има значение за кръв и урина изследванията.Работя офис работа, предимно в седнало положение пред компютър, в помещението липсва дневна светлина, по 8 часа и малко съм в това положение.В последните месеци като чели се преуморих, в момента нямам желание за работа, чувствам се уморена, сутрин се събуждам с умора, прозявам се много често, нямам желание за нищо.
Миналият месец, около 15-16 юни, започна да ме боли главата в продължение на няколко дни.
Приемах аналгин, но болката не отшумяваше.На 19.06.2017 ми стана много лошо още докато бях на работа.Прибрах се и усетих много силна болка в областта на главата ( отпред и отзад),болката бих я описала като пулсираща, имах чувството, че ще загубя съзнание, че за части от секундите сърцето ми спира, имах пулсация и треперерне, изтръпване и парене в областа на ръцете , чувствах лявата си ръка схаваната . Измерих си кръвното и стойностите ми бяха високи около 95 ( долна) на 145 (горна) и пулс над 100 - около 106-107 удара.Измерванията си направих с личен апарат Омрон за лакът.Викнахме спешна помощ, която ми измери кръвното 140/90 и захар 7,00 след хранене.Екипът ме закара във Втора градска болница, където ме прегледа невролог и ми каза,че не съм изкарала инсулт и няма данни за засегнати органи.Направиха ми инжекция, която не съм сигурна точно как се пише гама проалгин. Предписаха ми афламил и ми казаха, ако не се почувствам добре в следващите дни да посетя личния си лекар и да взема направление за постъпване в болница.Прибрах се вкъщи през нощта почти не спах, чувствах напрежение, сърцебиене, бълнуване.На следващия ден отидох до личния си лекар показах документите от 2-та прегледа и той ми даде направление за постъпване в болница. Върнах се във Втора градска болница, където ми казаха,че не могат да ме приемат тъй като приемали само сутрин.Реших да отида в Пета градска болница, от там ми казаха,че не съм за неврологично отделение и че може да ме приемат с талонът издаден ми от личния лекар, тъй като диагноза за постъпване в болница главоболие няма. Направиха ми преглед, на него установиха, че кръвното ми е 110/70, написаха ми предписание за ЕКГ и консултация с кардиолог.Прибрах се вкъщи и на следващия ден отново посетих личния си лекар, показах му предписаниятаи той ми даде направление за кардиолог.Веднага отидох при лекар кардиолог, който ми направи кардиограма: 88 пулс ( така излиза на самата хартия) и кръвно налягане 145/90, без хепаротор отоци няма, изписа ми таблетки лодоз 2,5/6,25 по 1 бр. нас ден.Закупих таблетките и започнах да ги пия, но след 30 мин. след приема им започва да ми се гади, да се чувствам слаба, много често ходя до тоалетна по малка нужда.На третият ден от приема на лекарствата трябваше да отида на контролен преглед при кардиоложката, но тя не беше на работа.Почувствах се зле, имах главоболие, замаяност, чувството,че всеки момент ще падна, безсилие и реших да отида в спешния кабинет на 3-та градска болница.Там ме прегледаха и ми казаха,че не съм за сърдечен лекар, нито за невролог.Без изследвания констатираха,че става въпрос за остър максиларен синуит .На листа за преглед е записано.Направиха ми ЕКГ 68 ФР, 130/82,тонове ясни без шумове корем мек, ЕКГ син ритъм лява позиция кч 68 без ст. промени.Да проведе графия на макс синуси и ПКК,издадена рецепта за клиндамицин, олинт, парацетамол и атаракс. Прибрах се до личния лекар показах му и този амбулаторен лист, той ми каза,че не е необходимо да правя тези изследвания и да не взимам тази рецепта засега.Отидох при кардиоложката, показах и на нея всичките амбулаторни листове, които бях събрала за тези няколко дни от различни лекари и болници.Тя ми даде направление за снимка на синусите + кръв и урина изследвания (прилагам ги по-долу)От кръвните изследавния , макар,че не съм лекар виждам,че имам завишени стойности на холестерола и триглицеридите.
Холестерол и триглицериди за първи път си изследвам през живота. Определено не се храня здравословно, а и както Ви казах имам килограми, който са ми над нормата. Левкоцитите също са ми увеличени ( между другото през последната година съм си правила още веднъж или два пъти кръвна картина и тогава също левкоцитите ми бяха с малко над нормата , както и хематокрита - бихте ли ми казали какво показва хематокрита като стойност ? ) Направих снимка синусите, при която разчета й е :
