ФорумФорум       ФорумСправочник       ФорумТест     |     Вход
Аптека онлайн

Форум

Начало Въпроси/Отговори Регистрация Влез Разширено търсене
Скокът на грипния вирус ще респектира всеки атлет
При тях подборът на храната е особено важен
Ще отпадне ли нуждата от инжекционно лечение
Доказано: съставка в него действа

Болка отзад в главата.

Модератори: админ, консултанти

MiroslavGoshev

Болка отзад в главата.

Мнение от MiroslavGoshev » 06 яну 2012 22:44

Здравейте пиша ви и моля за бърз отговор защото съм много уплашен.Тази сутрин като се събудих усетих че изпитвам тъпа "тежка" болка отзад в главата(не много силна) близо до мястото където започва вратът.Цял ден ми е отпаднало и не се чъствам добре.Бях настинал от около 4-5 дни ,но започнах да се оправям,имах кашлица,възпалено гърло и нормалните симптоми при настинка.Но тази сутрин се появи тази неприятна болкам,вечерта си примерих температурата и беше 37,7-37,8 градуса.
Прочетох в няколко сайта ,че минингита протича така ,но болката в главата не е толквоа силна както описват и температурата също.Изпих един парацетамол и отпадналоста почти отмина,но болката остава.Като си разтреса главата изпитвам някаква тежест..

д-р Цончев

Re: Болка отзад в главата.

Мнение от д-р Цончев » 08 яну 2012 15:17

Не е менингит. Днес как сте?

snejana georgieva

Болка отзад в главата.

Мнение от snejana georgieva » 30 юни 2012 18:58

Здравейте. И аз вече не знам какво да правя с главата си:) От известно време изпитвам тъпа болка близо до мястото, където започва врата. От 2 години имам проблем с периодични главоболия, но пиех първо аналгин, след това преминах на Паракофдал и тя отшумяваше, до следващият път.....Преди години още личната ми лекарка ме изпрати при невролог, с идеята той да ме насочи към скенер, но последният категорично отказа с мотива, че няма нужда да се облъчвам излишно, може и да беше прав, но нещата продължиха. Последната седмица беше за мен кошмар. Един ден изкарах с болка в слепоочията, силна, пречеща ми даже да работя. След два - три дни болката премина от дясната страна на главата, като и окото ми беше замъглено и даже се наложи да се прибера и да лежа целият следобяд. От три дни тъпата болка в тила е направо ужасна! Отидох отново на невролог. Изписа ми неуробекс, Деаксин/дано правилно ги изписвам/ и аулин, когато стане непоносимо главоболието. Не знам какво да правя. Според лекарката е претоварване в работата, да, последните месеци бяха тежки, но аз все пак си мисля, че това е една от причините.
Моля за съвет къде да отида, кой лекар да потърся, живея в град, близо до София........

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 01 юли 2012 21:17

Проблемът определено е неврологичен, така че, вижте как ще се повлияе от изписаната терапия и ако няма подобрение направете контролен преглед за да се прецени наново какви медикаменти да приемате ако е необходимо. Болката вероятно е по типа на невралгията, така че се очаква с тези медикаменти да имате подобрение.

Svetlana_Djinsova

Мнение от Svetlana_Djinsova » 05 сеп 2012 17:54

Здравейте. Страдам от често и главоболие и понякога замайване.От 4 - 5 дена имам непрекъснато главоболие отзад в тила ,дори и врата и ми продължава нагоре към слепоочията и усещам напрежение в очите. Личната ми лекарка каза че може да е от гръбнака нещо. Изпрати ме на очен лекар ,там всичко беше наред ,а о4ната ме изпрати на невролог. Той ми каза че от кръвното боли главата в тила и ми каза да го меря редовно, понеже незнам точно с какво кръвно съм.Ето какво точно ми написа : Ч.М.Н.- Б.О.Сенсибилизиран ромберг- отр. , при перкусия- тилно главоболие. Леко неуверено изпълнява НПП. Липсват данни за остър моз. съдов инцидент. За изследвания ми е писъл : Включва се в листата на чакащите за ТДС .При необходимост -ЕДС или Дуплекс - скениране на магистралните съдове. Предписа ми нергулин и селеногин по едно на ден и фламексин -сутрин и вечер по 1/2. Ходих при друго Джи пи . Той ме посъветва да си направя пълна кръвна картина и изследвания на хормоните на щитовидната жлеза . И ми каза 4е трябва да ми направят снимка на врата и гръбнака . Каза че може би от там идва. Какво ще ме посъветвате ? Дали да продължа да ходя при този невролог или да потърся друг. Тези изследвания ,които иска той да ми прави ТДС , ЕДС и Дуплекс ,дали са наистина необходими . А нужен ли е скенер според вас

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 05 сеп 2012 19:24

Ако имате съмнения в невролога е добре да потърсите мнението и на друг. Но като цяло се очаква да се ориентира в проблема и да назначи нужните изследвания. Рентгенова снимка не е ясно какво ще покаже но може да се направи.

Svetlana_Djinsova

Мнение от Svetlana_Djinsova » 06 сеп 2012 18:21

А според вас от къде идва проблема ми? Това ,което ми е назначил невролога добре ли е да го взимам ? И тези изследванич , за които писах добре ли е да ги направя?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 07 сеп 2012 18:02

Пийте това, което ви е предписано и правете изследвания според препоръките на лекаря. Той най-добре знае какво е нужно да се направи

klon

Мнение от klon » 17 окт 2012 21:48

Здравейте, използвам темата, за да кажа и аз. От 3-4 дни имам болки отзад в главата (тила). Не че и друг път не съм имал, но са отшумявали бързо. Болките понякога преминават през цялата глава отзад до отпред. Главоболието е денонощно, ту се усилва ту намалява. КРЪВНОТО Е НОРМАЛНО (125/80). По стечение на обстоятелствата тези дни ни правиха прегледи на работата ПКК, урина и т.н. Всичко ми е в норми. За жалост нямаше невролог.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 окт 2012 17:53

Добре е да се направи снимка на шийни прешлени, да не е коренчев проблем.

klon

Мнение от klon » 18 окт 2012 18:19

а какъв е този коренчев проблем?
Иначе леко схванат съм в раменете и врата с лека отпадналост.

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 окт 2012 18:28

Притискане на коренчета на нервите, които излизат между прешлените на врата. Болката може да се излъчва към главата. Обикновено при простудни заболявания.

klon

Мнение от klon » 18 окт 2012 18:34

а как се лекува? С медкаменти или с някакви процедури?

д-р Цончев

Мнение от д-р Цончев » 18 окт 2012 19:00

И с двете - обикновено се предписва нестероидно противовъзпарително средство и паралелно могат да се правят физиотерапевтични процедури.

klon

Мнение от klon » 18 окт 2012 19:50

значи относно лекарствата правилно съм се насочил, взех си Нурофен стоп колд и витамини. Относно терапиитр, практикувам разтривки и като чели след разтривка на врата и раменете,главоболието преминава за малко

Отговори

Върни се в “Главоболие. Мигрена”