ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Оптимално решение за бели зъби и здрави венци.
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...
Дефицитът на витамин B3 може да доведе до безсъние

Главоболие в едната половина на главата

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Главоболие в едната половина на главата

Мнение от д-р Цончев » 10 юни 2014 20:46

Моля, пишете на кирилица!

kuwka

Мнение от kuwka » 12 юни 2014 22:04

здравеите .страдам от главоболие от доста години и на последак се усилва .намирасе главоболието от дясната страна на растояние от четири праста на челото ми нагоре . цетра на главоболието ми силна и топтяшта случвасе дае придружена сас непонусимос от светлина и дразнене на шум и говор .това продалжава сас растояние на час два ,понякога ми помагат лекарства та но някои пат не .като дете сам ходила на невролок но неми обарна внимание. напоследак се случва да по често .моля бомогнете ми малко ме страх 4е понаслецвено има рак на мозака . по маи4ена линия . ималасам синозид и сам падала на главата си но ипрети дова сам имала тожа главоболие мовече от дясно благодря прдварително

kuwka

Мнение от kuwka » 10 юли 2014 13:05

и да пишеш няма отговор за каквотие фором ако имаш пари се трси здравто аколине умри

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 14 юли 2014 14:36

Можете поне да направите усилието да го напишете правилно на български език.

veronika_nguen

Мнение от veronika_nguen » 09 авг 2014 20:57

zdraveite imam podoben problem , bolkite sa mi ot lqvata strana na glavata ne e polsirashta .. Nai - veche pri okoto i nad vejdata.. Ot 3 dni bolkata ne spira na vtriq den otshumqq , no inache e postoqnno .. Ne za chas dva a postoqnno .. Pih analgin i paracetamol, no ne pomaga..Purviq den mi se gadeshe malko, sega ne, no bolkata e ujasna i me e strah da ne e neshto po seriozno, kato mozuchen kravoizliv ili otok na mozuka... Nadqvam se da ne se otnasq za tezi neshta shte se radvam ako iamte nqkakuv otgovor po moq problem .. Blagodarq predvaritelno

veronika_nguen

Мнение от veronika_nguen » 09 авг 2014 21:01

здравейте имам подобен проблем , болките са ми от лявата страна на главата не е полсираща .. Най- вече при окото и над веждата.. От 3 дни болката не спира на втория ден отшумя , но иначе е постоянно .. Не за час два ,а постоянно .. Пих аналгин и парацетамол, но не помага..Първия ден ми се гадеше малко, сега не, но болката е ужасна и ме е страх да не е нещо по сериозно, като мозъчен кравоизлив или оток на мозука... Надявам се да не се отнася за тези неща ще се радвам, ако имате някакъв отговор по моят въпрос.. Благодаря :)

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 авг 2014 17:50

като мозъчен кравоизлив или оток на мозука
- там има други симптоми, които позволяват да се постави диагнозата навреме.

kremena94

Мнение от kremena94 » 19 сеп 2014 12:09

Zdraveite ot moje bi ot 1 mesetc dori i pove4e polu4avam bolki vav glavata,no samo ot dqsnata strana i e edno takova kato pulsirane i vse edno me udrqt sas stotici 4ukove.Bolkata q 4ustvam gore na slepoo4iqta,zad uhoto dori i do slivicite mi stiga neznam kakvo stava bolkata ne e tolkova silna prez denq no prez no6te nemoga da zaspq....daite mi savet kakvo da napravq.Blagodarq predvaritelno....piq vsqkakvi lekarstva i ni6to ne mi pomaga :| :| :|

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 сеп 2014 16:51

Моля, пишете на кирилица!

zaichetata

Мнение от zaichetata » 24 юли 2016 13:38

Здравейте! Пиша с молба за съвет, тъй като не съм много, много по ходенията при лекар за всичко... От няколко седмици имам силно постоянно главоболие само в едната част на главата, в случая е дясната и най - вече в слепоочието и малко по - слабо в тила... Пих обезболяващи но ефекта им е краткотраен, странно ми е това, че не отминава толкова дълго време и се притеснявам. Моля, ако някой е имал сходен проблем и е намерил решение на проблема да сподели, както и някой по - компетентен в тази област за съвет! Благодаря предварително! Спокоен неделен ден!

VanVT

Мнение от VanVT » 15 авг 2016 21:56

Да питам и аз за 4-5 секунди няколко 3-4 пъти на ден обикновено след хранене или като стана от стол,ако съм стоял доста и ме заболява леко главата отзад горе вляво обикновено.Кръвно 120/80 и по-ниско - Захар 5,6 като имах няколко дена с леко лош сън преди това събуждах се изведнъж по средата на нощта и се чувствах леко уплашен и сърцето ми се разтуптяваше,обаче до 5 мин се успокоявах,но заспивах до половин час по-леко остатъка от нощта.Дали е от напрежение и малко недоспиване или ?! Работя пред компютър основно.При мини инсулти повече ли боли главата?!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 17 авг 2016 14:01

Не е миниинсулт спокойно.

hrisstav

Мнение от hrisstav » 24 окт 2016 18:59

Здравейте !

От около 2 месеца усещам пареща болка в лявата част главата - всеки ден по цял ден. Понякога я усещам в една точка в горната част на главата, понякога се мести 4 пръста над слепоочието, понякога е зад окото. Виждам леко замъглено с лявото око. Общо взето не усещам тези болки само вечер, когато очите ми са затворени и е тъмно. В момента в който ги отворя сутрин, болката започва. Лявата зеница е по-разширена и 'по-бавно реагира на светлина'.
Първият очен лекар каза че всичко е наред с очите.
Правиха ми компютърни изследвания на очния нерв, ЕЕГ, скенер на синусите - е наред. Неврологът ми каза че трябва да отида на ЯМР и сега чакам за час. Никакви аналгитици и боклоуспокояващи не помагат.
Отидох на втори очен лекар и ми каза че имам разлика в очното налягане на двете очи - едното е 12, а лявото, което прави проблеми - 20. Тогава обаче му бях сложила Тобрадекс и е възможно налягането да се е повишило от капките.
След няколко дни ми се налага пътуване в чужбина и се притеснявам дали ще ми понесе пътуването със самолет, заради налягането. Дали проблема е в окото, възможно ли е да е аневризъм и опасно ли е при летене?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 24 окт 2016 21:50

Трудно е дасе отговори на такъв въпрос, добре е да се направи първо скенер за всеки случай, най-малкото за успокоение. А за летенето със самолет.... по-вероятно е да нямате проблем

Pchelichka.27

Мнение от Pchelichka.27 » 01 ное 2016 22:28

Скенера при тези оплаквания нищо няма да покаже. Аз съм си правила скенер и нищо не показа, само асиметрия в двете долни челюсти.
Моето главоболие също беше само отляво. Дразнене силно от шум и светлина. Парене и изтръпване.
Може да е от напрежение или силно инервиране.
Не се облъчвай със скенер.

Отговори

Върни се в “Главоболие. Мигрена”