Хипопластично развити фронтални синуси.Околоносните кухини са с разки и гладки очертания.Засенчване в областта на десния макс.синус.Рентгенови данни за десностранен макс.синуит. След като събрах всички изследвания исках да отида до кардиоложката, която ми ги назначи, но тя беше излязла в отпуск.Личната ми лекарка също.И не мен ми предстоеше планирана отпуска отпуска,която използвах.За 2 седмици, в които бях отпуска ми стана 2-3 пъти лошо, но в рамките на допустимото и търпимото, при прием на аналгин или парацетамол болката изчезваше.Държа да кажа,че за тези 2 седмици (16 дни) компютър не съм ползвала, само мобилен телефон.Върнах се от отпуска и започнах да ходя на работа, като смятах,че това е било моментно състояние от умора, стрес, нерви, напрежение...Още в понеделника миналата седмица главата ме заболя много, едвам изкарах работния ден, във вторник всичко по същия начин.Вечерта решиха да си премеря кръвното на моят си апарат.Стойностите бяха 114/95 и 95 пулс.След 5 мин.отнво го измерих и стойностите бяха други - 124/90 и 88 пулс.Реших да ида до спешния кабинет , за да ми го измерят на лекарски апарат - и там стойностите бяха в този диапазон 140/90.Лекарят ми даде съвет да си направя сонография на главата. Също така ме поита дали докато спя през ноща хъркам, отговорих му,че да хъркам. Каза ми да проверя и това като вероятност за главоболието.Прибрах се на следващия ден отново ми стана лошо, този път викнахме спешна помощ.Оказа се,че лекарят от вчера е пак същият като предната вечер.Докторът беше много внимателен, направи ми кардиограма, стойности : 75
R-R 796 MS
P-R 159 MS
QRS 93 MS
QT 371 MS
QT 415
AXIS 62 DEG
RV5 0.87 MV
SV1 0.74 MV
R+S 1.61 MV
Каза,че кардиограмата ми е ок, но кръвното действително е малко завишено 150/90, написа ми на листа диагноза цефалгия + хипертония.Предписа ми следното лекарство :
ЛОЗАП Н 50/12,5 с прием 1 т. сутрин и 1/2 т. вечер.Отидох до личния си лекар, който е в отпуск , но има друг лекар, който го замества.Запознах го подробно със случая ми, разказах му и му показах всички документи, амбулаторни листове, изследвания и той ми каза,че лекарства за кръвно и за пулс не трябва да пия, измери ми кръвното и беше 115/75, каза,че синузита трябва да се лекува и ми предписа лечение , което правя вече 4-ти ден :
МИГ 400 - сутрин и вечер по 1 таблетка
Геломитрол - 3 пъти по една таблетка
Цилоксан капки - 3-4 пъти по 2 капки във всяка ноздра
Освен това аз си приемем по 3 таблетки мента, глог и валериана.
Миналата година ( февруари 2016) имах бодежи в областта на гърдите, болки в гърб, врата, скованост, изтръпване на ръццете целите по време на сън и ходих при лекар невролог , който ми прави снимка : Рентгенови данни за начална спондилоза на шийният сегмент от гръбначния стълб.Запазани дискове.Изгладена физ.лордоза.Заместващия личниа ми лекар лекар каза, че главоболието е от 2-те - шиповете + синузита.Аз исках направление за очен лекар и невролог, но той ми отказа с идеята,че трябва да се оправи първо синузита и после да се ходи на лекари специалисти.Кръвното спорд него го вдигам от притеснение. Държа да отбележа,че преди пиех по 2 -3 кафета на ден, сега пия по 1, което в доста случай не изпивам цялото, предимно сутрин още докато съм си вкъщи. Това беше миналата седмица в четвъртък, започнах неговото лечение и съм по-добре, събота и неделя нямах някакви силни болки или оплаквания, ами по-скоро усещах едно чувство като притеснение, страх, краткотрайно затопляне и изтръпване на ръцете ( от китката към пръстите).Днес отново съм на работа и със самото ми идване главата ме заболя.Вече нямам идея при кой лекар да отида и на чие мнение да вярвам или лечение да спазвам.Един близък приятел ми каза,че получавам паник атаки и ме посъветва да отида при специалист в тази област. За този повече от един месец температура на съм вдигала, но започнах да пия много вода - по поне 3 литра на ден, има дни,в които пия пия по 5 литра. В последно време главоболието е съсредоочено в врата към главата, челото и слепоочията. Понякога получавам болка в очите при движение от единия към другия край. Обсоен очен преглед съм си правила през април 2016 с разширяване на зениците - не беше установено разминаване в очните дъна и нуждата от корекция с очила или лечение.Възможно ли е да е от очите за малко повече от година толкова да се е изменило зрението и главоболието да идва и от там. Реших да Ви пиша, за да ме посъветвате какво да направя, при какъв специалист да отида и какви изследвания или терапия да предприема.Ако имате специалист, който можете да ми препоръчате - много ще се радвам.Благодаря Ви предварително за отделеното време и мнение.

