ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Защо даряването носи повече щастие от получаването?
Има връзката между пародонтита и Алцхаймер
Лидерите сред плодовете, зеленчуците и ядките
Пийте чай от джинджифил

Непрекъснато главоболие

Модератори: админ, консултанти

rodallega

Непрекъснато главоболие

Мнение от rodallega » 21 май 2015 07:56

Здравейте, аз съм мъж на 24 години. От около 10 дни изпитвам непрекъснато главоболие. Не мога да кажа, че е силно, но го усещам през целия ден, дори когато се събудя вечер. Най - осезаемо е в областта на слепоочията, както и в предната част на главата в областта на челото. Болката е тъпа и бих я определил по - скоро като тежест и стягане, отколкото като остра. Нямам проблеми с гърба или шията, понеже четох, че е възможно те да са причинители на главоболие. Не съм предприемал мерки, нито съм прибягвал до лекарства, понеже болката не беше силна и си мислех, че ще отмине от само себе си, но вече продължава доста дълго и започва да ме притеснява. Възможно ли е да е на нервна почва, понеже много често, даже постоянно, откакто се помня, съм затормозен психически заради най - различни проблеми (по - скоро психологически, отколкото здравни) Може би е най - добре да отида на лекар, но бих искал да знам дали описаните симптоми са признак на сериозно заболяване или е по - скоро нещо на психологическа основа. Благодаря.

д-р Цончев

Re: Непрекъснато главоболие

Мнение от д-р Цончев » 22 май 2015 16:50

Възможно е, но е твърде общо за да се каже така.

Cveti780

Мнение от Cveti780 » 30 юли 2016 20:18

Здравейте, пиша тук защото вече честно казано не знам какво да правя. На 21год съм преди два месеца бях болна- двустранен остър бронхит и ларингит, след като се излекувах (след два антибиотика и куп други лекарства) започна едно главоболие и занаяност. От тогава насам вече месец и половина ме боли постоянно главата. Болката отпред над ушите и е постоянна като на моменти се засилва и е нещо като пристъп, който е по силно изразен отляво. Ходих на ендокринолог тъй като не ми беше идвал мензиса 2 месеца направиха ми се хормонални изследвания, гледаха ми на ехограф щитовидната жлеза и казаха, че хормоните ми са в норма и имам малко образувание в жлезата, но е малко и да отида след 6 месеца на преглед. Но главоболието ми продължава. Ходих на гинеколог даде ми Дуфастон да ми предизвика мензиса, но дори и след него главоболието си го има. На кардиолог ходих оказа се че имам първична хипертония и да пия 4месеца по четвъртинка Небилет плюс. Отидох и на невролог даде ми Ксанакс 0,25мг 2х1 таблетка, но ефект никакъв. Главата продължава да ме боли, продължават пристъпите, замаяността, получих и световъртеж и не знам какво да правя. Моля за съвет,на скенер ли трябва да отида на отоневролог ли не знам какво да правя не съм под стрес ако изключим факта че постоянно се чувствам замаяна и главоболието не минава.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 03 авг 2016 19:50

Отоневролог, мога да препоръчам в София.

Отговори

Върни се в “Главоболие. Мигрена”