ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Прилошаване, главоболия и световъртеж

Модератори: админ, консултанти

alexander90

Прилошаване, главоболия и световъртеж

Мнение от alexander90 » 29 юни 2017 22:36

Случи се на 16-ти този месец.
Пътувах в метрото, изтръпна ми цялата глава, все едно мина някаква вълна през мен.Започнаха да ми изтръпват краката и мисля, че и леко долната челюст.
Като цяло доста се уплаших и помислих, че получавам инсулт (тъй като подобно нещо ми се случва за първи път, а до преди това бях в перфектно състояние).

В момента на случващото се от телефона си влязох в интернет и почнах да чета симптомите на инсулта (предполагам, че ако беше наистина инсулт нямаше дори да мога да си пусна телефона). Тъй като някои от симптомите ги имах (или поне така си мислех) се притесних изключително много.

Спрях си на спирката и тръгнах по улицата. През цялото време бях ужасно притеснен. Помня, че получих някакво главоболие, което обаче не трая дълго (болеше ме горната част на главата). Трябваше след това да се върна отново в метрото. Става въпрос след около 15-20 минути след случилото се. През това време не спирах да чета в интернет за симптоми и т.н., обмислях да повикам първа помощ, но не го направих. Най-вероятно от притеснението започна да ми пада кръвното и да ми омаляват краката. Качих се в метрото, всичко почна да ми причернява, нямаше къде да седна и съм припаднал. Най-вероятно за няколко секунди. Хората ме питаха дали съм добре.

Искам да уточня, че не бях ял нищичко през целия ден. Бях станал в около 6-7 часа сутринта, а случилото се разигра в около 13:00. Бях доста гладен преди това и обмислях да хапна, но след припадъка целия ми апетит изчезна. Повръщаше ми се от мисълта за ядене, въпреки това ме посъветваха, че е добре да хапна, защото може да ми е паднала кръвната захар.
След няколко часа се пооправих и бях добре.

През нощта обаче бях доста зле. Не можех да спя цяла нощ. Веднага щом почвах да се унасям ми се завиваше свят, главата ми започваше да пулсира. Единият път дори ми заглъхнаха силно ушите. Имах чувството, че ще се пръснат. В следващите дни, чак до днес се чувствах доста зле. Постоянен световъртеж и някакъв вид замаяност. Изморявах се много бързо. Още към 12:00 часа едва си държах очите отворени. По принцип не съм кой знае колко добре с очите, но тези дни още към 14-15:00 часа виждах много размазано. Това, което ми се случи в метрото още от началото на разказа ми се случи още няколко пъти в последващите дни (някакъв вид изтръпване на главата, световъртеж, ускоряване на пулса и изтръпване на краката). Не припадах, защото успявах да запазя самообладание.
Нямах никакъв апетит и хапвах насила.

Ходих на невролог, но прегледа беше доста общ.
2 седмици преди тази случка бях на профилактичен преглед - ЕКГ, кръвно и кръв. Не ми казаха, че има нещо притеснително. Показах им резултатите от кръвните тестове (бих могъл да ги пусна и тук). Не казаха нищо.
Дадоха ми направление за ЕЕГ. Надявам се, че няма да е нещо сериозно.

В момента съм добре в сравнение с първите дни от случилото се. Пак на моменти имам замаяност, в метрото особено е доста зле. Също когато променям позицията на тялото си.
Поне ми се върна апетита и успявам да спя. Общо взето започнах да се пооправям.
Всички ми казваха, че е на психическа основа. Възможно е. През последните 2 месеца промених живота си драстично. Нов град, нова работа и т.н. Въпреки, че не се чувствам кой знае колко натоварен, най-вероятно вътрешно психическо се.

Забравих да спомена, че тия дни освен главоболията и световъртежите и прилошаванията имах и болки в ушите, особено дясното. Някаква тъпа болка на моменти. По някога леко заглъхваше, но не и нещо особено. Болка в гърба също така.

Пия хапчета - Алора и Селеногин по предписание на личния лекар.

Защо пускам всичко това? - Защото съм притеснен.
Ами ако може някой компетентен да се изкаже взимайки в предвид това, което разказах.
Възможно ли е да е някаква настинка? Възможно ли да е нещо много сериозно, като мозъчен тумор и т.н!? Възможно ли е от настинка да имам подобни симптоми?
Мислех си, че е от ухото. Четох, че при възпаление на вътрешното ухо влияе и на вестибуларния апарат или пък, че имам шипове. Работата ми е на компютър и честно казано през голяма част от деня си съм седнал (или легнал - когато спя).

Извинявам се за дългото съобщение, но исках да придобиете по-добра представа за случилото се и евентуално да можете да ми помогнете по-добре.

д-р Цончев

Re: Прилошаване, главоболия и световъртеж

Мнение от д-р Цончев » 01 юли 2017 14:33

Възможно е да имате разстройство на вестибуларната функция. В случая е добре да идете на отоневролог, мога да препоръчам добър специалист в София.

alexander90

Мнение от alexander90 » 04 юли 2017 11:50

Ходих на ЕЕГ. Резултатите са:
Регистрира се основна активност от средноамплитудни регулярни изострени алфа вълни 10хц, примесени с единични остри вълни главно в дясната окципитална област.
ОО - симетрична реакция на потискане на алфа ритъма.
ХВ - леко повишаване на амплитудата.
ФС - непълна реакция на потискане на алфа ритъма

Заключение: ЕЕГ без асиметрия, огнищност и/или пароксизмална активност.

Някой може ли да ми го разчете и тревожни ли са резултатите?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 04 юли 2017 21:01

Нормална находка, няма нищо тревожно.

Отговори

Върни се в “Главоболие. Мигрена”