Ако не е посочено друго, референтните граници са за пол Жена, възраст 30 г.

Хематология
Забележка:
Име на теста (изследване) Резултат Единици Референтни стойности
СУЕ ( ESR ) 2 mm/h 2 - 37
Пълна Кръвна Картина ( CBC ) Профил * *
WBC ( Левкоцити - бр.) 11.28 x10^9/L 3.50 - 10.50
Ly% (лимфоцити) 46.8 % 21.0 - 53.0
Mo% (моноцити) 7.0 % 3.0 - 9.0
Eos% (еозинофили) 2.3 % 0.5 - 7.2
Baso% (базофили) 0.60 % 0.20 - 1.00
Neu% (неутрофили) 43.3 % 40.0 - 75.0
Ly# (лимфоцити) 5.28 x10^9/L 1.30 - 3.60
Mo# (моноцити) 0.79 x10^9/L 0.20 - 0.60
Eos# (еозинофили) 0.260 x10^9/L 0.001 - 0.400
Baso# (базофили) 0.07 x10^9/L 0.00 - 0.10
Neu# (неутрофили) 4.880 x10^9/L 1.900 - 7.900
RBC ( Еритроцити - бр.) 4.89 x10^12/L 3.70 - 5.20
Hgb ( Хемоглобин ) 154 g/L 120 - 155
Hct ( Хематокрит ) 0.463 L/L 0.350 - 0.460
MCV (ср. обем на еритроцита) 94.7 fL 80.0 - 96.0
MCH (ср. Hgb съдърж. в еритр. ) 31.5 pg 26.0 - 33.5
MCHC (ср. Hgb конц. в еритр.) 333 g/L 315 - 360
RDW (вариация на ерит. р-ие) 12.6 % 11.2 - 14.7
Plt ( Трoмбоцити ) 321 x10^9/L 140 - 440
MPV (ср. обем на тромбоцита) 10.0 fL 6.3 - 12.5
Pct (Тромбокрит) 3.20 ml/L 1.0 - 4.5
PDW (ширина на тр р-ие) SD 11.9 fL 8.0 - 23.0
ДКК мануално или автоматично изследване * --- Виж резултатите в ПКК
Биохимия
Забележка:
Гликиран Хемоглобин ( HbA1c ) 5.30 % (NGSP) 4.0 - 6.0 (6.0 - 6.5 повишен риск за диабет)
Глюкоза ( Glucose ) 5.17 mmol/l 3.30 - 6.10
Креатинин (Creatinine) 58.00 µmol/l 25.00 - 85.00
Урея ( Urea ) 4.30 mmol/l 2.50 - 8.30
Пикочна киселина (Uric acid) 331.00 µmol/l 142.00 - 340.00
Холестерол - общ ( Total Cholesterol ) 5.22 mmol/l Препоръчителна стойност до 5.0
Холестерол - LDL-Cholesterol 3.24 mmol/l Препоръчителна стойност до 3.0
Триглицериди (Triglyceride ) 1.86 mmol/l Препоръчителна стойност до 1.70
АсАТ (GOT; AST) 9.90 U/l 8.00 - 32.00
АлАТ (GPT; ALT) 11.20 U/l 7.00 - 33.00
Желязо (Fe) 13.41 µmol/l 6.60 - 26.00
ЖСК ( TIBC ) Профил * *
Свободен ЖСК ( UIBC ) 39.90 µmol/l 20.00 - 62.00
Тотален ЖСК ( TIBC ) 53.31 µmol/l 42.00 - 78.00
Електролити
Забележка:
Калий и Натрий ( K и Na ) Профил * *
Калий ( K ; Potassium) 4.61 mmol/l 3.5 - 5.1
Натрий ( Na ; Sodium ) 144.00 mmol/l 136 - 145
Урина
Забележка:
Урина Общо хим. изсл. (Urinalysis) Профил * *
Урина pH (Urine) 6.0 4.0 - 9.0
Урина - Относително тегло ( Specific gravity ) 1.035 1.001 - 1.040
Урина - Белтък (Protein) Отрицателен
Урина - Глюкоза ( Glucose ) Отрицателен
Урина - Еритроцити,Хемоглобин (Erythrocytes, Hgb.) Отрицателен
Урина - Левкоцити ( Leukocytes ) Отрицателен
Урина - Билирубин ( Bilirubin ) Отрицателен
Урина - Уробилиноген
( Urobilinogen ) Неувеличен
Урина - Нитрити ( Nitrite ) Отрицателен
Урина - Кетони ( Ketones ) Отрицателен
Имунология
Забележка:
C-реактивен Протеин ( CRP ) 0.31 mg/l < 5.0
Хормонален анализ
Забележка:
TSH ( Тиреотропен Хормон ) 1.150 mIU/l 0.300 - 4.200
Край на справката.

