ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Риби в депресия помагат за разработване на антидепресанти
Мнението е на експерти по въпросите на грипа
Ето кои са подходящите грижи за кожата.
Може ли един размер да пасне на всички мъже?

Болка отзад в главата.

Модератори: админ, консултанти

venusmkmars

Re: Болка отзад в главата.

Мнение от venusmkmars » 05 ное 2012 12:29

Здравейте д-р Цончев,
Моля, ако може да ми дадете съвет за моя случай. На 29г. съм и началото на август месец се събудих с тежест в задната част на главата, световъртеж, замаяност и лек шум в ушите (който не е постоянен). Веднага отидох при невролог и ми изписаха Бетасерк. Пих хапчетата една-две седмици, почувствах се добре и ги спрях. Чувството на замаяаност се появи отново, и отидох пак при невролога. Направихме ПКК, доплер и рентген снимка. ПКК е ок, доплер ок, а на рентген снимката се вижда блок прешлени C4 C5, и диагноза изгладена шийна лордоза. Казаха ми, че най-вероятно това ми е от рождение така, но на мен ми е странно, ако симптомите са от лордозата, как не се е появило и преди. Изписаха ми пак Бетасерк, изпих цяла опаковка и след това чувството на замаяност и тежест в задната част на главата ( и по-често в лявата страна) пак се появи. Този път отидох в ИСУЛ при доц. Цанкова, прегледа ме и ми изписа отново Бетасерк и Ноотропил и още нещо за успокояване което беше на растителна основа. Докато пиех тези лекарства се чувствах добре, но в момента в който ги спря, отново ми се появява това чувство. Ходих и на ендокринолог, резултатите от изследванията са :
TSH 1.67 мIU/mL 0.25 - 5
FT4 14.82 pmol/L 9 - 20
ТАТ 0.4 IU/ml --- - 4
ТРО ( МАТ) 0.7 IU/ml --- - 20
Незнам какво да правя, и започвам да се притеснявам, че имам нещо по-сериозно.
Благодаря Ви предварително.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 ное 2012 15:42

Тези резултати са добре. Можете да се консултирате и с отоневролог - например в ИСУЛ д-р Широв

silverfox
Контакти:

Мнение от silverfox » 26 мар 2013 14:58

Здравейте, д-р Цончев!
За съжаление и аз съм в графата на страдащите от постоянно главоболие. Тъй като преобладаващата болка е локализирана отзад на тила, по-точно самата връзка на главата с врата, видях, че сте писали в едни коментари тук за коренчев проблем. С главоболие съм от 17 години, всевъзможни изследвания - рентген, скенер, ЯМР глава и врат, Доплер, хормони щитовидна жлеза, пролактин, кръв пълна картина...съответно всеки невролог / вече станаха 7 или 8/ изписваше медикаменти от рода на антидепресанти, болкоуспокояващи, депакин, топиракс и прочие. Няма да пиша за страничните им действия. Минах и през различни физиотерапии..иглотерапии и т.н.Всичко това безрезултатно. Въпроса ми е конкретен - при кое изследване може да се установи коренчев проблем и въобще някакъв съвет на фона на цялата картина.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 27 мар 2013 14:54

ЕМГ може да се окаже от полза за локализиране на проблема. Също и ЯМР.

avent

Мнение от avent » 02 юли 2013 17:52

Здравейте доктор Цончев,
Аз също имам такъв проблем: стягане и болка във врата при въртене, заглъхване на ушите, неспокойствие, паническа атака, разсеяност, не мога да си събера мислите понякога, световъртеж и стягане в гушата. Ходих при моето GP-и и тя ми пусна всички изследвания който се указаха отрицателни. Прати ме на невролог който ме прегледа и той ми каза че това мое състояние е чиста депресия. Изписа ми Велаксин 75 мг. по 1 на ден и грандаксин по 1 вечер. Приемам на доктор Тошков билковите таблетки невролаксин, церебростим ,териостим и мента глог и валеряна. Найстина се намирам под голям стрес и много стресови ситуации. Самият невролог му имам пълно доверие. Благодаря Ви за компетентното мнение.

lidka_1234

Мнение от lidka_1234 » 23 фев 2014 21:46

Здравейте. Имам следният проблем: от 4 дни изпитвам тъпа болка в задната част на главата, там където свършва врата. От 3 месеца тренирам вкъщи като напоследък започнах да увеличавам коремните преси- възможно ли е да е от това ? Болката не е силна, понякога дори не е болка а тежест, но е горе доло през целия ден. Благодаря предварително.

NANCHE1979

Мнение от NANCHE1979 » 03 фев 2016 15:57

Здравейте,искам един съвет от Вас!Приятелят ми е на 25 години и се занимава с поставяне на гипсокартон.В последните две седмици му се налага да прави само тавани и от тогава се оплаква от болки в тила към раменете,схваща му се и едната ръка.Един път му правих масаж и се оплака,че на следващият ден го е боляло повече,мазах го и с волтарен,но никакъв ефект.В къщи спи почти без възглавница,казва,че така му е по удобно.Молих го да ходим на лекар,но е голям инат и не желае да отидем.Притеснявам се за него и не зная как да ну помогна,с какво да го намажа за да го облекчи.Моля,ако е възможно да ми дадете някакъв съвет.

avent

Мнение от avent » 03 фев 2016 21:51

Хексалгин 30 капки да изпие, намажете го с дийп релиф сутрин и вечер. Успех

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 фев 2016 21:14

С голяма вероятност оплакванията се предизвикват от принудителното постоянно извиване на главата назад по време на работа.

Даниела78

Мнение от Даниела78 » 06 фев 2016 20:32

Здравейте,д-р Цончев.Имам син,който е на 14г.От време на време усеща едно замайване в задната част на главата,и от време на време усеща болка отзад на главата.Притеснявам се,защото преди десетина години,когато беше на 4г.,падна назад върху задната част на главата.Тогава помня,имаше малко кръв,и че си поплака малко,и това беше.Дали има някаква връзка м\у падането и тези замайвания и главоболия?Нали не е възможно,да се е появил тумор.Ходих при личния,обясних му,той не го отрази,като сериозрн проблем.Моля ви отговорете ми.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 06 фев 2016 21:49

Ако тези състояния продължават или зачестяват е добре да го види детски невролог, но така както го описвате не ми прилича на нещо сериозно, или поне така се надявам...

NANCHE1979

Мнение от NANCHE1979 » 08 фев 2016 15:38

Благодаря Ви за отговора др.Цончев!Надявам се да намерим лекарствата,защото живеем извън България.Съвсем наскоро четох за дийп релийф и го търсих online но не го намерих.Ще опитам отново.
Благодаря

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 10 фев 2016 19:41

Е то това не беше ли мазило...

Tomi777

Мнение от Tomi777 » 12 фев 2016 15:28

Здравейте!От около седмица при натиск усещам тъпа болка в лявата част отзад на главата.Открих това съвсем случайно облягайки се на облегалката на стола.Болката не е остра и не е усещам по самата повърхност а все едно отвътре.Приницпно нямам никакви оплаквания от главоболие.Спортувам активно 5-6 дни в седмицата (фитнес и футбол) и нямам никакви други болежки.Според Вас има ли място за притеснение ?

Tomi777

Мнение от Tomi777 » 12 фев 2016 16:22

Забравих да уточня ,че съм на 24год и болката се усеща само в определена точка не в цялата лява област.

Отговори

Върни се в “Главоболие. Мигрена”