ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Методът има не само релаксиращ но и лечебен ефект
Блуждаещ нерв – отделя влакна към вътрешните органи
Чупенето на ноктите през зимата има решение

Разчитане на ЕЕГ

Модератори: админ, консултанти

maqn

Разчитане на ЕЕГ

Мнение от maqn » 27 ное 2015 22:37

Здравейте, по повод постоянно главоболие ми направиха ЕЕГ. Ето и резултатите:
Регистрира се основна активност от средноамплитудни, нерегулярни алфа вълни 9,5 хц със симетрична реакция на потискане при ОО и ФС. Висок процент бета вълни, главно в предните райони. ХВ - подобряване на организацията на алфа ритъма. Закл. ЕЕГ запис без асиметрия, огнищност или пароксизмална активност. Правят впечатление изразени пулсации в клони на външните сънни аа.
Какво означава това?

maqn

Re: Разчитане на ЕЕГ

Мнение от maqn » 30 ное 2015 15:35

Може ли някой да ми каже на какво може да се дължат тия пулсации :?:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 ное 2015 20:10

Най-вероятно на особеност на анатомията на съдовете. Често се срещат подобни феномени и обикновено не са патология.

maqn

Мнение от maqn » 30 ное 2015 22:55

Благодаря д-р Цончев, невролога прецени, че ще бъде необходим доплер. Намекна ми,че виждал проблем за това се притесних.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 дек 2015 10:13

Доплер е добре д асе направи, най-малкото за сигурност, но това не означава че задължително има някакъв проблем.

maqn

Мнение от maqn » 02 дек 2015 20:37

Бях и на доплерова сонография. Заключението беше, че едната ми аорта е по-тънка от другата по рождение и минава през прешлените c3 и c4. Накараха ме по време на изследването да си завъртя главата, та при завъртане оросяването на мозъка ми намалявало. На рентгеновата снимка пише, че нямам шипове и никакви изменения. Не разбирам как тогава се притиска аортата... Според лекаря който ми прави доплера това е причината ми за силно главоболие. Попитах го няколко пъти дали имам шипове, но отговор не получих... Изписа ми съдоразширяващо.
Колко е опасно това състояние? Дали е възможно рентгена да не показва точно?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 дек 2015 19:18

На рентгена не винаги всичко се вижда, а и зависи кой гледа и доколко е опитен, също така зависи и от качеството на снимката.

Pepi18

Мнение от Pepi18 » 25 апр 2017 17:40

Здравейте! Д-р Цончев на 36г. съм по повод силно главоболие ми назначиха ЕЕГ. Никои не ми каза какво означава искаха да ме лекуват с депакин,но аз отказах. Основна активност от средноамплитуден алфа ритъм добре модулиран с честота 9-10 херца/сек. Със запазена реактивност,примесен със заострени тета вълни и ед.остри вълни в ляво фронто- темпорално. При ХВ се регистрират залпове от ед.остри вълни билатерално-бисинхронно с макс.Амплитуда в ляво фронтално.Заключение:Иритативен фокус в ляво дебитни-темпорално.Леки неспецифични промени в ляво фронтално. Моля дайте ми съвет какво означава и как да постъпя. Благодаря!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 30 апр 2017 19:49

Ива на определено място възбуден фокус в мозъка и за това са ви изписали Депакин. Пийте си го.

Отговори

Върни се в “Главоболие. Мигрена”