katrin86

мнение

Мнение от katrin86 » 24 юли 2017 12:42

Извинявам се, но забравих да допълня,че си направих и панорамна снимка на зъбите, както и посещение при зъболекар и възможността главоболието да е от зъбите отпадна.Имах само зъбен камък, който изчистих за първи път през живота си.Като цяло оплакванията са ми от главоболие различно по вид и болка.Един път е много силно( обикновено, ако тогава си измеря кръвното, то е с високите стойности), друг път е поносимо.Усещам си главата замаяна, все едно ми се носи, имам чувството,че мога да загубя равновесие, но виене на свят и световъртеж нямам.В последно време много често започнах да се прозявам през деня, когато си легна ми е добре, но не мога да заспя ( през деня имам предвид ).Обикновено си лягам към 22:30 и до към 23:00 вече съм заспала.Ставам към 06:10-06:15 през седмицата ( понеделник - петък), събота и неделя,както и когато почивам към 07:30-08:00.Определено се събуждам с умора, недоспала, чувствам,че ми се спи още.При въртене на врата, раздвижване имам предвид усещам пукане, щракане, за момент ми става по-добре, но е краткотрайно.За синузита - като цяло нямам сополи или храчки.Обикновено носът ми е сух, но сутрин имам жилав секрет, който през нощта ми се е стичал и на няколко пъти го изкарвам в салфетка.Като цяло моля за съвет и мнения за състоянието ми.Благодаря Ви много предварително!

tediqneva

Re: мнение

Мнение от tediqneva » 25 юли 2017 11:23

Аз също имах главоболие в продължение на няколко месеца. Правих си какви ли не изследвания, но всичко беше в норма. Накрая се оказа, че причината за главоболието, беше липсата на сън и стресът в работата. Започнах да пия PURE NUTRITION 5-HTP, който си поръчвам от Mod edit. Чувствам се много по-добре. Може и ти да пробваш профилактично, дано ти помогне.

