ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дори в малки количества провокират стомашен дискомфорт
Схващането, че застрашават само жените е много грешно
Промените в изхожданията при бебето могат да насочат към серио...

Моля Ви за помощ хора!

Модератори: админ, консултанти

Pavkatabg

Моля Ви за помощ хора!

Мнение от Pavkatabg » 10 ное 2016 23:09

Здравейте хора.
Отчаяно Ви моля за помощ. На 24 години съм и Ви пиша от Англия, където временно работя с моята приятелка. Никой не иска да ми обърне внимание, та прибягвам за помощ във вашия сайт.
Миналата събота, вечерта, внезапно получих странно усещане, долу, вляво на корема точно под ребрата, от лявата страна. Усещането не бе болка, като странно пулсиране, но
по скоро все едно нещо се разтягаше и свиваше там. Заедно с това цялото ми тяло се вкочани, почнах да измръзвам(ръце, крака), мускулите ми жестоко вибрираха и сърцебиене,
ужасно сърцебиене, помислих си най-лошото. Легнах, стоплих се, овладях се. На другия ден отидох директно в спешното, обясних им за ситуацията, направиха ми най-елементарен преглед и
ме отпратиха с обяснението, че е вирус, да съм пиел много вода и парацетамол. Общо казано на другия ден симптомите ми не се промениха много: от време на време топъл(отвътре) дискомфорт
вляво под ребрата, сърцебиене, измръзване на крайниците(само студ, без топли вълни), но после почна и друго: наболява ме лявото рамо, отпред пред сърцето, получавам болки в сърцето, бодежи,
вие ми се свят, имам усещане все едно нямам кислород в главата, като се наведа ме сковава отзад в главата(малко по-горе след врата, като при високо кръвно) и усещам за буца в гърлото си
в ляво, точно под лявото чене, зрението тези дни ми е мъгляво и размазано. Цяла седмица си почивам вкъщи, нищо не правя, но сърцебиенето внезапно почва, както и виенето на свят, от време
на време и бодежи в корема. Пуша от 5-6 години. Пие кафе по 1 път на ден. Взех сериозно да се плаша. Моля Ви за съвети хора. Ясно е, че не е вирус. Ходих 2ри път в спешното и при 3ти доктор
като джи-пи. И 3-мата са категорични, че е вирус. Взеха проби от урина - нищо, слагаха ми кабели, гледаха сърцето - нищо, на момента може да не е дало признаци, но нещо се случва с мен и вземам много да се отчайвам. Трябва да отбележа, че от години имам диоптър и половина на 2-те очи, но не съм слагал очила, ако има някаква връзка с това. Самички сме си само 2-мата тука и няма към кой да се обърнем, Моля Ви за помощ.

fantagiro

Re: Моля Ви за помощ хора!

Мнение от fantagiro » 11 ное 2016 11:21

Да не е ангина?
Щом са ти проверили сърцето и са ти казали, че ти няма нищо, значи ти няма нищо. Сърцебиенето може да си го докарваш на психична основа. Нормално е, когато настиваш, да имаш промени в кръвното налягане и сърцебиене, мисля.
Може на първо време да си намажеш гърлото с мед и сода.
Ако не ти мине до седмица, би трябвало да ти изпишат антибиотици.
Не сте ли си взели разни фервекси, терафлута или друго, което се ползва при простуда?
Мерил ли си си температурата, понеже част от симптомите ти може да са от нея?
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

fantagiro

Re: Моля Ви за помощ хора!

Мнение от fantagiro » 11 ное 2016 20:56

Освен това... всяка настинка е съпроводена с леко сърцебиене, шум в ушите, разтреперване, разтрисане и прочие.
Всъщност... моето може и да е мускулна треска. Точно от тези дни, само че обичам да съобщавам като ми е минало и знам от какво е.
Получих някакво нито сърцебиене, нито болка, ами като играене на мускул под сърцето. На втория, третия ден се получи и от дясната страна, сега направо спря, но пък се ядосах и ми се разхлопа сърцето.
Ако искаш ми вярвай, ако искаш мисли си, че лъжа.
Когато се ядосаш и получиш леко сърцебиене, тогава мисля, че не е много добре.
Много хора, които едновременно следват и работят, изпушват поради безсънието и липсата на дни за почивка.
Няма такива, които да не ги килне на някъде - или ставаш невротик, сприхав като мъжа ми или правиш психоза/или панически атаки/ като мен.
:P
И двете са сигнал за нужда от почивка.
Където можеш да намалиш задълженията - намаляй. Когато можеш да си почиваш, да се забавляваш - излизай....
най - вече не прави грешката да висиш до късно нощем и после на работа и това да се повтаря до без край без дни, в които да си наваксаш със съня.
Пушенето в умерено количество е полезно. :P

Отговори

Върни се в “Главоболие. Мигрена”