ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

удари в главата

Модератори: админ, консултанти

depresiran

удари в главата

Мнение от depresiran » 11 юни 2017 17:16

Здравейте,
преди около 25 дни бях пребит - около десет силни удара в главата с колена с ръце ...
като при всеки удар ми "светваше" .....
В резултат имах главоболие - изтръпваше ми едната половина на главата ,не се наспивам-събуждам се в 2 часа през нощта и не мога да заспа ,когато се понатоваря с физическа работа-се будя вечерно време с болки в главата ,ушите ми са постоянно заглъхнали...
Решил съм да си направя ЯМР на частно,че не ми се вярва да мина по здравна каса ...
И все пак ,как мислите - сериозни ли са повредите в мозъка?Не съм губил съзнание - не ми се е гадило ...
Като че ли болката е намаляла след това време-или може би съм свикнал с нея.
Моля ,дайте мнение какво да очаквам за в бъдеще!

Бъдете здрави!

depresiran

Re: удари в главата

Мнение от depresiran » 14 юни 2017 19:15

Усещам че лесно се унасям - затворя ли очи ,някак си не заспивам дълбоко -но се унасям ..
Някой би ли споделил мнение?

strelocnika

Мнение от strelocnika » 15 юни 2017 20:45

Консултация с невролог, вероятно ще е от полза!

depresiran

Мнение от depresiran » 15 юни 2017 21:59

Да.ходих на невролог .диагнозата е комицио.попита ме дали искам да ме приемат в болница....
Въпроса ми е ,възможно ли е да съм получил хематом.може ли да се засече с ЯМР?възможно ли е такава травма да ме доведе до смърт или някакви по сериозни увреди?

strelocnika

Мнение от strelocnika » 16 юни 2017 13:10

Аз,бих се съгласил да ме приемат а и така всички необходими изследвания се поемат от касата!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 юни 2017 16:48

Хематома ще се види на ЯМР, но ако има хематом обикновено симптоматиката е доста по сериозна и нямаше да ни питате тук.

depresiran

Мнение от depresiran » 05 юли 2017 19:04

Благодаря за профиесионалното Ви мнение!
Но да попитам-Добре ли е да прегледам главата ,като някъде четох че,след травма е възможно да се появи тумор?
С кръвна проба може ли да се засече?

Благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 юли 2017 07:29

Нямам такова нещо, не се притеснявайте. Не го мислете повече...

Cveti88

Мнение от Cveti88 » 17 юли 2017 13:26

Здравейте! Преди 2 седмици след удар в главата имах леко сътресение - главоболие, замаяност, няколко дни гадене. Не са ми правили изследвания, казаха само да си почивам. Главоболието все още го има понякога. Трябва ли да се направят някакви изследвания или е нормално?
Благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 юли 2017 23:50

Нормално е ще мине.

Dianna91

Мнение от Dianna91 » 11 авг 2017 02:38

Здравейте, имам подобен проблем като гореспоменатия само че се касае за по дълъг период от време.
Преди месец получих удар в главата отстрани над ухото, в следствие на което в бърза помощ и после на прегледа при невролог ми правиха снимка и казаха, че имам леко сътресение, да лежа почивам да не се излагам на шумове и така. Малко повече от две седмици лежах, докато ми мине и имаше 3-4 дни, в които нямах проблеми. Последните 3-4 дни обаче пак ме боли и не ми минава от аналгин. Главоболието е точно около мястото, вече няма цицина.
И двата пъти като ходих ми правиха само обикновена снимка, но аз ае притееснявам вече да няма някакви органични поражения,които да св виждат само на скенер или ямр. Колко е нормално да продължава такова главоболие? Искам вече да ми мине, не да останв хронично и всеки ден или през ден да пия хапчета за глава :(. Понякога през деня ми се повдига, но го отдавам на стреса, който преживях, а не че е свързано с болката в главата.
Благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 13 авг 2017 18:38

Не се притеснявайте, постепенно ще премине. Няма да остане трайно увреждане

Лекси

Мнение от Лекси » 18 сеп 2017 17:42

Здравейте, много пъти съм чувала, че може да се умре от стар удар по главата без никакви симптоми преди смъртта. Прилошава ти, падаш и умираш. Наричат го например съсирек в мозъка. Наистина ли ударите по главата са такива бомби със закъснител или е мит? Предварително много благодаря за отговора, защото на всеки може да се случи да си удари главата, а може и някой друг да те удари за съжаление.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 сеп 2017 22:45

Ако е в рамките на часове, до ден след удара е възможно - развива се субдурален или епидурален хематом, който нараства бавно, но и тогава не се умира изведнъж, а постепенно се замъглява съзнанието от притискането на мозъка от хематома. Всички по-стари травми не могат да доведат до такова нещо.

Отговори

Върни се в “Главоболие. Мигрена”