katrin86

Мнение от katrin86 » 14 авг 2017 10:36

Здравейте!
Да допълня, от последния път към момента, какво се случи.
Постих кардиоложката и й казах,че лекарството, което ми е изписала не ми действа и го спрях.Тя ме посъветва да направя консултация с психиатър,че най-вероятно се касае за състояние на нервна почва.
Идвайки на работа една сутрин ми стана много лошо ( започна да ми се гади, без да повърна, да ми тръпнат ръцете, имах чувството,че ще падна,но не съм имала световъртеж )слязох от трамвая и продължих пеша до работата.Едвам едвам се занесох, постоях малко, но не можах да издържа и отидох до ИСУЛ.Изчках на спешния кабинет около 40 минуто след, което ме приеха и прегледаха.
Измериха ми кръвното и то беше съвсем леко завишено,направиха ми неврологични изследвания с чукче, такива с поза и ми казаха,ЕКГ, че не съм за приемане в болница и че е добре да посетя невролог ,за да направя консултация с него.Веднага отидох при невролог, който след обстоен преглед ми изписа терапия със Симпатил, Стрезам, Вертигохил,МИЛГАМА Н, както и ми даде направление за гинеколог с цел изследване на хормонални хормони. Каза,че за нея като лекар това е вегетативна дистония от неопределен тип,както и паник атаки, така ми написа и на амбулаторния лист.Прибрах се и започнах да пия лекарствата. В началото нямаше подобрения, след няколко дни определено почувствах облекчение.Ходих и на контролен преглед след 10 дни, продължи ми терапията за още 20 дни, като милгамата замени с Келтикан и другите лекарства останаха.Даде ми направление за снимка в профил на шийни прешлени. Снимката направих в болница Исул, разчета на снимката е следния : " изгладена шийна лардоза; запазена височина и костна структура на телата на прешлените. запазени ширини на дискалните пространства; нормално представени интервертбални отвори;заключение : НОРМАЛНА КАРТИНА НА ШИЕН ОТДЕЛ НА ГРЪБНАКА. Върнах се при невроложката и тя каза,че самата снимка за нея има шипове и че най-вероятно главоболието, както и замаяността идва от тях. Каза ми,че излиза в отпуск, ако искам да отида отново след средата на септември месец или през октомври. Посетих и гинеколог, при направения преглед не вижда да имам проблем с женските органи.И гинеколожката ми каза,че, когато се правят изследвания и не се установи физиологичен проблем се касае за претоварване, стрес и напрежение. Хормоналните изследвания все още не съм направила, тъй като трябва да ги направя на 3-ти, 4-ти или 5-ти ден от менструалния цикъл. Предстой да ги направя тези дни.
Нямам идея дали е от лекарствата, който приемам, но сутрин, когато ходя до тоалетна, изпражненията са ми меки, не са като диария, но са определено по-воднисти, меки.
От няколко дни отново имам скованост в гърба, не е непоносима болка, но определено е неприятна, чувствам я като опъване най-вече при навеждане на главата надолу, един вид при прегърбване, както и при обръщане в легално положение, болката като такава я чувствам локализирана по дължината на гръбначния стълб и с тъпи болки в кръста / бъбреците, както и В лопатките,около тях.Не мисля,че е свързана с дишането...
И все още от време на време не ми се замотава главата, чувствам сърцебиене, замаяност, главоболие, тревожност, напрежение...
Доктор Цончев, моля Ви за мнение и/или насока по проблема ми.
Необходима ли е консултация с друг специалист, ако да с какъв?
Надявам се за отговор , благодаря на всички предварително за отделеното време.
Поздрави!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 авг 2017 14:58

Според мен няма нужда от повече лекари, успокойте се и отидете някъде на почивка.

katrin86

Мнение от katrin86 » 17 авг 2017 15:18

Благодаря Ви!

katrin86

Мнение от katrin86 » 28 авг 2017 11:08

Здравейте Доктор Цончев!
Симптомите ми продължават.
Не мога да се съсредоточа на работа, идвайки към работа получавам криза, започва да ми се мотае главата, след което усещам сърцебиене и имам чувството,че ще падна...Главоболието ми започва със замаяност и продължава докато не заспя.Сутрин като се събудя съм ок за около 1-2 часа и след това започва мъката.
Мислех си за постъпване в болница за разширени изследвания и поставяне на диагноза, както и лечение с цел оправяне и подобряване.
Моля за Вашето мнение.
Благодаря Ви предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 сеп 2017 21:49

Ако намерите къде дави приемат може да пробвате

katrin86

Мнение от katrin86 » 03 окт 2017 09:42

Здравейте доктор Цончев!
Симптомите ми продължават...
Не съм постъпвала в болница.
На няколко пъти вдигам много високо кръвно, което ме закарва в Спешен кабинет.
Освен него имам и главоболие, което се локаризирва на 3 места : тила към врата, горе темето и понякога се усеща в областта на челото и слепоочията.
Направих консултация с АГ и ендокринолог.
Направих изследване на полови хормони и тези на щитовидната жлеза, доплатих и за имунореактивен инсулин.
От всичките тези всичко е в нормата, само тестостеронът е с 1 единица над нормата ( спрямо реф. стойности на лаборатория Кандилров).
Прилагам изследванията :

