ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Откри френски научен екип

Главоболие от малък

Модератори: админ, консултанти

gospodinov81

Главоболие от малък

Мнение от gospodinov81 » 05 мар 2016 10:39

Здравейте!
Регистрирах се тук, за да получа помощ. На 34 години съм.
С главоболие съм от много малък. Силна болка в главата. Заведоха ме, като малък на очен, оказа се, че имам далекогледство. Носих очила пред тв и когато четях. С времето махнах очилата но болката продължаваше. Като пораснах, се е случвало да пия по 3-4 хапчета за главоболие, за да ми мине /аналгин/.
Като всеки човек ми се е случвало да прекаля с алкохола, тогава беше просто ужас...когато съм в покой, лежа, почти не се усеща, но размърдам ли се....просто става страшно. Не съм предприемал мерки тогава. Карах го на аналгина.
Средата на 2013г., братовчетка ми на 36г., почина от инсулт. Разстоих се, една инжекция в спешното и нещата като, че ли отминаха...да ама не. Главоболието си продължи, този път придружено със замайване, отпадналост...Появиха се така да кажа, нови болки в главата, натискане от горе, стягане отзад на връта, тежест в главата, и усещане за голямо налягане...сякаш главата ми от вътре ще гръмне. Кръвното си ми беше на ред, около 120/80.
Година по-късно почина татко. Проблемите отново се засилиха...а, малко и лед това, в края на годината почина и баба....
Личният ми лекар, ми предписа деанксит. В началото помагаше. Имах и нервност, тревожност, раздразнение. Деанксита го вземах заедно с Валериан и Мента-глог-валериан. Не помагаха....
Дежурното главоболие продължаваше....Минах на ацефин...помага по някога.
В краят на 2015г. за пореден път си направих изследвания. Кръв+урина, резултатите бяха отлични. Минах на очен, цитирам доктора: "Зрението ти е 125%".
Ходих и на невролог. Тук не помня как се казваха лекарствата, бяха 3 вида. Едни, за сън, които в последвствие спрях постепенно. Едни билкови, пиех ги само сутрив в продължение на 3 месеца. И едни разтворими...10 дена пия сутрин и обед, 20 дена не ги пия.
Пооправих се, нервността изчезна, главоболието намаля значително, безпокойството мина.
Но на последък пак взеха да се усложняват нещата... Нервност, ГЛАВОБОЛИЕ... по 21 ацефеина съм пил + 1 аналгин на нден и не помага...
Последно ходих на кардиолог. Здраво сърце. Изписа ми хомеопатично лекартсво, което се взема еднократно, сутрин на гладно под езика... Да спомена че изпитвах неразположение в сърцето-болка, силно туптене, стягане. Мина, след 1-2 дена всичко отмина.
Докато стигнем до снощи...Вчера, цял ден главоболие, хапчетата не помагат... Леки тръпки по дланите. Снощи като се прибрах, легнах си. Към 22 часа ми се догади...изхвърлих съвсем малко слюнка с кръв...стеснах се и до спешното. Всичко ми се оказа на ред. Като се прибрах, погледнах листа...кръвното ми беше 140/110... Прекалено е за моите 34 години. И днес сутринта пак...главоболие, натиск от горе...лека замаяност. Пих аналгин ама сякаш не иска да помогне...на моменти и ми трябват 1-2 секунди повече да фокусирам, като си изместя погледа...
Това е...Моля за помощ!
С Уважение!

д-р Цончев

Re: Главоболие от малък

Мнение от д-р Цончев » 06 мар 2016 22:05

Трябва да се направи следното:
1. да се засече в рамките на няколко дни кръвното налягане и да се запише - да се мери няколко пъти на ден
2. с тези резултати да се посети кардиолог и ако се прецени, че има данни за повишено кръвно да се предпише съответната терапия
3. ако се прецени, че не се касае за проблем с кръвното налягане да се посети невролог
- да се помисли за мигрена
- да се направи снимка на шийни прешлени
- евентуално да се направи доплер на съдовете на врата и главата

Отговори

Върни се в “Главоболие. Мигрена”