ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
България е от малкото страни, където билката вирее свободно
Откри френски научен екип
Ацетилсалициловата киселина може да предпази от усложнения при...

Главоболие в едната половина на главата

Модератори: админ, консултанти

AngelIna999

Re: Главоболие в едната половина на главата

Мнение от AngelIna999 » 17 ное 2016 19:15

Здравейте, преди 3 дни получих силна болка в дясната страна на главата, в областта на слепоочието. Беше остра и ухото ми затлъхна, след минута припаднах.След това главата продължи да ме боли. Ден преди припадъка имах силно треперене на ръцете, сега е по-слабо. Чувсвителността на дясната ми страна на гравата и устните е доста притъпена. Не мога да лежа настрани. Когато се обърна рязко ми се завива свят. Самата болка е предимно около слепоочието, при напрягане се усилва. Ухото ми заглъхва понякога. През повечето време болката е като силно изтръпване и все едно нещо ме притиска. При притеснение обаче става непоносима. Пих Mik 400 и помогна за няколко часа. Днес 3 ти ден все още има изтръпване и натиск. Да посетя ли доктор? :roll:

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 23 ное 2016 15:00

Добре е да ви види невролог и евентуално да се направи ЕЕГ

gradskidom

Мнение от gradskidom » 31 дек 2016 10:37

Здравейте и аз имам силно главоболие от едната страна на главата,лекарите казват че това е мигрена по 20 дни в месеца ме боли главата.Също страдам и от болестта на крон.

vanina2212

Мнение от vanina2212 » 29 апр 2017 15:19

Здравейтее,от 7-8 дни имам главоболие от лявата страна на главата.От 4-5 дни не се повлиява от никакви аналгитици.Направих си скенер на главата -нищо не показа всичко беше б.о.Ходих и на невролог ,направи ми обстоен преглед.Каза че главоболието ми се дължи от възпален окципитален нерв.Отблокира ми нерва и каза ,че главоболието ще отшуми.Но продължава да ме боли втори ден от тогава.Да отбележа хипохондричка съм и много притеснителна от това когато нещо ме боли повече от 2-3дни.Въпроса ми е нормално ли е да ме боли така главата от това възпаление?Кога започва да се възтановяват нервите?Или от друго ме боли главата?

Велинка

Мнение от Велинка » 12 юни 2017 14:20

Здравейте,
Пиша Ви във връзка с главоболие, което се появи преди месец в дясната част на главата. Случайно или не се появи след елстракция на горен мъдрец. Силна , пристъпна болка, която обхващаше ухото, слепоочието, окото и челюстта. Посетих стоматолог, който изписа профилактично антибиотик, без да има реален проблем със зъбите (правих панорамна снимка на зъбите). След антибиотика болката се промени , леко се облекчи, но получих усещане за течност в синусите и изтръпване на ченето. Направих рентген на синусите -нищо, посетих УНГ -нищо. Следващата ми стъпка беше да отида при невролог -след прегледа лекарката каза , че вероятно имам възпаление на един от клоновете на троичния нерв, но признаците ми не били съвсем типични за това. От месец по нейно предписание пия: милгама 100 -по три таблетки на ден, прегабарил - сутрин и вечер по една капсула, тросикам -1 таблетка на ден. Промяната след започване на терапията се изразява в това, че болката намаля , челюстта ми не изтръпва, но започна болка силна, стрелкаща и гореща в центъра на главата, окото и тила отдясно. Направих скенер -и от там нищо.Болките са по-интензивни след обяд и вечер, а през нощта болката не ме събужда, но спя неспокойно, будя се и заспивам трудно -вероятно от безпокойство. От седмица имам болки и във врата и личната ми лекарка ме посъветва да направя физиотерапия. Днес имам час и за преглед при офталмолог.
Моля за мнение и съвет. Ужасно се притеснявам, това влияе много зле на ежедневието ми, тъй като нямам апетит, чувствам се отпаднала и депресирана,защото подобрение няма, нито конкретна диагноза.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 25 юни 2017 16:48

Към днешна дата как сте?

Отговори

Върни се в “Главоболие. Мигрена”