Биохимия
Име на теста(изследване) Резултат Единици Референтна стойност Метод

Глюкоза 4.7 mmol/l 2.8 - 6.1 PHOT

Пикочна киселина 332.9 umol/l 149 - 363 PHOT

Холестерол 5.87 mmol/l < 5.17

LDL-холестерол 4.82 mmol/l < 3.36

Хормони
Име на теста(изследване) Резултат Единици Референтна стойност Метод

TSH 0.91 uIU/ml 0.27 - 4.2 ECLIA

MAT 13 IU/ml < 34 ECLIA

LH 4.5 U/l 2,4 - 12,6 ECLIA

FSH 6.5 U/l 3,5 - 12,5 ECLIA

Пролактин 164 mIU/l 102 - 496 ECLIA

Прогестерон 0.74 nmol/l 0,60 - 4,70 ECLIA

Тестостерон 1.68 nmol/l 0,29 - 1,67 ECLIA

Инсулин 5.4 uIU/ml 2.6 - 24.9 ECLIA

Показах изследванията на АГ и тя ми каза да пия противозачатъчни "Белара" - отворих и им видях листовката - пише, да не се приемат от хора с повишени нива на триглицеридите, както и от такива, които вдигат кръвното - ще ходя до нея за уточнение.
Отнесох изследванията на ендокриноложката и тя ми каза,че според нея аз съм за консултация с психиатър - даде ми направление.
Направих консултация с психиатър, който ми изписа Стимулотон по 1 т. дневно и ако не ми действа добре ми изписа Ремотив или Лайф 600.Как Ви се струва тази доза? Досега никога не съм пила АД...
Не започнах приема им тъй като след 2 дни бях на консултация при кардиоложката, която ми каза да не взиамам АД, тъй като според нея не съм за такъв медикамент.
Последното вдигане на кръвното ми беше на 18.09.2017г.-стойсност 160/110.
Отидох до спешният кабинет в 3-та градска болница.
Там ме предгледаха и ми казаха,че трябва да направя консултация с кардиолог.Препоръчаха ми тези, които са в тяхното ДКЦ.
Отидох до личната лекарка и тя ми даде направление за кардиолог. Записах си час и отидох.Показах всичките изследвания, амбулаторни листове, рецепти, обясниих и разказах всичко на кардиоложката. Тя ми направи кардиограма ( каза ,че тя е нормална), измери ми кръвното, което беше ок ( 120/80), аз си занесох и моят апарат, за да проверя дали отичта правилно.Заключението беше,че е верен и прави вярни измервания.
Кардиоложката ми даде направление за невролог ( все още не съм ходила).
Каза,че според нея всичко е на стресова и психична основа.
Даде ми направление за невролог - ще го посетя тази седмица.
Просто не се чувствам аз си, имам моменти ,в които съм ок и съм си аз, но в повечето случаи не е така - имам замайване на главата, което не се повлиава от аналгитици, притеснение и тревожност усещам, защото много се плаша от това ми състояние,вече 4 месеца ходя по кабинети, лекари, изследвания и не мога да се оправя ... усещам вечерно време обикновено кръвното ми се покачва и като си легна и лежа, то започва да спада.Към момента взимам само мента,глог и валериан -3-4 таб.на ден и 3 табл.симпатил, смуча и Валидол - 3-4 на ден като си ги деля на 1/2 и Липомезин 2 табл.дневано след прием на храна 9 за холестерола и триглицеридите).
Може ли Вашето мнение?

katrin86

Мнение от katrin86 » 03 окт 2017 15:06

Здравейте отново Доктор Цончев!
Искам още нещо да Ви попитам възможно ли е да имам проблем с надбъбречните жлези?
Трябва ли според Вас да направя и изследвания на тях?
От направените изследвания, кръв и урина, може ли да се приеме или отхвърли евентуален проблем с тях?
Поздрави!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 окт 2017 21:11

Вероятно нямате проблем с надбъбреците, или най-малкото при толкова прегледи и изследвания все нещо щеше да се хване. Съвсем възможно и най-вероятно е да се касае за тревожно разстройство, така че си пийте антидепресантите, които ви е изписал психиатъра, че инак нещата може дад се задълбочат.

katrin86

Мнение от katrin86 » 04 окт 2017 21:16

Благодаря сърдечно за отговора. Бихте ли ми казали какво може да се очаква,ако не се лекува ?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 09 окт 2017 20:41

Ако не си пиете антидепресантите е възможно тревожността да премине в депресивен период, което се лекува но не е приятно и няма нужда да си го причинявате.

katrin86

Мнение от katrin86 » 09 окт 2017 20:49

Благодаря Ви! Искам да Ви попитам още нещо,ако е удобно? Възможно ли е да ми е объркана диагнозата,имам предвид да се касае за физиологичен проблем, не на психическа основа?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 окт 2017 20:35

Няма как да отговоря на такъв въпрос.

Отговори

Върни се в “Главоболие. Мигрена”