ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
В повечето случаи чупливите нокти са напълно решим проблем.
Успокоява стомашно-чревния тракт и улеснява откашлянето.

Болка отзад в главата.

Модератори: админ, консултанти

д-р Цончев

Re: Болка отзад в главата.

Мнение от д-р Цончев » 15 фев 2016 19:26

Според мен към момента няма нещо притеснително. Вероятно ще премине спонтанно.

Tomi777

Мнение от Tomi777 » 16 фев 2016 15:09

Благодаря Ви!

victoria9

Мнение от victoria9 » 29 апр 2016 14:09

Здравейте,на 21 години съм момиче. Всичко започна след изкаран вирус с много тежка хрема,антибиотик азитрокс.След около 10-тина дена се оправих.Седмица по-късно обаче започна всекидневна болка в главата,нямах хрема,нито секрет.Болката в един момент стана доста силна ,не само отпред ,а и в тилната област.Стигнах дотам ,че посетих спешният УНГ кабиент на ИСУЛ,където ми направиха рентген на синуси.Откриха леко засенчване на фронталния десен синус,но казаха ,че не е синузит.Няколко дни се чувствах много зле с температура,болки.Бяха ми препоръчани едни домашни капки от див кестен,след които носът се запуши и започна отделяне на гъст жълт секрет.Отидох отново на УНГ,който каза остър синузит този път,но без наличие на гной,а на гъст секрет,даде ми да пия Цинабсин и антибиотични капки и каза ,ако не се повлияе ,да започна Зинат 500 10 дена.Не исках да започна антибиотик веднага и изчаках две седмици ,но главоболието не отмина,беше всекидневно,сякаш при всяко подухване започваше,колкото и да се пазех.Сега пия антибиотика,вече почти два месеца след началото на тези проблеми,но главата продължава да ме боли ежедневно с променлива сила,понякога имам чувството ,че е и към врата и гърба.Не живея в България и бих искала да Ви попитам за някакъв съвет,дали всичко това е възможно да е свързано и вече да продължава толкова дълго,например да съм била изстинала и да има и някой възпален нерв на врата, или симптомите са за нещо по-тревожно,много се притеснявам.Благодарч Ви предварително за отговора.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 29 апр 2016 20:09

Съвсем възможно е тази болка да е свързана със синуита.

chantichka

Мнение от chantichka » 08 юни 2016 14:52

Здравейте д-р Цончев,
На 28 години съм, жена.
От много силен емоционален стрес (поради внезапна смърт на родител) получих паник атаки (поне според мен - ускорен пулс, треперене, тревожност, болки в главата и замайване). От близо две седмици всеки ден пия мента, глог и валериан на капки, а от една седмица си взех и витамин Б-комплекс с магнезий. Паник атаките намаляха и се разредиха. Чувствам се по-добре. Започнах да мисля по-трезво и ясно, ако мога така да се изразя, но главоболието ми не преминава напълно. Имаше период от няколко дни, в които беше изчезнало. Но от три дни се появи отново. Тъпа болка отзад на главата. Появява се в края на деня обикновено. Като масажирам мястото също усещам дискомфорт, като скубане на косата. Възможно ли е болката да е от стреса и дали ако продължа с приема на мента, глог и валериан и витамини с времето ще отшуми?
Благодаря Ви за отделеното време!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 08 юни 2016 21:24

Не е ясно, кръвното налягане проследявали ли сте в тези моменти на главоболие?

chantichka

Мнение от chantichka » 09 юни 2016 08:27

Здравейте отново. Да, мерила съм си кръвното. По принцип е нормално или ниско. Тази сутрин се събудих отново с тъпа болка отзад на главата, но се е преместила малко по-вдясно. Премерих го и е 108 на 80, с пулс 61.

Alexx45

Мнение от Alexx45 » 29 юни 2016 22:31

Здравейте,имам болки в тила ,само че само от дясната страна, в седнало положение като се наведа ме боли от какво може да е?

Creative89

Мнение от Creative89 » 09 апр 2017 21:27

Здравейте! Преди няколко дена започна една странна болка в тила на главата.Болката е в дясната част на главата, на един пръст над ухото в една точка.Мога да я опиша като силна остра еднократна болка, като ток, която се повтаря през няколко секунди в продължение на 1 час някъде.Държа да отбележа че карам колело активно.Казвам го защото може да ме е надухало, защото тия дни ми беше схванат врата от същата страна.Самата болка се появява при натоварване, по скоро като се наведа и като се изправя ме "резва" няколко пъти, после като не се движа отминава.Колкото повече се движа ( навеждам ), толкова по-дълго ме боли.На 27 години съм.Хипертоник съм , но кръвното тия дни не ми е повишено.Принципно страдам от генерализирана тревожност, но това с почти го овладях.Казвам всичко това, защото знам че всичко може да е от полза.Дали не е някой прещипан нерв, или да ме е надугало и да е възпален нерв.Възможно ли е да е нещо сериозно...доста съм страхлив принципно!Съответно на какъв доктор да ида ако се налоци.Невролог? Хзодих при личната докторка и тя ми изписа НЕУРОТОП РЕТАРД ТАБЛ. 300 МГ. * 50 по една четвартиунка.Не съм го пил още защото и нямам много доверие на личната лекарка.Моля за съвет!? Благодаря предварително!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 16 апр 2017 20:38

Невротопа е добре за тези оплаквания, пийте го след като ви е предписано.

geffy

Мнение от geffy » 13 юли 2017 15:58

Здравейте , преди няколко дни почина един мой роднина и всички приехме много лошо новината за това. При мен обаче от 2 дни се получава една болка в задната част на главата , придружена с туптене в тази област , всички ми казват че било от нерви всичко , но аз се притеснявам.Всяка сутрин ставам рано (не си доспивам ) не знам поради каква причина и сутринта все едно вдигам кръвно.След обяд като си легна да си почина по отминава вече.Може ли някой да помогне със съвет ?

alfie

Мнение от alfie » 16 юли 2017 16:43

Здравейте,

преди около два месеца се събудих със силна, тъпа болка отзад в тила. Болката беше толкова силна, че ми прилоша. Оттогава насам страдам от странно, парещо главоболие, само в дясната част на главата и скалпа, болка в дясното око и ухо, както и в долния ъгъл на челюстта, вдясно, в тила и рамото. Освен това имам проблеми с равновесието и фокусиране с дясното око и като цяло странно усещане за изстръпналост в дясната част на лицето. Досега ми е направено ЯМР на шийната част на грънака, на което не излезе нищо притеснително, а УНГ- специалистът не откри проблем в синусите и ухото,според него проблемът е притиснат нерв. Това, което ме притеснява е, че главоболието и паренето в главата са почти постоянни на този етап, както и замайването и проблемите с фокусиране с дясното око.

Благодаря предварително за отговора и приятен ден!

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 юли 2017 23:53

alfie
Според мен е добре да ви види отоневролог, за да се локализира проблема

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 19 юли 2017 23:56

geffy
Добре е в рамките на няколко дни да проследите кръвното налягане поне по 3 пъти дневно, и особено при пристъп на главоболие

agreeable

Мнение от agreeable » 16 сеп 2017 15:12

от два дни ме боли главата отзад може ли да е от зъби понеже и от тях страдам

Отговори

Върни се в “Главоболие. Мигрена”